Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogos a felháborodásom?...

Jogos a felháborodásom? Bölcsi illetve gondozónéni

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 hete bölcsis, kedd óta ott is alszik. Első 2 nap nem volt gond. Tegnap csak egy órát aludt aztán felakart kelni, végül engedtek neki mert mindenkit felébresztett. Ma már le se akart feküdni, le se fektették mert akkor ordított. Azt mondta erre a gondozónénije, hogy ilyen gyereke még 25 év alatt nem volt. A másik meg hogy ha megtudom oldani hétfőn ne vigyem már, vagy minél később. Mert jönnek őket ellenőrizni, hogy mit csinálnak percre pontosan, stb, és a kisfiam még nincs meg a bölcsis napirendje. Könyörgöm még csak 2 hete jár. Vagy ha nem tudom megoldani, hogy nem vigyem (hát nem tudom) akkor vigyem minél később. Mivel fél 11-re megyek dolgozni, így csak 10 után viszem..
2011. márc. 4. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Két hét alatt már be kellett volna szoknia,abban igaza van a gondozónőnek.

De nem ők tehetnek róla,ha a fiad nem tud alkalmazkodni a bölcsödei rendhez. Gondolom,otthon sem szokott ehhez a rendhez hozzá.

2011. márc. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
jogos, szerintem a gondozónéni belefáradt ebbe a 25 évbe. Azt meg végképp nem értem, hogy a felügyelőnek miért nem lehet azt mondani, ami igaz is, hogy még nem szokta meg ez és ez a gyerek a napirendet, mert még csak 2 hete jár közénk. A felügyelő úgysem azt fogja nézni, hogy Pistike miért nem eszik 9-kor, amikor akkor kéne és miért éhezik meg 20 perc múlva.
2011. márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves első. Nem minden gyerek szokik be 2 hét alatt. Itthon is volt napirendje.

Egyébként az evésével nincs baj, eszik a többivel, csak most az alvás problémás.

2011. márc. 4. 16:17
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Teljesen jogos. Amúgy az én fiamnak is ugyanez a problémája az ott alvással, pedig már szeptember óta jár, de még most is elő fordul, hogy le se akar feküdni és hisztizik miatta, vagy a többieket szórakoztatja. Érdekes a gondozónéni, hogy 25 év alatt nem látott ilyen gyereket, itt meg már rögtön ketten vagyunk...

És nem minden gyerek szokik be két hét alatt, valakinél hónapok kérdése. Nem egyformák a gyerekek sem. Nem is értem, hogy miért mondta hogy ne vidd. Ha jönnek ellenőrzésre, egyszerűen csak meg kéne mondania, hogy ő még nem szokott be rendesen. Mégis mit várnak ilyen kicsi gyerekektől az ellenőrzésen? Hogy mindent percre pontosan csináljanak? Na ne már.

