Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyire káros egy 2-3 éves...

Mennyire káros egy 2-3 éves gyereknek, ha édesítőszeres üdítőt iszik?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy eleve nem a legjobb, de most az édesítőszer miatt érdekelne. Ha napi mondjuk fél liter édesítőszeres üdítőt megiszik az gáz? Akkor már inkább a cukrosat kéne innia helyette?
2023. máj. 22. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Hát, jobb, mint a cukros, de a legjobb az lenne, ha frissen facsart gyümölcslevet vagy vizet inna helyette.
2023. máj. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

A napi fél liternyi üdítő cukros vagy édesítőszeres, semmiképpen sem tesz jót neki.

Nincsenek hosszú távú kutatások az édesítőszerek gyerekekre gyakorolt hatásáról. A természetes édesítőszerek (mint pl xilit, stevia) talán kevésbé károsak, mint mondjuk egy ciklamát-jellegű édesítőszer (ami elvileg felnőtteknek sem az igazi).

Személy szerint én inkább amúgy valamilyen természetes édesítőszeres dolgot adnék a gyereknek, mint cukrosat, főleg napi fél liter mennyiségben, mert ha ennyi cukros üdítőt iszik, akkor tuti tönkremennek a fogai és cukorbeteg is lesz simán, de ez ugye csak én vagyok. Egyéni szülői kompetencia felmérni, hogy számodra mi a nagyobb veszélyfaktor és mi fér bele inkább a saját értékeidbe.

2023. máj. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Vizet kéne innia.
2023. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Ekkora gyereknek semmiféle édes italt nem kellene innia, sem a cukor, sem az édesítöszer nem tesz jót.

Adj neki vizet, vagy teát - természetesen édeesítés nélkül, amennyit csak akar, emellett naponta egyszer egy pohár természetes gyümölcslét, akár tisztán, vagy higítva.

Minden más veszélyes lehet, emellett teljesen fölösleges rászoktatni a gyereket az édes ízekre.

2023. máj. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem ennyi még belefér, főleg ha mellette sok-sok vizet is iszik. Az én gyerekeim például ilyen melegben jobban kívánják a vizet, ezért jóval többet is isznak, mint mondjuk gyümölcslevet vagy szörpöt. Teát nem szeretik, de az is tele van cukorral.
2023. máj. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem merek édesítőszert adni a lányomnak. Akkor már inkább cukros. De nem issza meg,csak a vizet. Szerencsére.
2023. máj. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan régen lett egyértelmű, hogy tök mindegy hogy cukor vagy édesítőszer, cukorbetegség kialakulása szempontjából nem előnyösebb utóbbi sem. Ami nem meglepő, tekintve hogy az édes íz önmagában inzulinfokozó. Tehát egy szomorú út van a hozzám is hasonló zabagépek számára, mégpedig leszokni az édes ízről akármilyen formában. Nálam pl már csak cukor van, édesítőszer évek óta nincs, és megtanultam kevés vagy nulla cukorral is ellenni. Meg lehet szokni.


Felesleges bármiféle édes üdítőből fél liter. Nem vagyok hülye, szerintem megihat egy gyerek egy kis pohár gyümölcslevet vagy cukros vagy akár édesítőszeres üdítőt, alkalmanként többet is, de fél liter naponta az egy picinek közel a folyadék bevitele fele...

2023. máj. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fél liter az egy ekkora gyereknek rengeteg, pláne minden nap. Én nem vagyok "cukor ellenes", semmi ördögtől valót nem látok abban, ha kap egy 2-3éves egy pohár üdítőt vagy (cukros) kakaót egy nap 1x. De azért túlzásba nem szabad esni, mert a fél liter üdítő mellé azért még bőven becsúszik ez az, ami nagyon megdobja a vércukrot (nem csak az édesség, rengeteg dolog van, ami megemeli, hosszútávon kicsinálja a hasnyálmirigyet a folyamatos kompenzálás, hogy levigye).
2023. máj. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Attól függ, milyen édesítőszer. Van olyan, amit eredetileg rovarirtó fejlesztésénél fedeztek fel... Viszont a stevia pl. teljesen jó, a legtöbb embernél nem emeli meg a vércukorszitnet sem.
2023. máj. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9.es: egy ekkkora gyereknek semmi szüksége, hoyg folyamatosan édes vackokat igyon, akkor sem, ha maga az édesítöszer/cukor nem lenne akkora probléma.
2023. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!