Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos babának napi hányszo...

8 hónapos babának napi hányszor kell kanalas ételt adni és az hany gramm legyen?

Figyelt kérdés
2023. júl. 20. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Huh...

Nincs ilyen, hogy _hányszor kell_. Azt sem tudjuk ennyiből, hogy mikor kezdtétek, hol tart a hozzátáplálásban, hogyan csináltátok eddig.

Másrészt meg annak végképp semmi értelme, hogy "hány gramm legyen". Annyi, amennyit megeszik. Annyinak örülj, de nagyon.

Tekintve hogy liba módjára megtömni nem tudod.

2023. júl. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyiszor, és annyit, amennyit igényel. Az èn lányomat 8 hónaposan nem érdekelte a kaja. Néhány falatnál többet nem evett. Nem stresszeltem rajta, mert nem volt cél, hogy minél hamarabb kiváltsak étkezést, azbvolt a lényeg, hogy ismerkedjen az ízekkel, állagokkal, alapanyagokkal.
2023. júl. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
6 hónapos korában kezdtük. Nála úgy van,hogy nagyon sokat tudna enni,így is elég vaskos,azért is kérdeztem hogy nem etetem-e túl? 200 gramm itthon főzött zoldseg,gyumi keveréket kap napi 2x.
2023. júl. 20. 18:51
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

Sosem kell lemérni. Nem is tudom, miért jutott eszedbe.

1 éves korig kóstoltatás van, HOZZÁtáplálás. Vagyis anyatej vags tápszer MELLÉ kap ételt a baba. Nem mennyiséget,hanem belekóstol csak.

Azt hogy méred le?

2023. júl. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
A zöldség és gyümölcs nem hízlal.
2023. júl. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Barátnőm 8 hónaposa semmit nem hajlandó enni, csak cici.

Az én 8hónaposommal meg 4 étkezést kiváltottunk már, úgy imád enni. Az életbe nem mértem még kb sem, mennyit eszik

2023. júl. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

A nagyobb gyerekem 8 hónaposan kb ránézett csak a kajára, esetleg szétkente az etetőben. Ő 3 évesen is fényevő perpill (kivéve persze a vajas kifli meg társai, azok elég szépen csúsznak).

A kicsi most 8 hónapos pont, ő lazán betol egy fél vajas kiflit reggelire uborkával vagy egy egész nektarint uzsira. És utána még néz rám elégedetten kalimpálva, hogy ő benyalna utána valamit extrában (de azért jellemzően egy nektarin után már ő is inkább csak játszik, bár volt már, hogy meglepett, és még egy sárgabarackot is eltüntetett). Szóval a két gyerek, bár a hozzátáplálás ideje, módja, minden ugyanaz, teljesen másképp kezeli a dolgot. Így hát én is azokhoz csatlakozom, akik azt mondják, hogy nincs ilyen, hogy "kell". Amennyit elfogad. Amennyi jól esik neki. Az meg, hogy egy 8 hónapos baba vaskos... Majd kinövi, biztosan nem a zöldségektől hurkásodik.

2023. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem akkor 1 db 190 grammos bébiételt evett meg. Én méregetős vagyok, kövezzetek meg, de szerintem ez is babafüggő.

Az enyém sose szólt ha éhes, de bármennyit adtam elfogadta, kipróbáltam.

Most 11 hónaposan már jelzi ha kér még.

2023. júl. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem merem neki igény szerint adni,mert így sem kis mennyiseg 200 gramm,ha annyit adnék amennyit ő akar tényleg gurulna még jobban.
2023. júl. 21. 09:28
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
2x200 g
2023. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!