2011. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igazad van, hogyne lenne, hiszen a gondozónők feladata, hogy reggel 6 és este 6 között megoldják a gyerekek felügyeletét. Sok esetben én is észrevettem már a mi gondozónőnkön (pedig nagyon kedvelem), hogy bizony nem akar fáradni az esetleges probléma megoldásával. Pl.: megkérdeztem, hogy lenne-e e még hely a kislányom csoportjában, mert akkor a kisfiamat is beíratnám, mire ő el kezdte ecsetelni, hogy az mennyi plusz munkával járna neki, és mennyi időt venne el a kislányomtól. Végül azt mondta, hogy nincs hely, rá egy hétre beírattam, a vezetőnő úgy tudta van hely... Ennek ellenére nagyon kedves, szeretettel viselkedik a kisfiam felé, csak ugye szerintem le akart rázni. Ez csak egy példa. Ennek ellenére van egy jó tanácsom, ez is sajnos tapasztalat. Mint utóbb kiderült ép mind a két gondozónője hiányzott a kislányomnak. A gyereknek vizes orrfolyása volt, reggel leszívtam volna neki, ha lett volna mit, de csak víz szerű folyadék cseppeget neki az orrából rendszeres időközönként. Beszéltem a gyerekorvossal (aki mellesleg a bölcsi gyerekorvosa is), azt mondta eszembe ne jusson ezért otthon tartani a gyereket. Szóval bevittem. Első nap egy számomra csak látásból ismert gondozónő adta ki a gyerekemet, aki semmi egyebet nem hangsúlyozott, csak, hogy ne vigyem a gyereket többet, mert nagyon náthás. Elmondtam neki, hogy beszéltem a gyerekorvossal, aki szerint ne tartsam otthon a gyereket. Ő húzta a száját, aztán köszönés nélkül bement. Másnap is vittem a kislányomat, akit délben ismét az előző napi gondozónő hozott ki. Semmit nem mondott, csak azt, hogy a gyerek nagyon náthás. Mondtam, hogy rendben másnap van este rendelése a doktornőnek majd elviszem. Hazavittem a feltűnően rosszkedvű kislányomat és otthon az arcát simogatva vettem észre, hogy a szemhéja tiszta zöld, az arca másik felén pedig van egy két centis karmolás. A gyerek elmondása szerint egy másik gyerek megrugdosta. Hát felhívtam a vezetőnőt, aki csak ámult, hogy hogy lehet, hogy nem számolt be az incidensről a gondozónő. Nos, gondolom így oldotta meg, hogy ne menjen a gyerek, amíg nem dolgoznak újra a gondozónői. Azóta sem szeret köszönni, vérig van sértődve, hogy "bemártottam". Természetesen nem divat a gyerek csoportjában rugdosódni, azelőtt és azóta sem történt ilyen incidens a gyerekemmel.

Szóval tanulj az én hibámból, és ha nem akarod, hogy a gyereked húzza a rövidebbet, akkor inkább keress kompromisszumot a gondozónővel.

2011. márc. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En bolcsiben dolgozom, es egyet kell ertsek, nalunk 5 honap utan is van olyan kislany, aki nemes egyszeruseggel vegig orditja a napot. Bar azzal az anyukaja is tisztaban van, hogy "picit" felkapatta. Csak akkor hagyna abba az uvoltest, mikor felvesszuk, igen, de ugye ez nem fair a masik 20-al, akit egy kezzel nem lehet ellatni. Az ott alvas nagyon sok kicsinel problema. Nalunk 2 "turnusban" alszanaka a gyerekek, ha valaki nagyon nem bir megmaradni az agyban es a sirassal a tobbit sem hagyja aludni, akkor megprobaljuk olyankor altatni, amikor a tobbiek ebren vannak, de egy olyan kisfiu is van, akit le sem teszunk mert fel ev alatt egyszer aludt, ulve, kifaradva a sirastol. Ez nagyon kegyetlenul hangzik en tudom, de mielott megkoveznetek, 19 honapos es ugy altatja el az anyja, hogy minden egyes alkalommal setal vele (kb 20-22 kilo, eleg vaskos fiucska), delutani alvasnal le sem teszi!!!! Hat en ezt nem tudom, es oszinten nem is akarom megtenni, barmennyire szeretem is.

Ilyet nem kerhetnenek toled, hogy ne vidd be aznap a gyereket, bar ha meg is utaltok, meg tudom oket erteni, nyilvan nem a te kisfiaddal kapcsolatban, mert csak az, hogy nem alszik, nem indok arra, hogy igy viselkedjen a kedves kollega. De nalunk is, ha ellenorzes van, altalaban nagyon felunk, mert magan ovi vagyunk, es siman bezarhatnak. Ha egy (netan tobb) gyerek vegig uvolt, te pedig nem tudod dajkalni, mert mennie kell a napnak tovabb, akkor egy ido utan ez iszonyu idegi megterheles. En minden esetre sosem kernem, hogy ne hozzanak be valakit.

