Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mivel lehet kezdeni a hozzá...

Mivel lehet kezdeni a hozzá táplálást?

Figyelt kérdés
A babám most 4 hónapos. Gyerekorvos ajánlására 5-5,5 hónapos kortól el kezdhetjük majd a hozzá táplálást. Azonban, eleve elég székrekedéses volt a babám tápszertől is amíg nem találtuk meg a megfelelőt. Ilyen esetben mivel lehet kezdeni hogy biztosan ne csináljak majd bajt? Olvasgattam, hogy van amelyik babának fáj a pocija a hozzátáplálás megkezdésével. Ez minden babánál így van?

ápr. 17. 05:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

A jelenlegi ajánlás tápszeresnél is 6 hónap. Én biztos nem kezdeném korábban, ha hasfájós volt, és a tápszerrel is problémák voltak. Hagynám, hogy fejlődjön az emésztőrendszere, és megérjen a szilárd ételre (minden szilárdnak számít, ami nem anyatej, v tápszer)

A lányom majdnem 7 hónapos volt, mikor elkezdtük. Akkor érett meg rá, bár mi blw-ztünk, ott az érettség jelei a mérvadóak, nem a kor.

A magyar ajánlás az alma-répa-krumpli szemtháromságot ajánlja kezdésnek, mi mondjuk nem követtünk semmilyen táblázatot, a kezdetektől azt kapja, amit mi is eszünk, max minimális módosításokkal (az ő adagját sózás előtt kivettem)

ápr. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Én almával kezdtem, utána sütőtök, krumpli, répa, édesburgonya, cukkini, illetve ezeket almával kombináltam később.
ápr. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretném elkezdeni egyenlőre ne értsetek félre. :) Csak érdekel hogy melyek azok az ételek amik nem fogják a hasat, illetve kevésbé fogják meg.
ápr. 17. 07:38
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Én 4 hónaposan kezdtem mind a 2 gyerekke. Lehet jönni lenyilazni...


Az almát mi a savasság miatt kerültük. A krumpli székletfogó volt nálunk.

Úgyhogy az őszibarack volt az első a nagynál, sütőtök a kicsinél.

A szilvát mondják még, hogy az nagyon jó székletlazító. Bár nálam egyik sem szerette.

ápr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Vedd meg az Anya kérek még, vagy a kiskanál kommandó könyvet. Érthetően le van írva minden, ami a hozzátáplálással kapcsolatos.

Én már szülés előtt készültem a hozzátáplálásra is, hiszen hamar eljön, és sok az info.

Minden baba más, mindegyikre máshogy hatnak az ételek.

A lányomnál pl a banán, krumpli inkább lazította a székletet.

ápr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az utóbbi időben a picinek több a savja ami sajnos a napokban többször vissza jött, kb egy hete, nem akarja enni a tápszert csak nagyon nehezen, de ha eszünk/iszunk előtte nagyon érdeklődő. Elkezdett jönni a foga is, de a sav nem amiatt van szerintem. Evés után 1-1,5 órával mintha újra éhes lenne, ha nem adunk neki enni vissza is jön, de csak víz szerű 1-2 túrós darabkával. Lehet hogy nem elég már neki a tápszer? Valaki járt már így? S.o.s.
ápr. 19. 12:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy nem elég a tápszer. Pláne egy 4 hónaposnál. Ha sok a sava, akkor érdemes reflux elleni tápszert adni. Egy éves korig fő táplálék a tápszer, mellette kóstol.

4 hónaposan nem az étel érdekli, hanem bármi, amit csináltok.

ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Első baba, tudatlan vagyok, inkább kérdezek. :)
ápr. 19. 17:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Az internet világában azért te is olvashatnál a témában…
ápr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Olvasgatok ha van időm, csak sokszor az internet félre vezet. :) Ezért érdekel más véleménye, tapasztalata.
ápr. 19. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!