Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem lehet az elkészített...

Miért nem lehet az elkészített TEJPÉPet később oda adni a babának?

Figyelt kérdés

Egy-két óra után már mérgező, vagy mi? Akkor nem adom frissen sem.

Vagy ez marketing fogás? Öntsünk mindent ki?

Mi szopizunk, de a tápszeresek is így vannak, hogy egy csomó a lefolyóban köt ki, mert nem meri ugyebár senki oda adni a babának, mert NEM SZABAD.....



2012. máj. 24. 11:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

Én Milupa tejpépet veszek,de ha elkészítem,rá kb.40p-re tiszta folyós lesz,nem enném meg én sem.

Egyébként célszerű kevesebbet csinálni amit biztosan megeszik a baba.Nálunk ilyen gond nincs bekeverek 1 adagot és még teszek hozzá gyümölcspürét (ez összesen lesz 230g)és a lányom gond nélkül elfogyasztja.

2012. máj. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A tejpép valamiért tényleg elfolyósodik, nyilván nem adnám oda, mert gusztustalan.

De a tápszert 12 óráig hűtőben lehet tárolni, nekem ezt a csecsemősök mondták a kh-ban, meg a vn is... Mondjuk addig sose tároltam, de előfordult, hogy a következő evésnél használtam fel 3-4 óra múlva.

2012. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
87%

Most olvastam egy cikket, amiben leírják, hogy miért nem lehet a tápszert később odaadni a gyereknek vagy előbb elkészíteni. És mivel a tejpép is hasonló, ezért szerintem arra is vonatkozik.

Ezt írták:

Az elkészített tápszerek igen alkalmasak arra, hogy esetleges szennyeződés esetén hosszú vagy akár rövidebb tárolás során is megváltoztassák összetételüket, és így egészségre ártalmassá váljanak. Ezért nem ajánlott előre elkészíteni több adagot, még akkor sem, ha tárolása hűtött helyen történik. Mindig készítsük frissen a tápszert és a fel nem használt részt öntsük ki.

2012. máj. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Gratulálok annak a bunkónak aki lepontozott. Remélem ő nem szaporodik.
2012. máj. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk nem sok szokott maradni, de ami marad azt később én se adnám oda neki, max meginni tudná. Én simán megeszem azt a két-három babakanálnyit ami marad :D :D :D :D
2012. jún. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!