Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2,5 évesen turmix elhagyása?

2,5 évesen turmix elhagyása?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Túl feltett gyermek attól hogy megfullad mivel van sok rossz tapasztalat. Szeptemberben ovi.

Anyosomeknal eszik levest,rántott hust darabosan.

Itthon almát leves,edesseg.

Nos a főtt ételek meg mindig turmixolom neki. Ma tettem el a turmixot és le akarom zárni ezt a rosszat amit rontottam.

Kérdésem az hogy volt itt ilyen anyuka aki így járt? Nem akar enni darabosan sajnos itthon. Reggel franciasalatat kapott hallal. A halból csipegetett a salátát nem igazán. Nem is evett semmit. Mindjárt del van. Egyebkent iszonyú jó adagokat képes megenni de leturmixolva. Segitsetek. Anyukám régóta fujja hogy nem oké meg mindenki más. De hiába eroltetem nem akar. Mit tegyek? :/ elvárja hogy tegyem bele a gépbe… ne kovezzetek meg,de ez így nagyon rossz akarhova elmegyünk egy sutemenyt nem eszik meg. És nekem is rossz mostmár nagyon. Eddig is az volt. Elkezdtem én ideje korán a hozzataplalast és a daraboktol mindig fuldoklott eleinte így hagytuk még hátha. Egyedül eszik,csipeget de nem igazán akar rágni. Erőltetni nem akarom mert felek megutalja az etelt is. Mi a teendo? Csipsz,alma,banan,kenyer,puhább dolgok mennek. Hiába magyarázom el hogy anya is így eszik,együtt eszünk nem akar az istennek sem enni úgy.


dec. 26. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Ez nem azért van mert turmixolsz. Az én gyerekem is ilyen, de ő pürében sem ette meg, maradt a pufi, néhány leves, tészta, rizs. Már 6 éves is elmúlt, de semmilyen normális főtt ételt nem eszik meg. A ragoizmok fejletlensege miatt van. Ezért később is kezdett beszélni.
dec. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Hát sajnos ezt valóban kicsit eltoltad nála. :/

Már 1,5 - 2 évesen is teljesen darabosat kellene ennie egy gyereknek. Így nem tanulja meg a rágás folyamatot, nem erősödik az arcizom stbstb.


Egyébként fokozatosan próbáld meg. Máshol nyilván azért eszi a darabosat mert tudja hogy nincs más. Otthon azért nem hajlandó mert tudja hogy úgyis az a vége hogy le van neki turmixolva és nyilván kényelmesebb csak tolni befelé az ételt mint alaposan megragni és lenyelni. Próbálj egyre nagyobb darabokat hagyni benne szépen fokozatosan. De így is időbe fog telni amig atszokik. Mostmár sajnos nehezebb hiszen javában ott a dackorszak ami nem könnyít meg semmilyen atszokast. Sok szerencsét kívánok.

dec. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
És hogy mit csinálj? Szerintem is hagyd a turmixot, adj neki amit megeszik (nem lesz sok ilyen). Amit talán megeszik: rizs, tészta, sült krumpli, kisütött bolti előre formázott hús, halrudacska, levesek.
dec. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mar kerdezted honapokkal ezelott!!!

Azota is itt tartasz? Ez nagyon gaz. :((


A gyerek eszik anyosodnal, tehat tud enni. Ma meg nem evett, na bumm, ha ehes lesz, fog.


Ne adj neki edesseget, ragcsat, ne engedj a hisztinek. Tudatosits magadban, hogy nem hal ehen, ha fel-1 napig nem eszik.

Rendes kaja van es pont.

dec. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Keress szakembert, segítséget, 8-9 hónaposan kell elkezdeni a darabosra szoktatni a babát, a te gyereked 2,5 éves és nem tud rágni még, pedig gondolom a fogai màr kint vannak.

Egyébként minden baba öklendezik, "fuldoklik" eleinte a darabostól, mert ez egy reflex, ez védi meg őket attól, hogy igazán megfulladjanak, de idővel ráéreznek, gyakorolniuk kell ezt is, hisz össze kell hangolni a rágást/nyelést/ légzést, ezt meg kell tanulniuk.

Most már késő azon keseregni, hogy elszúrtad, keress segítséget, mert egy 2,5 éves dackorszak közepén lévő gyereket most rászoktatni arra, amit soha életében nem ismert szerintem egyedül nagy falat.

dec. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jah, most olvasom, hogy máshol eszik darabosan. Akkor tök egyszerű kirakod elé, ami van, ha éhes lesz eszik, ne turmixolj, lesz pár hosszú napotok, de megszokja. Terített asztal mellett gyerek még nem halt éhen. Nasit addig teljesen iktasd ki, mert csak újabb rossz szokás lesz, hogy azt meg fogja enni, de mást nem. Kitartás!

#5 voltam.

dec. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen ez a baj,hogy máshol nem követeli ezt.

Rágni tud,mivel írtam is hogy megeszi máshol,csak itthon keserves. De egy kiflit vagy szalamit,sajtot ezt azt eszik. CsK keveset.es rettenetesen irtozik ha úgy kellene enni mint felnotteknel.

Egyenlőre nem akarom szakemberhez vinni.

Másrészt folyamatosan beszél már egyebkent azzal ninvs probléma.

Igen írtam. És azóta is kuszkodok. De feladtam egy hét után mikor kiirtam és nem akartam a vitat a civakodast az ennivaloval. Sogornom ugyan ebben a helyzetben lesz,neki 1 eves és nem igazán ad neki se mást pedig konyorgok hogy ne tegye azt a hulyeseget amit én ne turmixoljon.

dec. 26. 12:55
 8/13 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek hogy nem oltottatok le és nem. Bantottok emiatt. :)
dec. 26. 12:56
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Megfogot a turmixot és előtte kivágod a kukába elromlott(amikor nem látja kiveszed).

Amikor esztek kap ő is, ha eszik eszik ha nem hát nem.

Nem magyarázol, nem noszogatod leszarod, nincs édesség vagy pót szarok, hogy éhes legyen és egyen.

Pár nap és r@jön nincs m@s.

Ha feladod magaddal baszoool ki

dec. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Te írtál ki korábban is kérdést? Mindenesetre most már tényleg vidd el szakemberhez, hogy helyrehozza, amit elrontottál.

Meg a saját félelmeid miatt is keress magadnak pszichológust.

dec. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!