Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2,5 évesen turmix elhagyása?

2,5 évesen turmix elhagyása?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Túl feltett gyermek attól hogy megfullad mivel van sok rossz tapasztalat. Szeptemberben ovi.

Anyosomeknal eszik levest,rántott hust darabosan.

Itthon almát leves,edesseg.

Nos a főtt ételek meg mindig turmixolom neki. Ma tettem el a turmixot és le akarom zárni ezt a rosszat amit rontottam.

Kérdésem az hogy volt itt ilyen anyuka aki így járt? Nem akar enni darabosan sajnos itthon. Reggel franciasalatat kapott hallal. A halból csipegetett a salátát nem igazán. Nem is evett semmit. Mindjárt del van. Egyebkent iszonyú jó adagokat képes megenni de leturmixolva. Segitsetek. Anyukám régóta fujja hogy nem oké meg mindenki más. De hiába eroltetem nem akar. Mit tegyek? :/ elvárja hogy tegyem bele a gépbe… ne kovezzetek meg,de ez így nagyon rossz akarhova elmegyünk egy sutemenyt nem eszik meg. És nekem is rossz mostmár nagyon. Eddig is az volt. Elkezdtem én ideje korán a hozzataplalast és a daraboktol mindig fuldoklott eleinte így hagytuk még hátha. Egyedül eszik,csipeget de nem igazán akar rágni. Erőltetni nem akarom mert felek megutalja az etelt is. Mi a teendo? Csipsz,alma,banan,kenyer,puhább dolgok mennek. Hiába magyarázom el hogy anya is így eszik,együtt eszünk nem akar az istennek sem enni úgy.


dec. 26. 11:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Huha.:( Ez tényleg volt már. Én is azt mondom kérj segítséget,ha nem érzed magad ebben erősnek. De nem értem a problémát,fogod elteszed és kész. Nem a gyerek diktál,ha nem tetszik neki nem eszik,de fog enni,éhen nem fog halni. De ha ezt tovább folytatod borzasztó evési problémát alakítasz ki. Vagy nálatok ezekszerint a gyerek diktál? :( Ha most nem kapod össze magad,mi lesz az oviba szerinted? Még a végén téged is elküldenek vizsgálatra... amúgy lehet nem ártana egy pszichológus neked,mert ez nem normális,sajnos.
dec. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nos evett masodjara is,darabosan.keveset de evett.

Én nem írtam eddig kerdest nem értem új vagyok mire irjatok. :)

Azért van ez a tulfeltesi dolog mert én egyszer majdnem megfulladtam. És ezért van ez a probléma nalam. Jartam én pszichologushoz,nincs problemam. Csak ezt ki kell kuszoboljem. Keveset eszik nagyon így. Sajnálom is,sírt. Csak sajnos miattam sír. Tehát nehéz így,de bizok benne ha kitartok helyre áll. Igen,felek az ovitol. Hogy nem fog ott enni vagy ha eszik a torkán akad és megful. Mivel enis az oviban jartam így a savanyu kaposztatol és egész életemre megjegyeztem. Nos,bizok benne hogy ügyes lesz és szakember nélkül el fog jönni az idő hogy egyedül szepen megrag mindent is. :) 9 hónap csak elég lesz. Remelem ❤️

dec. 26. 21:24
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"Igen írtam. És azóta is kuszkodok. De feladtam egy hét után mikor kiirtam és nem akartam a vitat a civakodast az ennivaloval. "


"Én nem írtam eddig kerdest nem értem új vagyok mire irjatok. :)"


Akkor csak nekem nem tiszta. :D Picit ellentmondásos. A pszichológust pedig keresnék másikat vagy visszamennék,mert ez a rettegés a fulladástól sajnos nem normális és láthatóan nem szűnt meg nálad. :( Elhiszem,hogy van a traumád emiatt,de ezt fel kell dolgoznod,mert ráhúzod a gyerekre is és egész életébe rettegni fogsz,hogy mikor akad a torkán az étel. Nem fog. Ha feldolgoztad volna orvossal,akkor most nem tartanátok itt. Sajnos. Kitartást,fog szépen többet is enni majd.

dec. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!