Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Én vagyok az egyetlen szerencs...

Én vagyok az egyetlen szerencsétlen idióta, aki képtelen hozzátáplálni a babáját?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom felmondják az idegeim a szolgálatot, már amikor elkezdem elkészíteni az aznapi pépet görcsbe rándul a gyomrom. Az eddig kizárólag anyatejes kisfiam (se tea, se víz) egyáltalán nem partner a hozzátáplálásban, nem könnyíti meg a dolgom. Ma már bőgtem is.

Jövő héten lesz 7 hónapos, kb. 3 hete kezdtük el a kóstolgatást. Az ég világon semmit, de semmit nem képes lenyelni, csak ami véletlen lecsúszik a torkán. A legtöbb ételt kitolja a nyelvével, vagy ki se nyitja a száját. Nem erőltetem, de azért minden nap próbálkozok. Dokinéni szerint nincs evvel gond, legyek türelmes és kitartó. Eddig az is voltam, de ma eltörött a mécses. Semmi értelmét nem látom a próbálkozásoknak, egy lépést se haladtunk előre. Feleslegesnek érzem az ételekkel való pancsolást, aminek nagy része a ruháin, az arcán, az etetőszéken vagy az arcomban köt ki. Természetesen ami marad ezek után pl. egy NEGYED! almából, azt megeszem én mert nem szeretem a pazarlást.

Nagyon elvagyok keseredve, mert nem látom az értelmét, a siker kicsi szikráját sem. Annak ha éjszaka felkelek hozzá százszor is, ha sír mert fáj valamije vagy éhes, annak van értelme. Természetesen nem adom fel, mert ez a kisfiam érdeke. De még is mi a francot csináljak, hogy elfogadjon valamit végre?

Súlyával egyébként nincs gond, mert 3480-al született most 8600 gramm. Úgy érzem több kellene neki a tejnél, mert egy ideje megint 2-3 óránként szopik, éjszaka is. Lehet emiatt a fáradtságtól is vagyok ilyen labilis most lelkileg. :(



2012. ápr. 20. 14:32
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem először csak az alma levével próbálkoz, ne rögtön a péppel. A teát nem tudom, hogy készíted, de lehet bele egy pici cukrot rakni, hát úgy ízleni fog neki.
2012. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:

Én se mondhatok mást, mint hogy kitartás! Tényleg próbálkozni kell, még furák neki az ízek, de hátha eltalálod, ami tetszik neki, én drukkolok.

Én is mostanában pocsékul érzem magam folyton, mert én meg a pepecselésről nem tudok tovább lépni, szintén pár etetés végződött már sírással persze részemről. Egy éves lesz a kis hölgy és sokáig megevett mindenfélét, aztán mostanság meg csak amit ő ehet kézzel, de még csak két foga van, így iszonyat lassú a dolog, és főzelékeket is kéne még enni, mert azért abban több tápanyag van.

Szóval kitartás, én a magam részéről az etetéssel kapcsolatos dolgokat kedvelem a babázásból a legkevésbé.

2012. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
Pedig a türelmen kívül sok mindent nem tudsz tenni. A fiam 10 hósan kezdett el eszegetni, ő is anyatejes volt.
2012. ápr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos ez az átka annak,hogy fél éves korig tolják a hozzátáplálást.Akinek 3-4 hónaposan elkezdik,ott nincs ilyen baj.Én sem tudok mást mondani,csak hogy türelem.
2012. ápr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Szoptatni imádok, annak látom az értelmét, de ennek.

Akkor lehet elölről kezdünk mindent az almalével. Hippes teát adtam neki, de mondjuk az a legkevesebb hogy nem issza meg.

2012. ápr. 20. 14:43
 6/44 A kérdező kommentje:
Akkor kitartok, nincs mese. Ha már ennyire nem megy érdemes 3 napnál tovább adni egy ízt hátha jobban megszokja?
2012. ápr. 20. 14:46
 7/44 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van, én 5 hósan kezdtem hozzátáplálni. Almával próbáltam, de ugyanúgy ahogy írod, kitolta, vagy szétköpködte, de le nem nyelte. Sütőtök se ment, alma burgonya sem, barack sem. Most banánnal próbálkozunk, ezt is kitologatja a nyelvével, de ha elég kitartó vagyok, akkor ebből lenyel pár kanálnyit.
2012. ápr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzeted, kábé ugynez volt nálunk is . Én a pépezést hamar ráhagytam, az lett a megoldás, hogy mindig odaültettem mikor én ettem, és amit láthatóan megkívánt, abból adtam neki falatot. MIvel egészségesen, szinte só nélkül étkezünk, ez nem volt gond.

Olvassgass kicsit a BLW- rő, soksok hosszan szoptatott, pépeket nem szerető babánál vezet eredményre, ahogy nálunk is:).

2012. ápr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Mi eddig "ettünk" vagyis inkább én:

alma, őszibarack, szilva, meggy, krumpli, cékla, répa.

2012. ápr. 20. 14:50
 10/44 anonim ***** válasza:
85%

Tarts egy hónap szünetet, aztán próbálkozz pár napig újra. Ha akkor sem megy, még egy hónap szünet.

Ha kevés a tej, akkor tápszert irass mellé. Ha gyakrabban éhes, valószínűleg szükség van rá. Abból is van többféle, egyiket csak megissza.

Nem hiszem, hogy bármiről lemaradsz (vagy ő), ha 6 hónaposan nincs hozzátáplálás. Ő tudja, mi a jó neki. Ha nem kéri, nem kéri. Majd kéri később. Csak ne éhezzen. Hamarosan eljön az az idő, amikor magától kérni fogja, amit TE eszel. Ki fogja nézni a szádból még azt is, amit nem is ehet. Lehet, hogy meg se enné, de kíváncsi lesz rá, azt biztos.

Rokon kisgyerek is ilyen, már elmúlt 1 éves, amikor először elfogadta a vizet, és még majdnem másfél évesen is öklendezik, ha nem teljesen leturmixolt kaját kap, hanem véletlenül marad benne nagyobb darab.

Egyik gyerek ilyen, másik olyan. Neked kell felvenni az ő tempóját, nem fordítva.

Sok sikert!

2012. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!