Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tejallergiás babák anyukái!...

Tejallergiás babák anyukái! Hogyan csináljam tovább a tejtermékek "újra-bevezetését"?

Figyelt kérdés

Kislányom 13 hónapos, két hónapja kezdtem bevezetni a tejtermékeket nála. Kapott sajtot, joghurtot és tejfölt. A tejföl után a térde hajlatában megjelent egy gyenge ekcéma, most elmúlófélben van. Orvos látta, azt mondta függesszük fel a tejfölt, de a többi mehet. Na én nem adtam neki semmilyen tejterméket már két hete. Szinte elmúlt neki az ekcémája. Akkor most hogyan tovább? Próbáljam újra a joghurtot, vagy hagyjam még? Kinőheti ezt az érzékenységet vajon vagy szokjak hozzá, hogy nincs tejtermék x éves koráig?

Előre is köszi a segítséget.



2012. máj. 15. 14:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ido mulasaval ismet elojon a semmibol. Nyilvan, ha a tejtermekek teljes rlhagyasaval javul, akkor folytatni kell a dietat. Viszont minden tejet vagy tejszarmazekot tartalmazo etelt el kell hagyni, legyen az majkrem, keksz, levespor, stb. illetve meg annyit, hogy a tejcukor erzekenseg nem okoz ekcemat, igy felesleges is azt vizsgalgatni, hogy melyik lehet a hibas.
2012. máj. 16. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Most jöttem meg a 8 hónapos kislányommal a VÉRVÉTELRŐL! Eredményt holnap kapunk.
2012. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, kérlek mesélj, milyen dokihoz mentetek, milyen vizsgálatot csináltak, és mik voltak a tünetek? Köszi, nagyon sokat segítenél!
2012. máj. 17. 13:21
 14/19 anonim ***** válasza:
gyerekorvostól a beutalót megkaptuk miután iszonyatosan bűzös hasmenése lett a tejpéptől. ezután 2 hónappal későbbre (mostanra) kaptunk időpontot. 2 órát vártunk ígyis a sok roma és furcsa cigi és pisiszag váróteremben. Kérdeztem az orvosunkat de azt mondta ilyen kisgyereknek nincsen magánorvos így a kórházi rendelésre mentünk. Ezután leöltöztettem és megmérték meg álltalános vizsgálatok amiket státuszon is szoktak. Utána mondták, hogy vérvétel következik... és holnap vehetem át az eredményt (ma) a labornál és utána a dietetikust kell keresni az eredmény függvényében ad majd táplálási tanácsot. Hozzáteszem, hogy azt a 2 órát a 9 kgos gyerekkel a kezemben állva töltöttük el tehát nem törik ott össze magukat azért, hogy kellemes napotok legyen. A vrvételhez vittem babakekszet mert így utána a lányom figyelmét seperc alatt elvontam és elég jól bírta. Igazán még én is ennyit tudok mert du lesz eredményünk. Tuti a mai nap is rámegy majd. hát ennyi...
2012. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. A tejpéptől az én lányomnak is bajai voltak, igaz nem hasmenés, de hasfájás az volt. Ha nem vagyok tolakodó, beszámolsz a fejleményekről, hogy mit mond a dietetikus? Én meg megkérdezem a gyerekorvost, hogy milyen lehetőségek vannak.

Jobbulást és kitartást nektek!

2012. máj. 18. 10:18
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekgasztroenterologus mondta, hogy a tejfeherje allergiat verbol 2 eves kor utan lehet kimutatni!!! De ez sem garancia, lasd a lanyom. Voltunk vervetelen, negativ az eredmeny, de 2 hete tarto tejfeherjementes dieta eredmenyekent javulni kezd latszani a nagyon csunya ekcemaja. Ugy tudom, hogy a "kinoveshez" egy minimum fel, de inkabb 1 eves NULLtejfeherje dieta szukseges, hogy a szervezet teljesen elfelejtse, hogy valamikor allergiasan reagalt ra.
2012. máj. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
ne haragudj! Hát tejfehérje és tejcukor allergiája is van:S Ez az amit a gyermek gasztroenterológián csináltak vérvételkihozott. meg még néhány valami eredményt amit nem nagyon értek. Hát 8 hónapos, csak kinövi még... Dietetikus tanácsa, hogy abszolút tejmentes diétán legyen amit szójatej alapú vagy rízstej alapú termékekkel helyettesítsek. Tejpépből és tápszerből marad a HA ezeket bírja. Joghurtból valami Yoya meg pudingból tejből...mondta hogy még főzőtejszíne is van és ezt ajánlja neki mivel már 8 hónapos elmúlt. Túróból laktózmentes szintén és minden feliratot figyeljek. Konkrétan lejegyzeteltem egy egész tananyagnyi terméknevet amit megemlített. Hát azóta ittuk a yoya ivójoghurtját és szerette:D Megkóstoltam és nem rossz. rízstejet még nem vettem, de azt mondta hogy kimondottan ilyen tej szerűt magába csak 1 éves kora után adjak neki. de ezt csak akkor ha úgy gondolja hogy ez után valamikor nem fogadja el a pocsék ízű HA tápszert. Viszont főzelékbe egy kevés mehet. Ilyenek... Hát eddig nincs gond vele. Később biztos nehezebb lesz, ha több dolgot kell helyettesítenem mert most még nincs akkora igény rá, hogy a fejemet vakargassam mit adjak helyette. Főzelékbe valamit és kész meg a joghurt-puding-túró... de még nem válogat...majd ha fog....hát csak azért írtam le, mert kérted. Remélem sikerült valamit okulni belőlünk.
2012. máj. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Nekem a kisfiam (9 hónapos) tej- és szójafehérjeallergiás. Én is szigorúan diétázom, mert szoptatom még.

Csak gondoltam ide írom plusz infónak, hogy a szójafehérjeérzékenység erősen kötődik a tejfehérjeallergiához. Óvatosan érdemes próbálni a szójás dolgokat. Nálunk az utolsó bőrtünet (pici szárazság) csak akkor múlt el, amikor leálltam azzal a rizstejjel is, amiben nyomokban írtak szóját...

2012. szept. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Az én szintén 13hós kisfiam tejfehérje allergiás.5 hós volt mikor kiderült.Azóta diétázunk.Eddig könnyű volt mert nem evett a mi kajánkból,de mostanában egyre többször kap a miénkből.Pár tip:tejföl helyett,rizs tejszin,tej helyett zabtej.vaj:liga,felvágott:délhús.Kerüld a fűszer keveréket,leves kockát.Sajna sajt helyett nincs semmi:-((

Mi ezzel a pár dologgal szinte mindent tudunk helyettesíteni,amit a kisfiam jelenleg eszik!!!!!Mi a heim pal gasztroenterológiára járunk.Érdemes a kivizsgálás.Nekünk májusba lesz a tejterhelés.Nekünk anno azt mondták hogy akiről kiderül hogy tej érzékeny 1 évig diétáznia kell!Kitartást!!:-)

2013. márc. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!