Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem fogadja el a babám a...

Nem fogadja el a babám a nyers reszelt almát. Pároljam meg?

Figyelt kérdés
Két napja kezdtem el a kóstoltatást, üvegreszelőn reszeltem neki almát. Szegénynek olyan az arca, mintha citromba harapott volna, még a levét is kiköpi. Ha megpárolnám jobban elfogadná vagy próbálkozzak más étellel? Baba fél éves, csak anyatejet kapott eddig.

2023. máj. 18. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre nem volt oda érte, na bumm. Párolhatod is, de inkább egy kis türelem lenne jó. Még semmi mást nem evett, csak anyatejet, adj neki időt.
2023. máj. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Próbálkozz mással. Egy csomó gyerek utálja az almát. A p.naösszehúzó savanyú izét meg pláne.
2023. máj. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Ha megpárolod, a maradék értékes összetevői is tönkremennek. Majd még lehet ezzel ugyanígy próbálkozni.
2023. máj. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az alma és a krumpli szinte az utolsók között volt amit be tudtam vezetni. Öklendeztek töle.

Próbáld meg a sütőtököt esetleg.

2023. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Majd add kesobb. Egyebkent ne gyumolccsel, hanem zoldseggel kezdj. Olvass kulfoldi ajanlast, a magyar 50 eve elmaradott.
2023. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ízlik akkor adj mást. Elsőre amúgy is csak szokják a pépeset. Én az elején volt hogy anyatejet is adtam a püréhez és azt fokozatosan elhagytam.
2023. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Párolva édesebb, de az enyém úgy sem ette. Tejjel keverve sem. A sütőtököt sikerült először megetetnem vele, de addigra már 1-2 hónapja minden nap kóstoltattam vele valamit. Főleg az anyatejes babák nagyon nehezen nyitnak új ízek felé. Legyél türelmes. :)
2023. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem az almával van baja, hanem azzal, hogy életében először érez mást ízt, állagot, mint az anyatej. Úgy látszik neki több idő kell hogy megszokja. Próbálhatsz természetesen mást. Kisfiamnal az édesburgonya volt az aduász. Azzal mindent be tudtam neki vezetni.
2023. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Két dolog:

1. Zöldséggel kezdj, az edesburgomya tenyleg a legjobb

2. Először keverd neki egy kis anyatejjel

2023. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Rising Phoenix ***** válasza:
87%
Lehet az is, hogy az állaga nem tetszik neki, próbáld meg kicsit kinyomkodni és először, csak a levét adni neki. Elsőre sok mindenre fintorogni fog, nem kell megijedni, megpróbáljátok máskor is és kész.
2023. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!