Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Korababáknál mikor kell...

Korababáknál mikor kell kezdeni a hozzá táplálást?

Figyelt kérdés
Annyit tudok hogy egy normál idôre született babánál 5-6 hónapos kora körül szokott lenni a hozzá táplálás megkezdése. Egy koraszülött babánál a normál korát számítják vagy a korrigált korát? A babám 33 hétre született, tápszeres. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? A védőnőm azt mondta mindenben a korrigált korát nézzem, viszont oltásnál a születési korát nézi az orvos illetve a doki azt mondta a születési korát nézzem, mindenben. Na most akkor kinek higgyek? Teljesen összezavartak.
2019. júl. 22. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a születési korát kell nézni a hozzátáplálásnál. A mozgásfejlődésnél szokták a korrigált kort figyelembe venni.

Én 24 hetes korukban kezdtem el a kóstoltatást annó a 36 hétre született ikreimmel. Ők anyatejesek voltak, de nagyon féltem, hogy nem tart ki túl sokáig a tejem. Nagyon hamar ( 8 hónapos korukra) kiváltottak két étkezést, és egy éves korukra már szinte ugyanazt ették, amit mi.

2019. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyerekorvos, védőnő és a koraszülött utógondozást végző neonatológus is, hogy hozzátáplálásnál nem kell a korrigált kort nézni. 34 hétre születtek az ikreink, 5,5 hónaposan kezdtük orvosi javaslatra.
2019. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek. Nemsokára ugyis megyünk koraszülött gondozásra,ott is rákérdezek. Nekünk is mondta a doki hogy a fejlődését a korrigált kora szerint nézzük de szerencsére ugyan ugy fejlődik mintha normál időben született volna.
2019. júl. 22. 11:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy akkor kezd, amikor az orvos javasolja, vagy akkor, amikor már látos hogy igencsak erdeklodik azirant, amit te eszel :)
2019. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenképp beszélek még erről a dokival, de persze ha ugy látom hogy nem hajlik az új felé akkor várok majd még, köszi neked is hogy időt szakitottál válaszolni nekem.
2019. júl. 22. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!