Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy oldottátok meg a maszatol...

Hogy oldottátok meg a maszatolós időszakban a nem otthoni étkezéseket?

Figyelt kérdés

Tehát úgy 1 év körülivel, aki már kb. mindent eszik, csak épp hatalmas maszatolással.

Ha jártatok étterembe, vendégségbe, hogyan oldottátok meg, hogy ne ússzon minden?

A mi 1 évesünk eddig max anyáméknál evett, ott nincs etetőszék, egy kínszenvedés, de persze viszek váltóruhát. Viszont nem hagyhatom önállóan enni sosem...

Kiránduláson kiflit vagy más péksütit nyomok a kezébe, elnyammog rajra, de fél-1 napos kirándulásokat nem vállaltunk még be. Nyaralást sem.

Szeretném lazábbra venni. Tudnátok bevált tippeket adni?



márc. 3. 19:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én vagyok a februári gyerkőcös :) Dehogy csinálod szarul, egy percig se gondolj ilyenekre :)

Ahány gyerek annyiféle. A poharat most kezdte el rendeltetésszerűen használni, kb 3 hete. Addig felborította, kilöttyentette, lelökte vagy csak egyszerűen kiejtette a kezéből.


A villa szintén újkeletű tudomány. Itthon vastag, műanyagfogantyús, de fém végű evőeszközei vannak. Tetszenek neki, mert színes és állatmintásak a fogantyúk (skip hop zoo márka)


A kanállal ő is csak bohóckodik, de nem baj. Így tanul. Itthon van egy kanál a kezében, eggyel pedig etetem. Ami a kezében van azzal pacsmagolja az ételt, meg dobálja. De van a széke alatt egy viaszosvászon terítő, így legalább könnyebb takarítani :) mert a falatkákat ő is dobálja, kiveszi a szájából, vissza teszi, vagy szétkeni.


A hamikabit sosem használtam, nekem nem szimpi, pont azért mert sunyiban betudja kenni alá az ételt, meg minek agyonöltőztetni evéshez?

Sok hamikabis gyerek volt a bölcsiben, ahol dolgoztam, ott lett nekem nem szimpi.


Szerintem, de ez csak az én személyes meglátásom, sokkal hamarabb megtanulják a gyerekek az ok-okozati összefüggést étkezés közben, ha párszor nyakon öntik magukat, vagy lepecsételik a ruhájukat. Nem mondom, hogy könnyű, nálunk is voltak napok amikor a gyerkőc fél fiókja kiürült, annyiszor ette le magát, meg kente szét magán az ételt. De pár napon belül már nem voltak olyan hevesek a mozdulatai, pl a pohárhasználatnál, vagy a tányér csapkodás is ilyen volt.

Kb 4-5 napon át cseréltem a gyereken is meg magamon is mindent, napjában többszőr. Mert rácsapott, fellökte, kiverte a kezemből, magára borította. De ez neki sem volt buli, hogy trutyis lett, vetkőzés aztán újra öltőzés.


Mostanában már csak véletlen balesetek történnek.


Bocsi ha hosszú lett. Csak annyira nem szeretem olvasni amikor anyukák magukat ostorozzák jóformán semmiségek miatt :)

márc. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"A hamikabit sosem használtam, nekem nem szimpi, pont azért mert sunyiban betudja kenni alá az ételt, meg minek agyonöltőztetni evéshez?


Sok hamikabis gyerek volt a bölcsiben, ahol dolgoztam, ott lett nekem nem szimpi."


[link]


Ez a hamikabi. Ez alá semmit nem tud bekenni, mert olyan hosszú, hogy az etetőszékre is rá lehet húzni.

márc. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Van egy székmagasítónk, ami utazik velünk a nagyszülőkhöz, vendégházakba, stb. Kb. 1 éves kora óta simán elücsörög benne úgy, hogy nem féltem.

Étteremben általában van etetőszék. Mindig viszek neki kabit és bár sima kiskanállal, desszertes villával is tud már enni, sokáig vittem kiskanalat is neki, aminek kicsit kisebb a feje. Nagyszülőknél nem, de hotelben, étteremben én mindig etettem, most jutottunk oda, hogy már a levest is kezdi egész ügyesen egyedül enni (júniusban lesz 2). A kabátja olyan lesz amilyen, az etetőszék körül felszoktam takarítani, az etetőszéket is letörlöm utána és kész. Sosem néztek még csúnyán ránk és váltóruha sem kellett még. :)

Én nem szeretem, ha az ölembe ülve eszik. Nem látom rendesen, nem tudok neki jól segíteni, én is kajás leszek esetleg, izeg-mozog, akkor félig lelóg, nem tudok közben én sem enni... Mindenki mondja mennyivel könnyebben vették ezt anyukák régen, hát nem tudom. Nekem egyáltalán nem komfortos így.

márc. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#11


Köszönöm a megnyugtatást és a tippeket. 🙂 Igazad lehet azzal kapcsolatban is, hogy jobb, ha nem öltöztetem be, legalább megérti, ha magára borítja a vizet, az nem jó.

Ma már adtam reggelihez deszertes villát. Tetszett neki. 🙂


#12

Ja, én nem ezt értettem alatta, simán azt a hátul tépőzáras kabátkát.

márc. 4. 09:33
 15/15 anonim ***** válasza:

Sok sikert és kitartást kérdező :)


Igen, én is a kiskabátot értettem a hamikabi alatt, a bölcsiben azokat hívtuk így :)

márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!