Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tejpéppel lehet kezdeni a...

Tejpéppel lehet kezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy talán az nem egy olyan nagy ugrás a tejhez képest, talán jobban szeretné, és miután megszokta a kanalas etetést, szilárdabb állagot, utána vezetném be a sütőtököt meg hasonlókat. Nyilván 6 hónaptól adható tejpéppel. Van ennek valami hátránya? Most lesz 6 hónapos az alany. :)
febr. 27. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Van. Az, hogy semmi értelme. A ht arról szól, hogy lassan megismerkedik azzal, amit ti esztek. Ha nem eszel felnőttként porból készített vackokat, akkor ne vezesd be.
febr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A tejpép előgőzölt rizs és tejpor, ami a tejberizs püré verziója. Tejberizst például szoktam néha enni. Nem meggyőzni akarlak, csak nem értem, hogy miért rossz a tejpép.
febr. 27. 16:42
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, de igazabol ne tejpepet vegyel, nezd meg az osszetevoket, szerintem a legtobbnek nem szep.

Palma olaj, cukor nem kell egy babanak. Pont most nezegettem oket en is a dm-ben, hogy valami ujabb reggelit ki tudjak talalni a kisfiamnak, ha a fogzas miatt eppen nem eszik darabosat (o mar 11 hos), de teljesen elhultem az osszetevokon.


Mondjuk en gyumolcsokkel kezdtem a ht-t, de kb a 3. nap kapott natur rizskasat, majd zabkasat is ra nem sokkal.

febr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodom a boltihoz, csak a tejes része, amit szívesen kipróbálnék. De grizzly.hu-n lehet kapni ilyen előgőzölt rizspelyhet, az megdagad anyatejben. Esetleg az a verzió? És utána ahhoz kevernék gyümölcsöt, aztán megpróbálnám tisztán a gyümölcsöt.
febr. 27. 16:52
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Igen, persze, az jo. De az nem tejpep.

En a klasszikus tejpepre gondoltam, mert igy nevezted. Az gaz, en is meglepodtem, nem gondoltam volna 😅

febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Zöldségekkel, gyümölcsökkel kell kezdeni.

A tejpép helyett egyen csak anyatejet vagy tápszert, ha tápszeres, ezekből vigye be a fehérjét.

febr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi orvosi utasitasra kezdtük a betoltott 4.honap után a hozzataplalast - tejpéppel. Nem volt semmi gond, pár nap után elkezdett zöldségeket is kostolni. Én is féltem tőle, mert nem ez az általános javaslat, csak a mi dokinéninknek mindenre szokatlan lépései vannak... Viszont utána olvastam, hogy Pl Kanadában ez az általános bevett módszer, hogy tejpéppel kezdenek.
febr. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! 6 még azt el tudod mondani, hogy szerinted miért KELL zöldséggel kezdeni? Szeretem érteni, hogy mit miért csinálok.
febr. 28. 07:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia, mi is nem rég kezdtük a hozzátáplálást, illetve egyenlőre kóstoltatásnak mondanám.. azért mondják, hogy zöldséggel érdemesebb kezdeni, mert a gyümölcs édes íze után nem minden baba fogadja el a zöldségek ízét. Én pl alma péppel kezdtem, de az én kisfiam biztosan fordítva van beütemezve mert a zöldségeket valahogy jobban nyammogja 😅

Kezd amivel te szeretnél és ahogy te érzed :) sok sikert☺️

febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi #9, ezt így teljesen el tudom fogadni. :) Végül mohó voltam és vettem egy sütőtököt tegnap a Sparban, és megpróbáltam, hogy mit szól hozzá. Megevett 30 grammot, és szerintem csak azért hagyta abba, mert jól lakott. Úgyhogy lehet, hogy feleslegesen stresszeltem rá, hogy nem fog enni. 😅 Nagyon imád szopizni, féltem, hogy nem akar majd mást enni, de hátha. :)
febr. 28. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!