Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kezdjem majd az hozzátá...

Hogyan kezdjem majd az hozzátáplálást/elválasztást? Most 4 hónapos az anyatejes babám. Többi lent.

Figyelt kérdés

Kb. októberben mennék vissza dolgozni, mikor és hogyan legyen majd az elválasztás/hozzátáplálás.

Most egyelőre almát, sütőtököt, répát kóstoltatunk, étkezést még nem váltottam ki/egyelőre nem szeretnék.

Nagyjából hogyan/mivel haladjunk, hogy őszre sikerüljön elválasztani a babát. Természetesen a napi 2 szopi megmaradna.

Elég változó mostanában a tejmennyiség, legtöbbször csak anyatejet kap 3 óránként, ha nagyon kevés és éhes még a baba, akkor szoktunk egy kis tápszert adni neki.



2013. máj. 8. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
dolgozni? a baba egy éves koráig nem is lehet tudtommal.
2013. máj. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vissza lehet menni dolgozni. Ilyenkor a GYES / GYED folyósítása megszakításra kerül, és az anyuka értelemszerűen csak a fizetését fogja kapni.


Na hogy a kérdésre is választ adjak: októberig még van kb. 4 hónapod. Most már azért 1 hónapon belül próbálj meg kiváltani egy étkezést, legalábbis törekedj rá. Mert nem biztos, hogy olyan gyorsan fog menni. Van olyan baba, akinél 2 hét alatt ki lehet váltani egy étkezést, van, akinél csak 2 hónap alatt! Szóval ebbe a 4 hónapba kellene belesűríteni a tízórai, ebéd és uzsonna kiváltását.

Ha az almát, sütőtököt, répát szereti, akkor lassacskán ehet belőle nagyobb adagokat, míg egyszer csak eljut odáig, hogy megeszik belőle 150-200 grammot (kb. ennyivel lehet kiváltani egy étkezést). Ezekhez pedig fokozatosan keverheted szépen az új ízeket. Esetleg tejpépet is adhatsz majd neki, az teljesen jó tízóraira vagy uzsonnára.

2013. máj. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

*5 hónapot akartam írni, nem négyet.

Szóval van még szűk 5 hónapod. Annyira nem kell kapkodni, és lehet, hogy nektek pikk-pakk menni fog a hozzátáplálás. Nekem 5 és fél hónapos a babám (tápszeres), 4 hónapos kora óta hozzátáplálom, de még mindig nem sikerült egy teljes étkezést kiváltani. Ezért írtam, hogy eltarthat akár hosszabb ideig is.

2013. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva:

Először a délelőtti szopi helyett adj neki pár kanál almalevet/sütőtököt/répát... Először szoptasd meg utána, mert nem szabad sokat adni, és mindig csak pár falatot adj neki először, és lealább 2-3 napot várj 1-1 új étellel. 2-3 hét alatt eljutsz oda, hogy a délelőtti szoptatás ki lett váltva. Aztán így az uzsonnával, és így tovább... A reggeli és az esti maradjon meg legtovább.


De legalább 5 hónapos koráig várj a kezdéssel, 4 hónap alatt is ki lehet váltani az evéseket (főleg hogy a reggeli és esti munka mellett is maradhat)


Egyébként meg jesszusom. Olyan rettentően koraiak tűnik egy akkor hónapos pici mellől visszamenni...

2013. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nem értem, hogy miért nem lehet.

ezt a törvény írja elő? :)

2013. máj. 8. 16:23
 6/11 A kérdező kommentje:

Kérnék minden kedves válaszolót, hogy a kérdésre koncentráljunk, és ne azon "rágódjunk", hogy mikor/miért megyek vissza. magánügy.nem ez volt a kérdés.

köszönöm! :)

2013. máj. 8. 16:24
 7/11 A kérdező kommentje:

nincs kőbe vésve semmi, attól is függ, hogy a baba mennyire lesz "rugalmas".

ha nem, akkor nyilván tolódik. ő az első.

de több hónappal nem szeretném eltolni, ősz lenne a legideálisabb. nyár lett volna, de egyrészt az még tényleg korai, másrészt kivitelezhetetlen=későn kapcsoltam

2013. máj. 8. 16:25
 8/11 A kérdező kommentje:

ha már valaki említette a tejpépet:

az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség a tejpép és a tápszer között. ugyanis tápszert csak akkor adok, ha nagyon muszáj, ha éhes marad a baba, a babám inkább többször eszik kevesebbet, ami azt jelenti, hogy nagyjából 6-szor eszik 100 mg-ot, néha kevesebbet.

most több mint 6 kg. szóval nincs lefogyva.

2013. máj. 8. 16:27
 9/11 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy a tápszeres babát nem kell leszoktatni a ciciről. aki mellből eszik, annak meg egy trauma, ha nem ehet belőle. csak reggel és este. át tudom érezni. legalábbis megpróbálom.

nem mondom, hogy könnyű lehet annak aki tápszeres, mert nem jókedvéből adja gondolom, csak nálunk ez még plusz egy "probléma".

2013. máj. 8. 16:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Hollandiában élek itt 3 hónapos korában mennek vissza az anyukák dolgozni! Én is kihúzom 8 hónapos koráig mert a 3 hónapot nagyon nagyon korainak tartom de sajnos ahogy beszélgettem munkatársakkal csak nálunk van ez a "luxus" ,hogy eddig maradhatsz otthon a babócával!szóval én azt mondom ,hogy nem annyira korai az:) és igaza van a kérdezőnek nem ez volt a kérdés! de a válaszok engem is érdekelnek!
2013. máj. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!