Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van olyan, hogy egy baba túl...

Van olyan, hogy egy baba túl sok szilárdat eszik?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kisfiam, és amióta megkóstolta a sütőtököt, csak azt akar enni. Egy étkezést úgy ahogy van kiváltott, de délben és délután is üvölt, ha szoptatni akarom (pedig éhes, nyitogatja a száját), a pürére meg repdes a kezével és tartja a száját, ha hozom a kanalat. Délben és délután nem adtam még neki pürét, de 3-4 napja olyan hisztiket ver le, hogy kezdek elbizonytalanodni, hogy mit csináljak. Az megvan, hogy nem baj, ha egy éves koráig csak kóstolgat, de mi van túl gyorsan akar hozzátáplálni? Iszsz baba amúgy, és biztos, hogy van elég tejem.
márc. 6. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem bárhogy jó.


Egy idő után amúgy lehet ráun és visszatér az anyatejhez. Biztos van valami a pürében, ami hiányzik neki amúgy.

márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Hát én azért nem engednék egy 6 hónapost csak sütőtökön élni, bárhogy is üvölt. Még bőven kell neki az anyatej (vagy tápszer). Ha elég éhes lesz, majd elfogadja.
márc. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nálunk is követeli a puret, tobbszor naponta de a cicin is lóg.
márc. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
A sütőtök püré messze van a szilárdtól. Híg pép, ami meghajt
márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4, ami nem anyatej, vagy tápszer, az szilárd ételnek minősül akkor is, ha pép formában kapja.


Semmiképp ne adj neki minden alkalommal sütőtököt! Túladagolhatod a karotint.

márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindig mást kap, csak a sütőtök a kedvence. Zöldségeket eszik meg husit, amiket 6 hónapos kortól lehet adni. Amúgy amióta szilárdat kap, kevesebbet kakil egyértelműen. Az lehet baj?
márc. 6. 19:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ismerősi körben kb. napi 1 kakira álltak be. Szerintem ez lehet a normális vagy ekörül. (Volt aki gyakrabban, volt aki ritkábban).
márc. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!