Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az baj lenne, ha semmilyen...

Az baj lenne, ha semmilyen halas dolgot nem vezetnék be?

Figyelt kérdés

Majd megkóstolja nagyobb korában, ha akarja.

Az a baj, hogy én minden tengeri és halas akármitől szó szerint rosszul vagyok, de nemcsak az ízétől, hanem a szagától és a látványától is. S nem tudom elképzelni, hogy én ekkora rosszat adjak a gyerekemnek. Mintha darált kavicsot adnék neki, vagy kétnapos hányást krumplipürével.


Nem tudom megtenni. Lehet-e belőle baja, hátránya, vagy majd tényleg megkóstolja nagyobb korában valahol (étteremben, nagyinál, stb, mert nálam biztos nem)?


dec. 21. 00:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt a hal egy borzasztóan egészséges dolog, ettől megfosztod. Másrészt, a fő allergének közé tartozik, ha most nem találkozik vele, akkor később nagyobb eséllyel lesz rá allergiás.

Én is nagyon sok mindent nem szeretek, de a gyereknek be fogom vezetni, meg fogom mutatni, mert szeretném, ha nem lenne olyan finnyás, mint amilyen én vagyok, plusz az allergiát is jó lenne elkerülni, ha egy mód van rá. Max nem velem eszi, hanem majd a férjemmel, aki sokkal több mindent megeszik nálam. Aztán, ha nem ízlik neki, úgysem fogja enni, és nem kell foglalkozni vele később.

dec. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Igen, lehet baja, ahogy az első írja.

Allergia plusz egy értékes zsírsav-forrás.

Annyiféle módon lehet manapság halat enni, nem a nyers halat kell megvenned a piacon.

dec. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Úgy vagyok vele mint te, de mégis bevezettem a nagynak és a kicsinek is. Igaz, gyakorlatilag soha nincs nálunk halétel, mivel férjem sem igazán eszi, így kikopott egy idő után. A kicsi hat hónapos múlt, már ő is kapott.


Oviban is van, ott szereti is a nagy. Ne hagyd ki, komoly allergén!

dec. 21. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Allergia miatt lehet hátránya belőle.

Ha majd megy bölcsibe vagy oviba, jó lenne ha addigra már párszor (mondjuk az allergéneket azt mondják rendszeresen kellene adni, és minél előbb elkezdeni) legalább enne belőle, ne ott derüljön ki, hogy allergiás rá, mert nem kapott korábban.

A fiam 2, nem rég ment bölcsibe, direkt mindent etettem vele rendszeresen, hogy nehogy baj legyen.

dec. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Igen, lehet baja, allergia, arról nem is beszélve, hogy ha te a saját önzőséged miatt megfosztod őt valamitől, az a te szegénységi bizonyítványod.
dec. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Voltak ételek, amiket anyu nem bírt elviselni se, de nekem adta, pont a leírtak miatt.
dec. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Ne te add neki akkor. Adja a férjed vagy a nagyi.
dec. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

En nem eszem hust, de nem elvi okokbol, szimplan nem szeretem, de meg a nyers hus allagatol is rosszul vagyok.

Viszont a gyerekemnek megcsinalom, mert szeretnem, ha talalkozna vele es majd o esetleg eldonti, hogy akar-e enni kesobb vagy sem. A halat, majat se szeretem nyilvan, de ezeket is elkeszitem.


Felnott ember vagy, nem 5 eves. Nyilvan te dontod el, hogy mit csinalsz, de fontos lenne a valtozatos etkezes legalabb a gyereknek.

dec. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
Adj neki halas uvegest. Talalkoznia kell a hallal a szervezetenek. Raadasul tenyleg nagyon egeszseges.
dec. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%
Igen, baj lenne. Embereld meg magad, mert nagyon értékes tápanyagoktól fosztod meg, túl az allergia veszélyén. Ha most nem adsz neki, akkor ugyanolyan finnyás lesz, mint az anyja. Nagy eséllyel meg sem kóstolja később, nem hogy még szeresse is, ami rohadt nagy gáz. A mai világban ugyanis elég kevés tápanyagdús étel maradt, amit elé tehetsz teljes biztonsággal. Sajnos én is még a hal szagától is rosszul vagyok, voltam, de beláttam hogy az egészség fontosabb. Velem meg a tesómmal is jól kicseszett anyám, hogy nem adott kicsiként pl ilyen szardínia és társait (amit ő egyébként szeret). Mindketten úgy nőttünk így fel, hogy kb rá se néztünk a halakra, vagy legfeljebb mint te :D Olyan vitamin és ásványi anyag bombák ezek az állatok, nem beszélve a zsírsavakról... Étrendkiegészítővel nem lehet ezeket olyan szinten pótolni, nem hasznosulnak úgy egyszerűen, ahogy kéne.
dec. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!