Gondolom, majd jonnek a kommentek, hogy ha stresszes, turelmetlen, meg nem is tudom meg milyen, akkor miert nevelo. De kerek minden anyukat, hogy ezuttal ne az erzelmi elfogultsagaval gondolkodjon, hanem praktikusan.

2011. márc. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem teljesen hihető, hogy nem találkozott még ilyen gyerekkel 25 év alatt és ettől teljesen új a helyzet a számára és nem tud vele mit kezdeni. De ha igényes a munkájára, nyilván meg fogja találni a megoldást. De én nem hiszem, hogy ez negatív megjegyzés lenne a gyereked irányába, miért kéne minden gyereknek egyformának lennie? Vannak ilyen gyerekek (hiszen említették), de ezt a gondozó nénit valamiért elkerülték. Most nem értem mi a bajod ezzel? Eddig nem volt ilyen gyerek, most van. Szerintem nagyon sokféle gyerekkel nem találkozott még, pont ez a jó ebben a munkában, 25 év után sem lehet belefásulni, mert új gyerek-új szituáció.

A másik pedig én nem vinném egyáltalán a gyereket, mert ebben sem látok rosszindulatot, hanem egy szimpla kérést. És lehet a gyereked érdekében. Mert az ellenőrzés kapcsán mindenki ideges, feszült és nem tesz jót egy még be nem illeszkedett gyereknek ez.

Persze ha úgy látod nem megfelelő a gondozó néni, a bölcsi nem kötelező, nem fognak megbüntetni, tekintsd a gyerekedet elsőnek és keress másik bölcsit vagy ne vidd bölcsibe. De ha ennek ismeretében viszed, hogy rosszindulatú a gondozónő, akkor meg ne panaszkodj, te bízod ilyen emberre a gyereked.

2011. márc. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a fiam szeptemberben kezdte a bölcsit és nekem is hasonló volt a problémám, nyavajogtak, h ragaszkodik hozzám a gyerek és ne szoktassam két hét alatt inkább több hét legyen (???), már a második hetet is anyu oldotta meg mert nekem mennem kellett melózni. a gondozónő meg folyamatosan bűntudatot akart kelteni, h két hét után már szeretném a gyerekemet a bölcsiben látni. A második héten se akarta h bemenjen reggelire, meg azt akarta h minél korábban elvigyem! Tudod mi segített? beszéltem több anyukával és utána a sarkamra álltam, nem azért akarom h bölcsibe járjon a gyerek, mert nekem úgy kényelmes, hanem azért mert dolgozom! Megértették, bár még pár hétig próbálkoztak, h ne fél 5-re menjek a gyerekért....meg stb...Ők is csak emberek, próbálnak kissé könnyíteni a saját életükön, nem hiszem h 25 év alatt a Te gyereked a legrosszabb, esetleg kedvesen szóba hozzhatod a bölcsöde vezetőjének a problémát!
2011. márc. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19 hónaposan 20-22 kg, "elég vaskos fiúcska"???? bocs, de ez majdnem 10 kilóval veri az átlagot? emellé hány centi az a 19 hónapos fiúcska????????????
2011. márc. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

13.49


Nem akarok hazudni a magassagarol, fogalmam sincs, de nem magas, nem magasabb legalabbis, mint a tobbi vele egy koru.

Vannak aranyosan kis ducik, hiszen meg csak nem reg tanultak meg jarni, de o nagyon kover. Igaz, nem reg vagyok a szakmaba, de kb 70 gyerek mar megfordult "a kezeim alatt", de o a legkoverebb, akit valaha lattam, a hatan is hurkakban gyurodik neki a zsir (6-os pelust adok ra). Pedig nem is eszik sokat, legalabbis bennt nem. El sem tudom kepzelni, hogy birja az anyukaja korbe-korbe hordozni, amig alszik, valami superwoman lehet.

2011. márc. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!