Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi időt várjak a következő...

Mennyi időt várjak a következő próbálkozásig? Hogyan kellene elkezdeni ténylegesen a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

El szerettem volna kezdeni a hozzátáplálást. Almával kezdtem 2 hete lassan. Egyből fintogott, nyomta ki a nyelvével. Pár kicsi kanállal kapott csak, de nyomta ki továbbra is a szájából. Gondoltam, hogy várok pár napot, de múlt héten kétszer próbálkoztam ugyanolyan eredménnyel. Meddig kellene várni vagy próbáljam minden nap egy picit? Hogy kellene csinálnom?

Próbáltam nyersen, főve. Mindig kevésbé savas alma típust választottam a picinek.



2023. febr. 6. 17:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Amíg kitolja a dolgokat a szájából (ez a nyelvkilökő reflex), addig nem érett a hozzátáplálásra, akármivel is próbálkozol. Ha már azt látod, hogy nem akar mindent kiköpni, akkor próbáld újra.


Én megvártam a 6 hónapos kort a hozzátáplálással, addigra már jellemzően a legtöbb babánál amúgy is eltűnik ez a reflex.

2023. febr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a baba?
2023. febr. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

5 hónapos múlt.

Nem szeretnék ebből rossz megjegyzést. :)

Tápszeres baba, védőnőt kérdeztem a hozzátáplálásról. Nem magamtól akartam elkezdeni.

2023. febr. 6. 19:33
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor várok még. :) Aztán ugyanígy hetente megkínálom.

Pedig mindent meg akar rágcsálni, amikor lát minket enni, mozdulatlanul és tátott szájjal néz. Ezeket kérdezte a védőnő, emiatt is mondta, hogy próbáljam meg.

2023. febr. 6. 19:35
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
nálunk a dm bio almája jött be:) ha rendes almával próbálkozol, csak párold, ne főzd. turmixold, és kicsit hígabb püré legyen. mi almalével (hipp 100%-os szűretlen) kezdtük, a nagy részét az előke szívta fel, de ami megmaradt az üvegből, azzal hígítottam neki az almapürét, napról napra egyre sűrűbbre csináltam. de az is lehet, hogy az alma nem ízlik a babádnak, próbálkozhattok majd akár a sütőtökkel is. de persze nem vagytok elkésve semmivel, ráértek.
2023. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%
Én is a sütőtököt, vagy esetleg az édeskrumplit akartam javasolni, nem kell feltétlenül az almával kezdeni.
2023. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is tök esélytelen volt az alma barack és társai viszont a zöldségeket minden gond nélkül ette azóta már majdnem egy éves de még mindig csak a zöldségeket eszi.
2023. febr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Annyira alapnak gondoltam az almát, azért azzal kezdtem a próbálkozást.

Jó ötlet volt tőletek, hogy hátha mást jobban megenne. Természetesen erőltetni nem fogom, de egy próbát megér. Köszönöm!

2023. febr. 6. 22:37
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a doki azt mondta, hogy minden nap próbálkozzunk. Benne van a pakliban az, amit írtál, hogy a reakciója egy nagy "blehh" lesz, akar hosszú ideig. Én 4,5 hónapos kezdtem, mi külföldön élünk, a doki mar 4 hónaposan ajánlotta a kóstoltatást. Az én kisfiam szinte azonnal elfogadta, pár fura, fintorgó arcot azért vágott. Viszont pont ezidőben megszűnt a napi széklet. Én meg bef_stam, hogy jujj, túl korán kezdtem, szegény gyerek...szóval pár nap után abbahagytam, hat hónaposan újra kezdtük. Viszont a széklet helyzet nem változott, rájöttünk, hogy normális, ebben a korban már szinte mindent feldolgozik a baba az anyatejből, emiatt nem kakil napi szinten.


Amikor újra kezdtük, így tűnt nehezebb a dolog. Mintha kevésbé menne olyan gördülékenyen, mint 4,5 hónaposan. Nálunk a sütőtök nagy kedvenc, az alma nem volt, illetve az édes dolgok, olyan pofit vágott minden gyümölcs fogyasztása során, mintha citrom

lett volna, pedig édes volt, magamat is megkóstoltam. Aztán pár napja nagyon élvezte a körtét. Most mindent megeszik (amit már bevezettem), csak meg kell szokniuk az új ízeket. Kitartás! Próbálkozz bátran.

2023. febr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: én az almát meghámoztam és megfőztem, majd botmixerrel összepürésítettem. Jégkocka tálcába raktam, úgy fagyasztottam le. Aztán kiszedtem belőle és minden nap kapott egy kockát, mostmár többet. Így pikk-pakk tudsz te is varázsolni neki egyet. Aztán adtam banánt, fogja a hasat, így olyan zöldséggel kombináltam, ami mondhatni segít kakilni majd, mint a sütőtök. Aztán raktam a banánba avokádót (ami nagyon hasznos, tele van jó zsírokkal, elsők között szerepel az adhatóak listáján). Gondoltam jó kombó az is, mert zsírosabb, így nem fogja majd annyira a banán, + önmagayaz avokádó nem túl fincsi (szerintem 😀).
2023. febr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!