Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan működik nálatok ez a blw?

Hogyan működik nálatok ez a blw?

Figyelt kérdés

A kislányom nem eszi meg a püréket (összezárja a száját és nem hajlandó kinyitni bármit is csinálok), úgyhogy kénytelenek voltunk áttérni a “blw”-re. De teljesen el vagyok veszve. Ha jól értem, akkor ugyanazt kellene ennie, mint amit mi eszünk, de ugyanakkor a leírásokban meg olyanokat látok, hogy “azt ette amit mi, neki megfelelő formában”. Na most mi a … -t jelent a “megfelelő forma” egy 6 hónapos babánál, ami nem püre?


Mert tegnap végigaggódtuk, amíg csirkét evett, stresszesebb volt, mint a nap bármely másik része.


A másik, hogy elvileg “alig kéne, hogy a szájába jusson kaja”, a mi gyerekünk lazán betolt tegnap este egy negyed banánt, egy jó nagy szelet sütőtököt, egy negyed csirkecombot meg egy negyed körtét (persze rágás nélkül), aztán a székletében jönnek ki egyben a banán meg répa darabok (ez a tegnap előtti és tegnapi kaja), gondolom most a csirke is.


Ráadásul ezt a tej dolgot sem értem. Mert elvileg egy éves kor alatt nem kellene tejterméket adni neki. Sőt a gyerekorvosunk szerint húst sem (a védőnő listáján viszont rajta vannak a húsok 6-7 hónapos kortól). De ha mi tejjel eszünk dolgokat, akkor hogyan veszem ki előtte? Vagy utólag rakom a besamlellt a rakott krumplira? Meg ti utólag sózzátok meg mondjuk a csirkét?


És amúgy jól értem, hogy a blw, amúgy azt jelenti, hogy te kezdesz el úgy étkezni, mint a baba? 😅Pl. mikor ő csak sütőtököt vagy krumplit eszik, akkor te is aznap azt eszel? Egy nap több új dolgot is be szoktál vezetni?


A későbbi részét értem, de így az elején hogyan működött nálatok a gyakorlatban?


febr. 9. 05:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
18%

A garatreflex azért van fent ilyen pici korban, mert a gyereknek még nincsenek őrlőfogai, így védekezik a szervezet a megrághatatlan falatok miatti fulladástól. Majd ahogy kinőnek az őrlőfogak, ráérünk akkor adni neki szilárd táplálékot. Nem értem az okát, miért kell ezt siettetni.

Mondják, hogy mert az íny is elég kemény megrágni. Akkor miért alakította ki a természet a garatreflexet, ha ínnyel is meg lehet rágni? Mert nem lehet. Legalábbis alaposan nem. És ez így van jól.

Kérdezem még egyszer:

Miért kell siettetni egy babát a falatok evésére, ha nincs rá még szüksége?

febr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%
Levesben főtt rèpàval, banànnal kezdtünk. 6 hónapos koràra màr volt 2 foga. 8 hònaposan mèg elèg volt neki napi 1x gyümölcs vagy zöldsèg, aztàn 9-10 hònapos kora közt kb mindent kipròbàlt. Rizst evett kèzzel, husit. Egy èves kora utàn màr pròbàlt kanalazni, egèsz jò hatèkonysàggal..
febr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
13%
El is magyarázzátok, vagy csak a piros gombig jut agysejt?
febr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%

#11 Mert a kérdező első mondatában ott van, hogy "nem eszi meg a pürét".


Jössz itt az agysejtekkel mikor neked odáig nem sikerült eljutni, hogy mi a kérdés. A piros gomb azt jelzi hogy a válaszod hasznos vagy nem hasznos a kérdésre, nem azt hogy egyetértünk-e vele vagy sem, és mivel a kérdésben szereplő gyermek csak falatokban hajlandó enni, ezért erre a kérdésre a te válaszod abszolút haszontalan.


Remélem megfelelő részletességgel fejtettem ki ahhoz, hogy megnyugodj.

febr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm és olvastam a kérdést. De szerintem felesleges egy problémát egy másik problémával eltakarni. Ha nem eszi a pürét, a falat ugyanúgy gondot okozna neki és az anyjának is. Remélem a kérdező rendelkezik baba elsősegély tanfolyammal, mert ha fullad, ott észnél kell lenni. És pont ezért nagyon veszélyes.
febr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

13, mondjuk azért nem hasznos, mivel az örlőfogakból az első, amikre hivatkozol, csak 1 és 1,5 év között nőnek ki, a hátsók pedig 2,5 év körül.

Addig pürézel?

Amikor a pürés táplálásnál is már 8 hónapos kortól javasolják a darabos bevezetését.

febr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
20%
Mondjuk azért nem mindegy, milyen falatról beszélünk. Puha répa, krumpli, banán, ami nem számít "darabosnak" de a rizsszemtől speciel félnék egy 8-9 hónaposnál. Nagyon meg kell főzni, ha már adunk. Az alma se jó darabosan, nagyon kemény.
febr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
17, mondjuk nem azért, de ezért vannak "szabályai" a blw-nek. Mind az etetési pózra (nem pihenőszékben, vagy döntött etetőszékben), mind az adott falat méretére, formájára, állagára. Pl: ne egész szőlővel kezdjen valaki, mert az még nagyobb korban is fulladásveszélyes. Meg ne csonthéjassal. Alma teljesen egészben vagy párolva, mert úgy nem törik.
febr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
23%
Én egyébként azon is gondolkodnék, miért nem eszi meg a pürét. 6 hónapos, simán elképzelhető, hogy egyszerűen ennyi idősen még nem ért meg a hozzátáplalásra. Az én kislányom is tiltakozott a püré ellen, türelmesen vártam. 8 hónaposan kezdte megszeretni. Nem lett semmi baja, már kész nagylány, senki nem kérdezi meg, mennyi idősen kezdett rendesen enni. Nincs hianybetegsége, se fejlődési rendellenessége, se allergiája. Csak várnom kellett és ennyi.
febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem kell ezt ennyire görcsösen venni :)


Az én kisfiam sem szerette a püréket, 6 hónapos korában kezdtem kóstoltatni.

Nem élek barlangban, de a terhességem alatt meg a babázós időszak alatt is tudatosan kerültem minden babás, mamás, etetős fórumot. Így a blw-ről sem hallottam nagyon sokáig.


Mindig az ölemben evett, mert önállóan ülni nem tudott. Egyszer fogta magát és belemarkolt a petrezselmyes krumplimba és elkezdte majszolni. Olyan 6 és fél, 7 hónapos lehetett.


Olyan élvezettel ette, hogy onnantól csak falatkákat kapott kenyérből, husiból, zöldségből mindenből.


Elé raktam és csócsálta. Onnan tudtam, hogy végzett, hogy amikor tele volt a hasa elkezdte ledobálni az ételt a földre. Ezt a "jó" szokását a mai napig tartja, 1 éves. Pedig tudja mutatni, hogy jóllakott.

febr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!