Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 10 hónapos babának mennyit...

10 hónapos babának mennyit kell enni egy evésre a hozzátáplált dolgokból?

Figyelt kérdés
2023. okt. 16. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Amennyi jólesik neki. Baba és aktuális étvágy függő. No meg, hogy mennyire ízlik neki az adott étel.

Én még csak 2 hónapja táplálom hozzá a fiam, abszolút nem rugózom rajta, mennyit eszik. Sosem mértem, fogalmam sincs. Ha 3 kanál után nem kéri, ok, ha meg ízlik neki, lehet, hogy kevésnek is bizonyul, amit eléteszek.

2023. okt. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Védőnő szerint a 200gramm főzelék + hús kevés neki. De többet nem tudok vele megetetni. :(
2023. okt. 16. 15:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, a védőnők. Ha szopizik is mellé, akkor tök mindegy.
2023. okt. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Napi 3 étkezés főzelék vagy gyümölcs, 3 étkezés pedig tápszer,mert sajnos túl korán elapadt a tejem.
2023. okt. 16. 15:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké hogy van egy statisztika ezekről de minden baba más
2023. okt. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
200 gramm főzelék plusz hús egyáltalán nem tűnik kevésnek. A nagyobb bébiételes üvegek is 220 grammosak. Nekem egyébként egyik gyerek se evett fixen ennyit. Ha jó napjuk volt igen, de általában egy üveg bébiétel felét max háromnegyedét ették meg, igaz a kisebbik ennyit sem, elég husisok voltak babaként mindketten. Biztos van aki ennyinél többet is eszik, de ez szerintem akkor sem kevés.
2023. okt. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit nem KELL. A gyereket akarata ellenére etetni "tilos", ha nem akarsz neki rosszat. Adj neki lehetöséget az evésre, de csak annyit etess meg vele, amennyit tényleg akar, egy falattal se többet. A gyerek ugyanis (még) igen jól érzi, miböl mennyire van szüksége, ezt elrontani nem szabad(na).
2023. okt. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem 10 hónaposan 10 kg, husis, és szinte sosem eszik meg ennyit se, nemhogy kevés lenne neki az általad írt mennyiség! Tojd le a védőnőt.
2023. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez ugyan annyira tankönyvi adat mint, hogy X idősen Y súlya és magassága kell legyen, azt meg baromira nem nézik, hogy a szülők 150 vagy 200 centisek :D Aztán csak stresszelik vele az ember lányát és lehet menni hetente méreckedni…


Amúgy az én fiam 16 hónapos múlt, szerintem soha nem evett meg még egyszerre 200 grammot semmiből. És totál vega. Na jó, a téliszalámit elrágcsálja, de ennyi.

2023. okt. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig addig etetem ,amíg kéri.Ha nem kéri,azt látom.Soha nem méricskéztem.Felnőttek sem egy forma adagot esznek,sőt én sem eszem mindig ugyanannyit .
2023. okt. 17. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!