Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Félek bevezetni a mogyorót!...

Félek bevezetni a mogyorót! Más is volt így ezzel?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kislányom, még nem kapott semmilyen mogyoró vagy diófélét. Tudom, hogy az a legújabb ajánlás, hogy bármikor be lehet ezeket vezetni, de annyira félek, hogy csak húzom -halasztom a dolgot.

A családban van mindenféle asztma, allergia. Anyósom is ezer dologra allergiás volt, nekem is vannak allergiáim.

A legnagyobb baj, hogy a kislányom is allergiás valamire (bőrtünetei vannak), csak senki nem jön rá, hogy mire.

És félek, hogy akkor lehet így a mogyoróval is gond lesz, mert mindenhol ezt olvasom, hogy ilyenkor fokozottan jelentkezhet allergiás reakció.


Hogyan tudnám elengedni a félelmem? Mindent apránként bevezettem neki, mindenféle pánik nélkül, de ettől valamiért kiver a víz, még ha csak rágondolok is....


Szerettem volna elvinni komplex allergia vizsgálatra is, hogy kiderüljön mitől van nála gond, 3 helyet kerestem fel magánúton, mindenhol elutasítottak, hogy ilyen pici babát nem szúrnak meg....

A háziorvos meg nem ír ki vizsgálatot, mert majd kinövi, bármi is az.


2023. máj. 7. 09:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Ha súlyos allergiára lenne, már komolyabb problémák jelentkeztek volna. Semmi baja nem lesz a mogyorótól
2023. máj. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Paraztam tőle, de aztán megette a mogyorós csokimat és nem történt semmi.
2023. máj. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
Minél tovább húzod, annál valószínűbb hogy tényleg gond lesz. Erősen higitva egy nyalásnyit próbálj nyugodtan. Ha gond van, akkor nyilván megállsz vele.
2023. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%

Ha ennyire félsz, akkor várj még vele. Nem lesz semmi, ha nem adsz Neki mogyorót.


Ha pedig nagyon félsz, beszélj szakemberrel, mielőtt irreális félelmeid lesznek.


Érdemes első körben csak olyat adni, amiben van mogyoró, ha allergiás rá, már ott is kiderül és nem okoz akkora gondot.

2023. máj. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
De, 4-es, minél később vezeti be, annál nagyobb a valószínűsége, hogy rosszul reagál rá a szervezete. A végtelenségig ne várj vele. Ha nagyon félsz, vidd el a körzetes kórház parkolójába, és ott adj neki egy kis mogyoróvajat, azt szeretni szokták. Így ha a legrosszabb allergiás reakciója is lesz, berohansz vele és időben leszel. Egyszer be lehet vállalni, ha így nyugodtabb vagy.
2023. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%

Minél később adsz neki, annál esélyesebb, hogy érzékeny lesz rá.

Ha nagyon óvatoskodni akarsz, csak kenj először egy kis mogyoróvajat az almájára. Ha nincs tünet, mehet egy picit több.

2023. máj. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
57%
Az utolsó jó ötlet. Vagy gyerekorvossal konzultálva az orvosi rendelő várójában.
2023. máj. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
16%

Én 1,5 évesen adtam.. 1 èves kor alatt nem..


Nem féltem, de eleve ekcémàs


Én pedig mogyoró intolleranciában szenvedek ( nem kapok sokkot, de rettentően viszketek tőle és pöttyös leszek)

2023. máj. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
11 hónapos a gyerek. Ha súlyos mogyoró allergiára lenne, már rég kiderült volna, ugyanis kb mindenben van mogyoró. Nézd meg bármi késztermék csomagolásat, ott van rajta, hogy mogyorót is felhasználó üzemben készült.
2023. máj. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kor alatt nem megbízható a vérvételes allergia teszt, és úgy tudom, eleve csak akkor működik, ha evett a gyerek előtte az allergénből. Szóval az egyetlen lehetséges módszer az óvatos bevezetés. Reggel csináld, tehetsz óvintézkedéseket és ne egyedül legyél otthon. Keddi nap az ideális. Holnapután reggel vezesd be, mert tényleg nem kéne már soká halasztani.
2023. máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!