Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Létezik olyan édesítőszer,...

Létezik olyan édesítőszer, amely egyáltalán nem káros az egészségre (és persze nem is hízlal)?

Figyelt kérdés

2020. nov. 24. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Én nem tudok róla, hogy lenne olyan.

A Steviát szokták boldog-boldogtalannak ajánlani, mert természetes édesítőszer (Stevia rebaudiana növény),de ha utána olvasol, annak is vannak mellékhatásai.

Főleg, mert a feldolgozás során más édesítőszerekkel vegyítik.

2020. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

Méz.

Csak sajnos nem mindenbe passzol.

És láttam már a piacon valami zöld növényt ami állítólag édes mint a cukor.

2020. nov. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es! A kérdező olyan édesítőszert szeretne ami nem hízlal.

A méz nem ilyen. Bár kimondottan egészséges, de ugyanannyi kalóriát tartalmaz mint a cukor, tehát - mennyiségtől függően - hizlalhat.


A zöld növény a Stevia lehet, amit említettem. Lehet kapni feldolgozatlan formában is.

2020. nov. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Köszi 3-as!

Nem tudtam hogy a méz hizlal.

2020. nov. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Személy szerint inkább kevesebbet eszek minden édes dologból, de ahhoz mézet használok, mert hiába magas a kaloriatartalma, nem csak az édesítők között a legegészségesebb, hanem önmagában is egy nagyon hasznos cucc a testnek. Próbálkoztam xilittel, eritrittel meg minden lfasszal, nem hozza az élményt ízben és erősíti az éhséget. Tehát hacsak nincs az inzulinnal kapcsolatban probléma, ami miatt nem lehet gyorsan felszívódó cukrot fogyasztani, sztem a méz a legjobb alternatíva.
2020. nov. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Stevia kapható, más édesítők nélkül is, igaz, az már drágább, de létezik!
2020. nov. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

6-os!


Olvasd végig a válaszokat mielőtt offolsz.

A 2-es válaszoló írta, hogy látott a piacon valami zöld növényt, ami állítólag olyan édes mint a cukor.


Erre válaszoltam ezt :


"A zöld növény a Stevia lehet, amit említettem. Lehet kapni feldolgozatlan formában is."

2020. nov. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Mivan? Nem arra reagáltam!

Hogy mindenki milyen befeszült ettől a qurva bezártságtól.

2020. nov. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem személy szerint a Norbi update csöpögtetős édesítőszere vált be. Egészségesnek nem tudom mennyire az (szerintem nem az), de azért mégis jobb, mintha aszpartám lenne, ráadásul kávéban is finomabb (arra használom).
2020. nov. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
A méz és esetleg a nyírfacukor. Mindegyikben van kalória, de azt le kell dolgozni sok mozgással. A mozgás legalább annyira védi az egészségedet, mint a méz. Együtt még hatásosabbak.
2020. nov. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!