Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Másnak is ennyire nehezen...

Másnak is ennyire nehezen megy a hozzátáplálás-etetés?

Figyelt kérdés

Nem is hozzátáplálásról van szó, mert már 1 éves elmúlt a kislányom, hanem simán csak az etetésről. 5 hónapos korában kezdtük a kóstoltatást,akkor nagyon jól ment minden. Szinte minden elsőre ízlett neki, a legtöbb zöldség is. Nem öklendezett soha, a darabosaktól sem. Aztán egy idő múlva elutasította a zöldségeket, semmit nem akar megkóstólni, semmit nem akar enni abból se amit mi eszünk csakis a gyümölcsös dolgokat. Pürét, pépet, kásákat és ennyi. Mindegy csak édes legyen leginkább. Ha eszik is a mi kajánkból az maximum 3 falat és utána löki el. Próbáltam már palacsintát, gofrit sütni neki, az sem kell. Nem eszik se kenyeret, se kiflit, se péksütit. Már mindennel próbálkoztam, csak egyen valami mást is, pedig az elején megígértem magamnak, hogy nem kap semmi fölösleges baromságot csak "egészséges" dolgokat. Még dörmit is kapott, azt se igazán ette. (Nem mintha ez olyan nagy baj lenne.) Nem hiszem, hogy a rágással lenne baja mert a gyümölcsöket megeszi, na meg a paradicsomot imádja még. Virslit egyszer megette, azóta sem. Az sem működik, hogy akkor nem kap mást mert éhesen se eszi meg, ami nem kell neki. Fogalmam sincs már mit adjak neki.

Ötlet? Jó tanács? Másnak is ilyen nehezen ment? Mikor lesz jobb?



2023. szept. 15. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mióta van,hogy nem fogadja el? Nem lehet, hogy fogzás van a háttérben?
2023. szept. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van 8 hós kora óta. Most 1 éves múlt...
2023. szept. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pfuu hónapok óta, kB nekünk is 8 hónapos kora körül kezdődött. Most lesz 14 hónapos.
2023. szept. 15. 15:51
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló, a gyümölcs jöhet magában darabosan, pépesítve grízzel/zabbal, kb. mindenhogy, de a fözelék mostanában nem csúszik.

Egyedül nálunk is a paradicsom a kivétel, azt imádja, rizzsel szokta kapni, de abból még nem tudtam annyit adni, hogy sok legyen :)

Viszont nálunk a kenyérfélék is nagyon mennek, margarinnal, sajttal stb. (örök kedvenc a kefír...). Ezekkel a tejtermékekkel hogy álltok?

A zöldségnél azt vettem észre, hogy akkor volt a legnagyobb sírás a zöldségtől, ha még melegen kapta a főzeléket, ha kihült, akkor mondjuk az édesburit sülve, kelbimbót párolva megeszegette, de a pürék is elfogyogattak úgy-ahogy.

Én azt terveztem, mielőtt erre a hő-problémára rájöttem, hogy megpróbálom főtt almával keverni a zöldséget, a semminél jobb, ha legalább úgy lecsúszik, illetve lassan jön a sütőtök szezon is...

(A szülinapi tortájából kapott pár napja egy falat kóstolót, egyből köpte is ki, szóval az egészségtelen dolgok nálunk se jöttek be 😀)

2023. szept. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem fogzik.
2023. szept. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szentorosságra utaló tünetek nincsenek?
2023. szept. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A tejtermékeket se szereti, kivéve a gyümölcsös joghurtot. Nyilván. :D Egyébként se a sajtokat, se a túrót, se a kefirt, és a tejet se szereti. A kakaó se a kedvence.

Nem hiszem, hogy teljesen a fogzás miatt ilyen, de biztosan az is rátesz. Olyankor tényleg semmi nem jó neki, még a pürék se nagyon. Ahogy kibújik a foga utána minden oké, de akkor se fogad el semmit, csak a gyümölcsös dolgokat.

Nem vagyok biztos a szenzorosságban. Mik lehetnek a tünetek?

2023. szept. 15. 18:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg tünete lehet. Pl bizonyos állagú, textúrák ételek kerülése, nem szereti megfogni az ételt, vagy egyáltalán nem szereti ha koszos lesz a keze, zavarják a ruhacímkék, zajok. Nem szeret hintázni, mászókázni.

Ez tényleg csak néhány gyakoribb tünet

2023. szept. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mintha az én kisfiamról írtál volna. Most 3.5 éves. Nagyon-nagyon kevés ételt fogad el. Zöldség és húsleves, pizzás csiga, üres kenyér belseje, paprikás szalámi, néha sonka és virsli , főtt tojás fehérje, cukorborsó és zöldbab főzelék, főtt répa és hús a húslevesből, mekis nuggets. Gyümölcsök jöhetnek bármikor. Ezen kívül pufi, ropi, és Kinder paradiso, néha puding, nagyon-nagyon ritkán gyümölcs joghurt. 2.5 évesen kezdte a bölcsit, addig még ennyi mindent sem evett, mennyiségről pedig nem is álmodtam, 2-3 falatnál több nem ment, csak a tejital kellett. Borzasztó időszak volt nekem a hozzátáplálás.
2023. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is azon parázok,hogy mire oviba megy se fog enni mást csak pürét, annyira nem haladok vele egyről a kettőre. Erőltetni egyébként nem erőltetek semmit. Ha nem kell neki, akkor nem, de sokszor még csak meg se akarja kóstolni az új dolgokat. Így meg nem sok az esélye, hogy valami mást is megszeressen.


Nem hiszem, hogy szenzoros lenne, legalábbis azok alapján amit írsz. Imád az ételbe nyúlkálni. A címkék se zavarják, hintázni is szeret. A zajokat is bírja, mondhatni. Még utána nézek azért.

2023. szept. 15. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!