Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy oldottátok meg a maszatol...

Hogy oldottátok meg a maszatolós időszakban a nem otthoni étkezéseket?

Figyelt kérdés

Tehát úgy 1 év körülivel, aki már kb. mindent eszik, csak épp hatalmas maszatolással.

Ha jártatok étterembe, vendégségbe, hogyan oldottátok meg, hogy ne ússzon minden?

A mi 1 évesünk eddig max anyáméknál evett, ott nincs etetőszék, egy kínszenvedés, de persze viszek váltóruhát. Viszont nem hagyhatom önállóan enni sosem...

Kiránduláson kiflit vagy más péksütit nyomok a kezébe, elnyammog rajra, de fél-1 napos kirándulásokat nem vállaltunk még be. Nyaralást sem.

Szeretném lazábbra venni. Tudnátok bevált tippeket adni?



márc. 3. 19:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Mi rendszeresen jarunk etterembe, igaz, hogy sokszor inkabb meg nekem kell etetni a kisfiam, de o is szokott mellette probalkozni, maszatolni, neha dobalni a foldre,11 hos.

Papirtorlo, fertotlenitos kendo es zacsko mindig van nalam. Kaja utan mindent letakaritunk, a foldet is, aztan ennyi. :D

Valtoruha nem kell, hamikabit kap, mint itthon is.

márc. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Hamikabi/ujjas előke, nedves törlőkendő, és feltakarítok magunk után.


Sosem etettem, egyedül eszik a kezdetek óta.

márc. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Én sem etettem sosem, egyedül eszik ilyen helyeken is.

Váltóruha, popsitörlő. Magunk után meg eltakarítok

márc. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Levessel megetettem, második ha olyan volt, ette kézzel. Nem nagyon maszatolt, ha mégis, letöröltem.
márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én csak egy pelenkarongyot kötök a nyakába ha valami folyosat eszünk. Amúgy meg előkét kap. A babakocsi pelenkázó taskájában van műanyag kistányér, kiskanál, kisvilla azokat megkapja az étteremben.


Ha borógat akkor összeszedem, ha széttapicskolja az etetőszéket vagy az asztalt, azokat amennyire tudom letakarítom.


Váltó ruha alapból van a babakocsiban, mindig évszaknak megfelelő.


De itthon annyit hagyom próbálkozni amennyit csak lehet, így most már nagyjából tudja használni a villát és 10 alkalomból csak 1-szer önti nyakon magát amikor pohárból iszik.


1 éves múlt februárban.

márc. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Itthon hosszú ujjú hamikabátja van, de elég ügyesen alá tudja kenni a cuccot a nyaki résznél, no meg mellé, aztán végül benne ül a kajában.

Próbálom hagyni önállóan enni olyat, amit kézzel foghat. De persze dobálózik, leszórja... A kanalat és/vagy a tartalmát meg kicsapja a kezemből, ha etetném.


Anyáméknál így az én gatyám is tiszta kaja lesz, mivel ott az ölemben ülve kínlódok vele.

márc. 3. 20:04
 7/15 A kérdező kommentje:

"De itthon annyit hagyom próbálkozni amennyit csak lehet, így most már nagyjából tudja használni a villát és 10 alkalomból csak 1-szer önti nyakon magát amikor pohárból iszik.

1 éves múlt februárban"


Az enyém is akkor volt 1. Basszus, iszonyat szarul csinálom, nálunk ez még sehol nincs. A kanállal sem talál be a szájába, legalábbis rendes irányból.

Milyen fajta kanalat és villát használtok?

Villája egy van, műanyag, de szerintem semmire való.

márc. 3. 20:06
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Kerdezo, nem csinalod szarul. Minden baba mas. En pl el se tudom kepzelni egyelore, hogy ne etessem, mert 10-bol 2 alkalommal talal be a szajaba, amugy csak nyomogatja a kajat, szetkeni, dobalja. De kozben nagyon ehes, imad enni, nyitja a szajat ezerrel, de mindig van elotte is falat, hogy probalkozzon, de egyedul nem annyira akar. En ezen oszinten nem izgulok annyira, barki barmit mond.

A masik meg az, ha gyakran jartok a mamakhoz, akkor erdemes szerintem etetoszeket beszerezni hozzajuk is, ugy konnyebb. Vannak osszecsukhatok is, amik kis helyen elfernek, hasznaltan is lehet venni, mi is igy vettuk a nagyszulokhoz.

márc. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Basszus, iszonyat szarul csinálom, nálunk ez még sehol nincs. A kanállal sem talál be a szájába, legalábbis rendes irányból."


Nyugi, semmit nem csinálsz rosszul. Minden baba más. Az egyik egy évesen tisztán eszik, a másik 4 évesen is malac.

Hagyd próbálkozni, így tudja megtanulni.

Villából a sima sütis villák jók, a gyerekcuccok értelmetlenül tompák, azzal nem nagyon tudnak enni.

Nagyszülőkhöz érdemes venni egy széket neki. Ikea antilop tökéletes. Szétszedve helyet se foglal nagyon.

márc. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, nagyon hasznosak voltak! 🙂


Igen, ikeásban gondolkodom, sőt, az itthonit is lecserélném rá, mert ezt a jelenlegit borzalmasan macerás takarítani.

márc. 3. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!