Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Félek bevezetni a mogyorót!...

Félek bevezetni a mogyorót! Más is volt így ezzel?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kislányom, még nem kapott semmilyen mogyoró vagy diófélét. Tudom, hogy az a legújabb ajánlás, hogy bármikor be lehet ezeket vezetni, de annyira félek, hogy csak húzom -halasztom a dolgot.

A családban van mindenféle asztma, allergia. Anyósom is ezer dologra allergiás volt, nekem is vannak allergiáim.

A legnagyobb baj, hogy a kislányom is allergiás valamire (bőrtünetei vannak), csak senki nem jön rá, hogy mire.

És félek, hogy akkor lehet így a mogyoróval is gond lesz, mert mindenhol ezt olvasom, hogy ilyenkor fokozottan jelentkezhet allergiás reakció.


Hogyan tudnám elengedni a félelmem? Mindent apránként bevezettem neki, mindenféle pánik nélkül, de ettől valamiért kiver a víz, még ha csak rágondolok is....


Szerettem volna elvinni komplex allergia vizsgálatra is, hogy kiderüljön mitől van nála gond, 3 helyet kerestem fel magánúton, mindenhol elutasítottak, hogy ilyen pici babát nem szúrnak meg....

A háziorvos meg nem ír ki vizsgálatot, mert majd kinövi, bármi is az.


2023. máj. 7. 09:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

2 éves korig nem csinálnak allergia tesztet.

Ha csinálnak és negatív, akkor is ha eszik belőle kialakulhat.

2023. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

8. Vagyok


Ok h lepontoztok

Ez volt az orvosi javaslat (konzultáltam nyilván)

2023. máj. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
26%
Adj neki valamit egy gyógyszertár mellett pl… ha a szükség úgy kívánja azonnal tudnak adni epipent. Ha félsz ennél jobb ötletem nem nagyon van.
2023. máj. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
#13, már ha tartanak epipent…
2023. máj. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen ès sajnos be is jött a rossz anyai megèrzèsem, de kìvánom nektek simán menjen! Anyòsom is allergiás + asztma is jelen volt az èletèen anno. Nem mertem eezetji emiatt, csak a dokinál, mert fiam is ekèmás volt soká ès orr, nyelv viszketèse lett + hányás a földimogyoròs pufitòl. A törökmogyira nem allergiás. Nettò hülyesègy hogy már kiderült volna. Igen, sok termèk nyomokban tarzalmaZHAT-os, kisfiam is fogyasztotta! Lutri van e benne mogyi por vagy sem. Lehet 10 zacskòban nincs a 11.meg már igen, ez ilyen. Na szòval èn megèrtelek, pròbáld te is az orvosi rendelőnèl, nekik van adrenalin, hidrokortizon is ha baj lenne! Kisfiam is hydrokortizont kapott èrbe. Sajnos a vèr teszten is nagyon magas, anafilaxiára hajlamos lett az eredmènye, ìgy èn már nagyon òvatos vagyok, diòt sem merem már, pedig be kellene vezetni. Aki átèli, annak lepereg ilyenkor minden, nagyon ijesztő ez. Ès igen, a mai ajánlás az, hogy fèl èvws koráIG!!! Be kellene vezetni, ìgy csökkenthető 88 %-al az allergia kialakulásának esèlye. Ha ezt tudom, ìgy járok el, de ne valòszìnű, hogy az èn hibám, sajnos örökölhette. Nekem a doki azt mondta 3 èvws korig ne adjak csonthèjast, füstöltet, halat, fűszeres kajákat. Csak a mogyoròfèlèket tartottam be, de már most más az ajánlás. Remèlem nálatok minden rendben megy majd, drukkolok.
2023. máj. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
2 èves koráig tartottam be, azòta volt vèrteszt, most 2,5 èves ès Epipent is kaptunk a vèrtesztre.
2023. máj. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%

#5.

Lehet, én nem tudok ilyenről. Én egy éves kora után adtam mind a négy Fiamnak.

2023. máj. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nálunk semmilyen ételallergia nincs a családban, de az ilyen neccesebb dolgokból először mindig egy nagyon kicsit adtam csak neki. Ha nem volt gáz, másnap többet. De az orvosi rendelő mellett adás se rossz ötlet, ha ennyire félsz. Én amúgy megértelek, olyanoktól én se paráztam, ami nem szokott allergén lenni, teljesen nyugodtan adtam neki mindent, de mindig bennem volt, hogyha baj lenne, akkor nem tudok mit csinálni igazán. Viszont én pont azért adtam neki mindenfélét, hogy ne később derüljön ki, amikor már nem én felügyelem mit eszik.
2023. máj. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Ma erőt vettem magamon, és bevezettem neki. Mondjuk épp csak egy fél körömnyi natúr f.mogyoróvajat kapott, plusz egy darab f.mogyorós extrudált kukoricát.

Ekkora mennyiségtől nem lett gond, de most nyilván csak arra voltam kíváncsi, hogy a semminél többre, hogyan reagál. 😊

2023. máj. 10. 14:43
 20/23 anonim ***** válasza:
A mogyoróvajat ne magában add, mert a tapadós állaga zavarhatja. Célszerű valamibe keverve, vagy gyümölccsel adni
2023. máj. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!