Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Blw-zők, hogy hogyan győztétek...

Blw-zők, hogy hogyan győztétek meg a nagyszülőket, hogy nem veszélyezteti a gyereket?

Figyelt kérdés

Sajnos a férjem családjában mindenki nagyon-nagyon aggódik, hogy veszélyeztetem a gyereket a blw-vel és engem nagyon zavar, hogy hazudnom kell, hogy “persze pürézünk” meg családi rendezvényeket úgy csinálni, mintha nem blw-znénk.


Sok mindenbe nem engedjük őket beleszólni, de itt úgy érzik, hogy a gyerek életével játszunk, ezért ez egy nagyon kényes téma.


Köszi a tippeket!!!


jan. 20. 12:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy nem fogod tudni meggyőzni őket, engem sem tudnál. Nem is kell, a te és a férjed felelőssége.
jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%

De miért kell a férjed családja orrára kötni hogy eszik a gyerek?

Szerintem alapból a kutya nem foglalkozna vele hogy te pürésítve adod az almát vagy a kezébe adod felszeletelve, csak nem kellene mellé hirdetni az igét, hogy micsoda szuper dolog hogy mi "blw-zünk", mert így nyilván valami veszélyes újhullámos hóbortnak fogják az idősek titulálni. Ebben az érvelés meg kioktatást pont visszájára sülhet csak el.

jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

Mi közük van hozzá? Senkinek semmi köze hogy mit és hogyan adsz a gyerekednek.Eszem meg áll.

Ha ennyire értetlenek úgy se tudod megmagyarázni nekik az ellenkezőjét.

Nekem pl nem kellett győzködnöm senkit , nem hogy a nagyszülöket. Én gyerekem, én nevelem , én etetem ahogy jónak látom. Ezt neked is elkellene mondanod nekik.Ennyi.

Anya akart beleszólni ebbe meg amikor hazajöttünk a kórházból a kisbabánkkal, ott leállítottam, hogy én gyerekem , én nevelem és látom el úgy ahogyan én akarom.Jött azzal hogy ő csak segíteni akart.Nem kell.Nem is szólal meg semmibe se azóta.

jan. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
#2-3 Nem kötöttük az orrukra, családi rendezvényen adtam a gyereknek enni.
jan. 20. 12:40
 5/24 anonim ***** válasza:
96%

Mondjuk ne nevezd blw-nek. Az idősebb generáció ugyanúgy nem pürézett a végtelenségig, hanem ahogy tudott darabost adott.

Na most ha nem kezdesz okoskodni nekik, hogy mi a bánat a blw, hanem csak annyit mondasz, hogy "darabost eszik", könnyebben megértik.

(Tudom mi a blw, sőt alkalmaztuk)

jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
#3 Extrém példa, de ha azt látnád, hogy valaki veri a gyerekét random ember esetén is felelősnek éreznéd magad, nehogy a saját unokádnál. Nyilván nem tudod megállni, hogy beleszólj.
jan. 20. 12:42
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom te mit csináltál amivel ennyire kihúztad a gyufát, de nálunk egy családi éttermezésnél úgy nézett ki a blw, hogy egy szalvétára anyuka kirakott a saját kajájából párolt zöldséget meg feldarabolt csirke húst, a gyerek meg jóízűen tömte magába.

Ha nincs hozzáfűzve semmilyen narratíva eszébe nem jut senkinek hogy ez valami szörnyen rendellenes "bántalmazó" dolog lenne és miért nem üvegből kapja a gyerek a bébiételt...

jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Oké de itt messze sem bántalmazásról van szó a te esetedben kérdező.. hiába példaként írod.

Enni adsz a gyerekednek és abba kötnek bele.

jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
Minek hozzáfüzni bármit? Mit mondtál, hogy ennyire kiakadtak? A kutyának sem tűnik fel, hogy egy 6 vagy 6+ hónapos, ülni tudó gyerek, aki már a szájába pakolja az ételt nem pürézik (ezek alapszabályok ugyebár a blw-nél). Sőt, régen sem püréztették a 6-7-8 hónapos babákat, 3-4 hónaposan pép, 6+ hó darabos és 1 évesen már ugyan azt ették amit a felnőttek (sok helyen már előbb). Mostmár 6hónap a hozzáteláplálás kezdete, de az előző generációs szülőknél még a 4 hónap volt, akkor püré majd villával tört meg a "kifli csücsök" a fogzó gyereknek 🤷🏼‍♀️.
jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#7, #9 De pont ez történt.


Kiraktam a kaját és teljesen kiborultak, hogy nem püré és vették el tőle a kaját, hogy megfullad.

jan. 20. 13:16
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!