Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit szóltok az alábbiakhoz?...

Mit szóltok az alábbiakhoz? Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Az egyik dédimama (férjem felől) folyamatosan felesleges dolgokat vesz a babának.Fiút vártunk (az is lett) és kaptunk tőle rózsaszín rugit.Ezen felül 2-3 évesre való atlétát,ez még hagyján.Tegnap közölte hogy venni akart sapit a fiamnak,és olyat fog venni ami hátul csatos,rendes baseball sapka.Mondom ez a gyerek még nem tud ülni,a csat elnyomja a fejét ha fekszik.Erre jött a válasz:De különleges gyereked van!Ma is volt.Hozni akart babapiskótát, a férjem mondta,hogy azt még nem eszi a fiú.Majdnem az volt a válasz hogy azt enni kell!Erre anyósom közbe vágott,hogy nem úgy van már mint régen.(egyébként ő is gyakran beleszól). A másik dolog a tea amit már a születésétől inni kellett volna a gyereknek,mert ki hallott már ilyet hogy egy újszülött nem teázik?!(A gyerekorvos is mondta,hogy szopós gyerek nem teázik,főleg télen,erre majdnem azt mondták,hogy a doki hazudik.)Már lassan az lesz,hogy sült szalonnát,vagy sült húst kell már adni a babának!Egyre feszültebb vagyok e miatt.

Hogyan közöljem velük,hogy ne szóljanak bele a gyerek nevelésébe/hozzátáplálásába?Azt sem szeretném,hogy megsértődjenek!

Fiam 5 hónapos anyatejes.


(bocsi hogy hosszú lett)



2012. máj. 2. 22:09
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
64%

Szia

szegenykem nagyon sajnallak én azokat a ruhakat amit kaptunk de nagy azt eltettem vagy ha olyan volt tovabb adtam (fiacskam is kapott lila rucit ) :D

szerintem fogad el aztan elteszed vagy valami.

A masik meg ne figyelj oda csinalj ugy mindent ahogy a doki mondja csak bologass vagy ha nem birod nyugott hanggal kozold hogy te vagy az anyja es te jobban tudod

:)

2012. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
73%

Te vagy az anyukája, úgyis te döntesz mit és mikor adsz neki. Ettől még a dédik, nagyik dumálhatnak, nem mindegy? Bólogass, aztán közben majd te úgyis magad döntesz, nem?

Nálunk egy dédi van, de nem érdekli őt egyik dédunoka sem, soha nem is vett nekik semmit, még feleslegesen sem, most ez jobb? Nem. A nagyszülők meg ha beszóltak, akkor annyit mondtam, hogy nem, köszönöm.

Állj a sarkadra, még ha nekik ez nem is tetszik. Tudod, te döntesz, mindegy más mit mond. Ha ellent mondasz úgyis megsértődnek, nem? De gondolom nem akarsz a babádnak szalonnát adni 5 hónaposan, tehát úgysem fogsz nekik engedni, úgyhogy ez így sem úgy sem nem fog nekik tetszeni, tehát úgyis lesz feszültség köztetek, ha csak nem kiállsz magadért és a babádért, és határozottan megkéred őket, hogy ne szóljanak be.

Ha meg ezt nem akarod, akkor bólogass, helyeselj, és tudod, már mondtam: de döntesz úgyis. :)

2012. máj. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
63%
a végén a de az TE :)
2012. máj. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
76%

Ez a tipikus példája a generációk közti szakadéknak!!!

Régen az volt a jó, most meg már más.Szépen kérd meg őket, hogy legyenek kedvesek ebbe nem beleszólni, aztán kész.Én is ezt teszem a családomban.Határozottan közöltem mindig, hogy mit szabad és mit nem..Na aztán a gyerekem kezébe nyomtak 6 hónaposan 1 mézes puszedlit..gondolhatod hogy ki keltem magamból..közöltem, hogy ha még egy ilyen lesz a büdös életbe többet a gyereket nem viszem oda!!(Egyébként az én családomról van szó).Na ne aggódj, azóta még ha vizet is akarnak adni a lányomnak is megkérdeznek!!Én vagyok az anyja, én mondom meg mi van, és ha nem tetszik, akkor kalap-kabát..

Na mindegy...szóval ülj le beszélni a Dédivel, és mond el az érveidet és a gondolataidat..ennyi..Felesleges félre beszélni, meg nyelni a békákat, mert az sose szül jó dolgokat!

2012. máj. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
82%

A ruhákkal ne foglalkozz, köszönd meg szépen és tedd el.

A másik dologban pedig szintén azt mondom, hogy ne legyél felháborodva. Ő még teljesen más rendszerben volt anya, teljesen más szokások voltak. Neki az a természetes, hogy teáztatni kell a kisbabát. Te tudod, hogy nem kell és ennyi elég. Ne csapj emiatt nagy hűhót. Ha "tanácsot ad", akkor mondj annyit, hogy meggondolod és kész.

2012. máj. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
82%

Ne vedd olyan komolyan az apróságokat. Rugi, sapi, oké, megköszönöd, és elteszed, megmondod, hogy mindent kimosva adsz csak rá, aztán jó mélyre elrakod, ha elment.

