Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Blw-zők, hogy hogyan győztétek...

Blw-zők, hogy hogyan győztétek meg a nagyszülőket, hogy nem veszélyezteti a gyereket?

Figyelt kérdés

Sajnos a férjem családjában mindenki nagyon-nagyon aggódik, hogy veszélyeztetem a gyereket a blw-vel és engem nagyon zavar, hogy hazudnom kell, hogy “persze pürézünk” meg családi rendezvényeket úgy csinálni, mintha nem blw-znénk.


Sok mindenbe nem engedjük őket beleszólni, de itt úgy érzik, hogy a gyerek életével játszunk, ezért ez egy nagyon kényes téma.


Köszi a tippeket!!!


jan. 20. 12:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Egyszerűen.

“Nem fullad meg, ha nem tetszik, ne nézd.”

Nálunk azon aggódtak, hogy megfullad, mert nagyon sokat öklendezett eleinte. Bele akartak nyúlni a szájába, de elmondtam, hogy miért nem szabad, és mit okozhat, ha csinálják.

jan. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy, mert semmi kozuk ahhoz, hogy nevelem es etetem a gyerekemet. 24 evesen szultem, de a kezdeti probalkozasaikat is olyan gyorsan leallitottam, hogy utana semmibe nem mertek beleszolni. Az elso szulinapi ebedjen megjegyeztek, hogy milyen durva, hogy a gyerekem az etteremben villaval lapatolja magaba egy felnott adagjat.
jan. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

Én 10 éve etettem falatkákkal, fogalmam sem volt, hogy ezt így hívják, körömnyi darabokat kapott, ezerszer szívesebben megette, mint a püréket, a nagyrészét lökte ki a szájából.. mondjuk az is igaz, hogy sütőtököt nem tudtam volna felkockázni, csak husit, almát, párolt zöldséget, tojást, kenyeret. Egyébként remekül tudott már 6 hónaposan csippenteni, olyan cuki volt, mikor a parkettán a lyukat akarta 5 hónaposan:)


Szerintem hagyd ezt a blwzést és adj neki kisebb darabkákat és puhát, mondjuk kenyeret kis pároltbrokkolirózsákat és amennyiben ilyen körömnyi és puhább, soha senki sem fog beszólni érte, max azért, mert maszatos lesz.

jan. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
76%
9-es vagyok. Akkor emlékeztesd szépen őket arra, hogy régen is a 6+os babákat már darabossal etették 🙂. Hameg nem akarsz konfrontálódni akkor annyit, hogy "MÁR darabosat eszik". Amikor te voltál baba téged is püréztettek ilyenkor? Mert valószínűleg nem. Elkezdték 4 hónaposan a pépeket, aztán jött a kifli csücsök meg a levesből kiszedett husi, zöldség, max áttörték villával, de a husit kis cafatokban adták a gyerek szájába 🤷🏼‍♀️. Pont, hogy régen nem volt divat a sokáig pépezés, emlékezzenek csak erre vissza.
jan. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!