Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Megtanul majd valamikor...

Megtanul majd valamikor normálisan enni vagy most már feladhatom?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kislányom, 8 hónapos kora óta, tehát fél éve szenvedünk a darabos ételekkel. Maximum 5 percig érdekli az evés, és utána csak játszik, dobálja. Próbáltam szépen mondani, sajnos mondtam már csúnyán is, hogy fejezze be. Nyilván eleinte normális, hogy ismerkedik az étellel, szétnyomja, dobálja,stb, de ő még 6 hónap után is itt tart.

Ebből következik, hogy mennyiséget ugye semmiből se eszik, de közben a kanalas ételeket kb teljesen elutasítja, sehogy sem lehet már etetni, még úgysem mint eddig, hogy lefoglaltuk közben, mert máshogy nem ment.

Jobb lesz ez valaha? Esetleg a bölcsiben majd megtanul szépen enni? Januártól fog járni, akkor vissza kell mennem dolgozni.

Sajnos a 12 hós státusz óta kb egy grammot se hízott, és most már napról napra rosszabb az evés téma.

Összességében 4 hónapos kora óta szenvedünk, mert a tápszert se akarta már akkor enni, de aztán figyelemeltereléssel működött minden, így tudott nőni, mert amúgy semmiből nem enne egy falatot sem.

Gondoltam a darabos ételek majd áttörést hoznak, de csalódnom kellett.

Persze az orvosok azt mondják ne aggódjak, mert jó a súlya, ami persze, hogy jó,hiszen eltereléssel tudtam etetni, de most már, hogy az nem működik, illetve daraboshoz nem is engedem, így már látszik is szépen, hogy amúgy egy dekát se hízik.

Félek, hogy amikor eljön az, amikor életkori sajátosság, hogy kicsit válogatósak lesznek, akkor mégis nagyobb baj lesz ebből.


2023. aug. 2. 11:11
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam picit, hogy nem vagyunk egyedül.

Akik meg azon gúnyolódnak, hogy persze örökké ilyen marad, az nyilván nem volt ilyen helyzetben, és nem érzi át, hogy milyen az, amikor fél éve szenvedsz, és semmi fejlődés ezen a téren.

2023. aug. 3. 11:39
 12/14 anonim ***** válasza:

#11 Tényleg idegtépő, de “csak” az anyai ösztönök miatt.


Itthon, ha egy gyerek elkezd fogyni, akkor egy fél kórházi gárda fut össze, hogy kiderítse mi a gond.


Ami szörnyű, hogy az első gondolata mindenkinek az lesz persze, hogy te csinálsz valamit rosszul, ami amúgy szörnyen megterhelő lelkileg, de el fognak küldeni vizsgálatokra, ha szükségesek. Ha gondolod menj el egy magán gyerekorvoshoz, hogy valaki kedves legyen veletek és megnyugtasson, vagy javasoljon vizsgálatokat, de nem lesz gond.

2023. aug. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Voltunk már vizsgálatokon, több orvos is látta, nem is találtak semmi komoly dolgot.

Egyébként nekem azért ijesztő, mert a testvérem lánya is így kezdte amikor pici volt 16 évvel ezelőtt, és ő ARFID-os, alig eszik valamit most is. Tehát nem egy szimpla válogatósság van náluk, és tesóm kb bele betegedett az évek alatt, nyilván nekem is ez az első gondolatom, mert látom a gondot családon belül.

2023. aug. 3. 14:13
 14/14 anonim ***** válasza:

Áhhh, rágoogliztam és rájöttem, hogy nekem és nagypapámnak is ilyen ARFID-ja van.


Anyum nem csinált ebből soha problémát. Kirakott minden kaját amikor megterített, aztán ettem ami szimpatikus volt. Volt, hogy hetekig csak szalámit és kenyeret (külön-külön) voltam hajlandó enni. És a mai napig szalámiból csak a pick sorosan csomagolt verzióját vagyok hajlandó megenni, inkább nem eszem semmit, ha nem az a szalámi.


Azért felnőttem és egész hatékonyan túlélek. Annyi, hogy nekem természetes, hogy legalább mindig 2 féle dolog van ebédre, mert elég válogatós voltam gyerekként, ha nem tetszett (nem kóstoltam meg csak ránézésre) sokszor csak köretet ettem.


Az sem a világ vége, ha ARFID-ja van valakinek. Próbálj nem édességeket adni neki és akkor valamit fog enni. Illetve ami nálam működött, hogy 5-6 alkalommal, ha láttam, hogy mások eszik, akkor szigorúan más tányérjáról talán egy kisujjbegynyi falatot megkóstoltam (általában nem ízlett) és ezt csináltam párszor, amíg meg nem szerettem (egy-egy ételnél amúgy hónapokig is tartott ez a folyamat).


Nálam ez felnőttként nem okozott maradandó mentális problémát, mert annyira lazán volt kezelve nálunk az evés kérdés, hogy felnőttként sem érzem magam rosszul, ha egy étteremben max a rizst meg a salátát eszem meg a három fogásos ebédből (a többit max széttúrom), és utána vagy otthon eszek, vagy ha kirándulás, akkor a szobám magányában benyomok mondjuk egy kis gofrit.

2023. aug. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!