Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nagymamák, ezt miért csináljátok?

Nagymamák, ezt miért csináljátok?

Figyelt kérdés
Családi ebéden voltunk (anyósoméknál) evett a gyerek is szépen levest is főételt is, majd a süteménynél kérdezi anyósom, hogy akkor adhat neki? Mondtam, hogy nem, evett sokfélét, nincs szükség süteményre. Egyszerűen nincs indok, de amíg a gyerek nem veri magát a földhöz hogy neki süti kell addig nem akarok neki adni. Na a nagyi kb 3x mondta el neki hogy ‘hát én adnék neked, de anyád nem engedi..’ a gyerek nem tud beszélni még 1 éves sincs. Mi szükség van rá hogy ezt ismételgessék neki. A nem az nem, akkor is ha utána ismételgeti a gyereknek hogy nagyon sajnálom, anyád ilyen szívtelen... Ezt miért kell csinálni? Ebben mi a jó? Mert az hogy az én vérnyomásom felment az egekbe az tuti siker, de a gyerek attól nem ehet. És ezt amúgy 100 verzióban képesek a nagymamák csinálni, hogy hát én bezzeg ...., de sajnos anyád nem engedi. Sose lennék ilyen az unokámmal, hogy az anyját a ‘gonosz’ szerepébe helyezem, vagy nem tudom, nem értem ez mire jó. Amúgy ezzel a helyzettel aki ilyenbe belefutott hogy kezelte le? Mert nálunk ez 100% hogy elő fog még kerülni...
2023. szept. 10. 18:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
58%

30 évvel ezelőtt még teljesen máshogy nevelték a gyereket. Hozzáteszem, nem biztos, hogy ők csinálták rosszul!

Nálunk is előjöttek ezek a nézetkülönbségek pl.: újszülött babát vízzel/teával akarta itatni a nagyi. Illetve az is baja volt, hogy kisfiam fütyijén a bőrt nem húzgáltam hátra. 🙈

Régen ezeket másképp csinálták.

Ma pedig màr más az ajánlás a védőnők részéről.

Akkor is felnőttek a gyerekek, meg most is.

Az biztos, hogy az anyukának joga van eldönteni mit hogyan csinál és ezt tiszteletben kellene tartani a nagyinak. De hidd el, nem rosszból mondja. Amikor fiatal volt, az volt a trendi, neki bevált az a módszer és csak jót akar.

Engedd el a füled mellett!

2023. szept. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
46%
mert nem volt rá indokod, hogy miért nem adhat a szerinte finom dologból a gyereknek. Ha nem lett volna bevezetve valami belőle, akkor azt mondom, oké, de ezt most én csak "énvagyokanyanyja" szitunak érzem
2023. szept. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
34%

"Sose lennék ilyen az unokámmal, hogy az anyját a ‘gonosz’ szerepébe helyezem, vagy nem tudom, nem értem ez mire jó. "


Vagy de. Abban a pillanatban ő azt érzi, nem helyes amit te teszel, ő a gyerek érdekét nézi, ami szerinte más, mint szerinted. Nem feltétlenül gonoszkodasbol csinálja, simán lehet épp a szeretet vezérli, az indokaidat nem érti és ezért azt a magyarázatot adja, ami neki a legegyszerubb.

Nem kell neki anygobb jelentőségét tulajdonitani

2023. szept. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
66%
Nem csinálják ezt a nagymamák, a te anyósod csinálja. Azért, mert primitív.
2023. szept. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
63%
Ez nem elfogadható. Most még kicsi, nem érti, de később ez nagyon káros lehet. A férjednek kellene beszélni az anyjával, hogy hagyja ezt abba.
2023. szept. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, lehet túltolom, de nekem megdöbbentő amikor kisgyerekeket süteménnyel etetnek mikor még beszélni se tudnak. Nyílván finom, természetesen be tudott volna küldeni nagyon sokat. De annak a pici testnek nincs szüksége süteményre. Ti adtok nekik browniet meg mindenféle sütit? Teljesen le vagyok döbbenve....
2023. szept. 10. 18:41
 7/66 anonim ***** válasza:
59%
Ezt a te anyosod csinálja és nem minden nagymama. Azért csinálta, mert baromsagnak gondolja, hogy nem adsz neki süteményt. Az indoklasodat én is baromsagnak gondolom. "Evett sokfélét" ezért nem kap sütit. Általában éppen fordítva van, ha nem ette meg az ételt, akkor süteményt sem kap. Nem hiszem, hogy jó irány a tiéd, azért van "büntetés" mert evett?
2023. szept. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
55%
Ugyan mi baja lesz két falat süteménytől? Ha evett már előtte levest és foetelt is, pár falatnal több úgysem fért volna bele. De akkor uyge nem lehetne anyóst szidni.
2023. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 A kérdező kommentje:

Valami olyasmit akarok neki mondani ha legközelebb ilyen van, hogy: Anyuka, ne tessék neki rossz színben engem feltüntetni, mert nem lesz jó vége. Tessék elfogadni, amit döntöttem és nem ezzel gyűjteni a szimpátiapontokat.


Ez így paraszt?

2023. szept. 10. 18:46
 10/66 anonim ***** válasza:
75%
Mi kb. kéthavonta mentünk anyoshoz és igen kéthavonta belefért egy kis házi süti. 1 éves nem kisbaba. Amikor ovis lett és a 30 gyerekből mindenki hozta hetente a cukrászdai szülinapi tortát azt utáltam, mert az gyakran volt a rokonokkal viszont ritkán ettünk.
2023. szept. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!