Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy kezdjem a BLW-t, ha nem...

Hogy kezdjem a BLW-t, ha nem tud még ülni a babám?

Figyelt kérdés
6 hónapos, elkezdeném a hozzátáplálást, viszont még nem tud magától felülni. Azt olvastam, hogy addig nem lehet ültetni a babákat, amíg maguktól nem ülnek fel. Viszont azt is olvastam, hogy blw-nél csak úgy lehet etetni, ha függőlegesen ül a baba az etetőszékben, nem pedig döntve. Akkor most hogy kezdjek hozzá?
márc. 12. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Adj neki pürét. 🤷‍♀️
márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Ez engem is érdekelt, a külföldi youtube csatornákor mindenki gyereke már magabiztosan ült 6 hónaposan... BLW szerint ilyenkor várd meg, hogy megtanuljon ülni. Lehet ölbe is venni, és tartani függőlegesen, amíg ő önállóan majszol, csak akkor ugye mindkettőtöknek új ruha kell.
márc. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

4 hónaposan kezdtük. Hintaszékben kezdte aminek a háttámláját megemeltük és félig ülő fekvő pozícióban volt, apa kezében is sokat kóstoltattam. Leült az apja a székre es fogta a gyereket.

Gyümölcs pürékkel kezdtük.

márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
#3 A püré nem blw.
márc. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Nekem 11 hónaposan jött ki az első foga szóval nehéz lett volna nem pürét adni neki.

És a pürét tettem elé abban turkált a kis kezeivel, azt ette, illetve kanállal néha kicsit segítettem neki.

márc. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Az ínyük is elég kemény, hogy tudjanak vele rágni puha dolgokat. Főtt zöldséget, husit, tojást simán elrágnak vele. Nyers répát nyilván nem, de a blw egyik legfontosabb része, hogy nem pürézel, max félbevágod a szőlőt. Ettől még nincs baj a félig blw, félig püré kombóval, nekem is az a legszimpibb, de az nem blw.

Az enyéimnek 6 hónaposan már 4 foguk volt, mégsem ették sem a pürét, sem szilárdat, max kóstolgattak. A nagyom 9 hónaposan kezdett el etetőszékben ülve egyedül enni, addig hiába álltam a fejem tetejére is, nem ette a püréket. A kicsivel még csak ott tartunk, hogy 6 hónapos, és nem hajlandó enni semmit.

márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Ölben tartva biztonságosan ehet. Lépj be a blw csoportba, ott minden info fent van, nem zavarnak be a pürés laikusok.
márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Sehogy. Addig nincs blw még nem tud ülni. Van, aki ülteti már 6 hónaposan, baromi káros. Amíg nem tud ülni az evést sem tudja összehangolni-pl nyelni stb.
márc. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Ne itt kérdezz blw-ről, mint látod a legtöbb embernek fogalma nincs mi az, de beleszól. Facebookon van egy szakértői csoport, ott minden szükséges infó fent van:

[link]

márc. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Olben ultetve. Nem feltetel az ulni tudas, de a stabil torzstartas igen. Ha az oledben ulteted, tamasztod a hataddal, de o meg nagyon kileng oldalra vagy elore, akkor nem eleg stabil meg hozza.

Illetve van meg egy-ket dolog, aminek teljesulnie kell, pl a nyelvkiloko reflex eltunese, de en is azt ajanlom, hogy inkabb lepj be a facebookos csoportba.

Vagy a blw.hu se rossz, esetleg Okos Timi konyvei. De en az utobbit nem vettem meg, csak ezt szoktak emlegetni, mint a blw bibliaja. De mukodik enelkul is, ezt tapasztalatbol mondom :D

márc. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!