Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan működik nálatok ez a blw?

Hogyan működik nálatok ez a blw?

Figyelt kérdés

A kislányom nem eszi meg a püréket (összezárja a száját és nem hajlandó kinyitni bármit is csinálok), úgyhogy kénytelenek voltunk áttérni a “blw”-re. De teljesen el vagyok veszve. Ha jól értem, akkor ugyanazt kellene ennie, mint amit mi eszünk, de ugyanakkor a leírásokban meg olyanokat látok, hogy “azt ette amit mi, neki megfelelő formában”. Na most mi a … -t jelent a “megfelelő forma” egy 6 hónapos babánál, ami nem püre?


Mert tegnap végigaggódtuk, amíg csirkét evett, stresszesebb volt, mint a nap bármely másik része.


A másik, hogy elvileg “alig kéne, hogy a szájába jusson kaja”, a mi gyerekünk lazán betolt tegnap este egy negyed banánt, egy jó nagy szelet sütőtököt, egy negyed csirkecombot meg egy negyed körtét (persze rágás nélkül), aztán a székletében jönnek ki egyben a banán meg répa darabok (ez a tegnap előtti és tegnapi kaja), gondolom most a csirke is.


Ráadásul ezt a tej dolgot sem értem. Mert elvileg egy éves kor alatt nem kellene tejterméket adni neki. Sőt a gyerekorvosunk szerint húst sem (a védőnő listáján viszont rajta vannak a húsok 6-7 hónapos kortól). De ha mi tejjel eszünk dolgokat, akkor hogyan veszem ki előtte? Vagy utólag rakom a besamlellt a rakott krumplira? Meg ti utólag sózzátok meg mondjuk a csirkét?


És amúgy jól értem, hogy a blw, amúgy azt jelenti, hogy te kezdesz el úgy étkezni, mint a baba? 😅Pl. mikor ő csak sütőtököt vagy krumplit eszik, akkor te is aznap azt eszel? Egy nap több új dolgot is be szoktál vezetni?


A későbbi részét értem, de így az elején hogyan működött nálatok a gyakorlatban?


febr. 9. 05:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
65%

Nekem kifejezetten tejérzékeny volt a fiam, a szoptatás mellett is diétáznom kellett rá. Leírom, hogy csináltam, hátha hasznos neked. További bonyolítás, hogy a férjem vegetáriánus (tejet, tojást, mézet eszik, halat nem), szóval eleve félig-meddig kétfelé főzök.


Mikor kezdtük, a fiam még nem ült önállóan. Így ölbe vettem, mikor ettem, ha ébren volt. Valamit adtam a kezébe, lehetőleg amit én is ettem. Felnőttujj méretű főtt vagy párolt répa, krumpli, karfiol, cukkini, sütőtök, kenyérdarab, zsemledarab, ilyesmi. Vagy ha olyat ettünk, akkor egy babakanálba ragasztva krumplipüré, spenót, sárgaborsó, egyéb főzelék. Ezek mind puhák voltak, néha úgy adtam, hogy a zöldséget szétnyomtam a tányér szélén, beragasztottam a kanálba és a kezébe adtam. Az egyben adott zöldség is majdnem olyan puha volt, mint a püré, a nyelvével, ínyével szét tudta nyomni.


Sokszor ettem (és adtam a kicsinek is) mikróban párolt zölséget. Kb. fél kiló zöldség, opcionálisan fél tk vegeta vagy negyed tk só (ez 2 g sónak felel meg), 1 ek olaj, 15 perc mikrózás 800w-on. Persze ki kell tapasztalni a te mikróddal. A só nagyja szerintem a zöldségből kicsepegő lében végzi, ahogy az olaj is, mindenesetre arra figyeltem, hogy ne adjak napi 1 g-nál több sót semmiképp 1 éves kor alatt.


Húst nem adtam falatkásan, leturmixoltam, meggy-krumpli pürébe kevertem (ez volt az első amit megevett), így beleragadt a kanálba és úgy adtam a gyerek kezébe. Vagy szilikon pépesítő cumiba raktam már eleve püréként, de úgy nem ette meg. Minél korábban akartam húst adni, elkerülendő a vashiányt.

febr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
65%

Ja és az evés addig tartott, míg a kisember meg nem unta. Akkor letettem az ölemből. A pépesítő cumit odaadtam neki úgy, hogy egyedül játszott a földön én pedig körülötte tettem-vettem, de azt nagyon hamar megunta mindig. Kb. 8 hónapos koráig inkább csak anyatejen élt.


Mikor már önállóan ült, akkor elmatatott az étellel egy órát is a székében, én addig pakoltam a konyhában, a tízórai alatt megfőztem az ebédet stb.

febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
83%

Még egy, ami bevált nálunk: a fasírt. Én eleve fél kiló húshoz csak 2 g sót teszek, de lehet úgy, hogy a baba fasírtjait kormázod meg először és utána a maradék húst még megsózod. Sütőben sütöttem neki hosszúkás kis rudacskákat. Nagyon szereti most is, és könnyű szétrágni.


A bevezetgetéssel nem vacakoltam, a legkritikusabb allergéneknél figyeltem csak, tehát nem ugyanazon a héten adtam tojást meg mogyorót először.

febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!