A kaja-tea-kérdésben meg finoman lehet közölni, hogy ma már nem így gondolják az orvosok. Ha nem értik, akkor erélyesebben. Anno mi is kaptunk babapiskótát, megköszöntem és mondtam, hogy nem szeretnék még neki adni - "De hát a nevében van, hogy babáknak való", akkor már komolyabban mondtam, hogy én akkor sem, de mi is szeretjük, majd elmajszoljuk. Ha felhozzák később, akkor már agresszívebb szoktam lenni, megmondom, hogy a múltkor megbeszéltük, hogy még nem, majd szólok, ha már kaphat. Ha megsértődnek az ő bajuk, ha a gyerekem allergiás lesz, az én bajom (meg a gyerekemé).

Nyugizz és élvezd a babázást, olyan hamar megnőnek. :)

2012. máj. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
84%

Szia, szerintem felesleges elmélyülni ilyen beszélgetésekben. Mindenki úgy jár a legjobban, ha ráhagyod, az ajándékokat megköszönöd és békesség van.

Első gyerekes anyukáknál a legtöbb ember késztetést érez arra, hogy tanácsokat osztogasson. Mellesleg az öregek nem feltétlenül mondanak hülyeséget, a babatáplálásról szóló ajánlások nagyon gyakran változnak ám, sok orvos és védőnő is homlokegyenest ellent mond egymásnak nagyon sok mindenben.

A dédit úgysem tudod már megváltoztatni, ő ilyen, fogadd el. 2-3 év múlva ezek úgyis jelentőségüket vesztik, viszont a vitákat nem fogjátok elfelejteni.

2012. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
49%
Megértelek, és nehéz. Nekem anyósom ilyen. Nekünk lányunk lett, nem titkolja, hogy fiút akart, és én képtelen voltam fiút szűlni NEKIK. Rendszeresen hozza a fiú játékokat, ruhákat, kéket, barnát, rondát, mindent ami nem kislányos. Az elején még bosszantott apró cafatokra tudtam volna szabdalni (a ruhát, nem anyóst, bár kitudja :D)na de szépen elraktam a szekrénybe, azóta is ezt teszem. Megköszönöm, elrakom, ő örül magának én meg leszarom. Próbáltam mondani hogy ne vegyen ilyet és milyet igen, de persze amit én mondok az nem jó, úgyhogy ráhagyom. Persze bosszant, de mit mérgelődjek, ilyenek, így kell elfogadni őket.
2012. máj. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
64%
Én együtt érzek veled. És annak ellenére, hogy mindenki mondja, hogy ne foglalkozz vele, meg engedd el a füled mellett, azért ez nem olyan egyszerű. Tudom miről beszélsz, nálunk is hasonló az eset. Csak főként anyós dumál és tesz dolgokat amik rohadtul idegesítenek. És a plussz poén, hogy második gyerekem szültem és ugyanazt eljátsza, mint az elsőnél. Egyszerűen hihetetlen!!!!!!!!!! Nálunk a dédi szokott mellém állni, (anyós anyja) hogy hagyjon már békén, ők másképp csinálják. Nálunk is volt csodálkozás, mégegyszer mondom a második gyereknél újra, hogy Úr Isten nem adok neki inni??? Pedig ezt az elsőnél is nyomta. Mindig mondja, erőltessem neki. :D Ez hülye! És, nem tudom miért, de én rühellem a piros színt. Nem tehetek róla, És ő is direkt piros ruhákat hoz a gyereknek. Ja, meg a 6 hósomnak 110-es felsőt!! Mondván, ez jó lesz most kis ruhának, aztán majd felsőnek. Pedig elég egyértelmű, hogy az egy felső. Tudnék még nagyon sokat mesélni. Egy szó, mint száz, nehéz nem tudomást venni a f@szságairól, ha napi szinten nyomják a süketelést. Én csak kitartást kívánok hozzá!
2012. máj. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
82%
Hat, az en velemenyem picit elter. En azt veszem eszre, hogy ha a nagyi, dedi foglalkozik az unokaval, vesz neki ruhat, stb. akkor az a baj,ha le se sz..rja, akkor az. szerintem keves inger er teged mostanaban, csak a babaddal foglalkozol es emiatt veszel fel ilyen aprosagokat. Ezek nem nagy dolgok, nem adnak okot a sertodesre. Kepzrld, ott a dedi, 80 korul. Nyilvan nem emlekszik pontosan, mit mikor lehet adni es epp mekkora ruha kell egy babara. Miert kell egybol a rosszat meglatni benne, miert gondolod, hogy nem szeretetbol vette a dedunokajanak a ruhat? Miert kell megserteni, hogy jaj, ugyse adom ra, mert nyomja a fejet. Persze, nem adod ra, de ezt nem kell neki mondani. szerintem iszonyu tiszteletlense ez. O jot akar, o igy tud kedves lenni, te meg elhajtod. Meg kell hallgatni, bologatni es annyi. Ugyis az lesz, amit te akarsz. Nyilvan nem kell neki a piskota ennyi idosen, de tudod, sokan adnak mar 6 honaposnak babapiskotat. A dedi nem biztos, hogy tudja, hogy mit lehet. Gondolom, nem ul a nyakadon egesz nap, le lehet pattintani. mi is kaptunk a dedpapatol kislany rucit a fiamnak, o is kuldott neki csokit 4 honapos koraban. A dedik ilyenek es sokszor a nagyik is. Tudod, sokan orulnenek, ha lenne dedi, nagyi, nagypapa es rajuk nezne heti egyszer, nem pedig panaszkodnanak, hogy huuu, de szemet, kepzeljetek, vett egy ruhat a fiamnak....
2012. máj. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!