Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Segitene, aki 3-4 honaposan...

Segitene, aki 3-4 honaposan elkezdte a hozzataplalast?

Figyelt kérdés
hogy lehet elkerulni, hogy a baba kilokdosse a nyelvevel az etelt? odaig van erte, tolja a szajaba a kanalat, nytogatja is a szajat, nyeli is, de egy reszet kiloki. azt osszeszedem kiskanallal es visszateszem. de meddig lesz ez igy?

2012. máj. 28. 15:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
47%
Gyerekfüggő a dolog. Mindkét gyerekem 3-3,5 hónaposan kezdte az almát. A fiam szinte rögtön ügyesen evett kanálból, a lányommal 1 hónapig szerencsétlenkedtem, mire rájött hogyan kell. Ő is lökte ki a cuccot a nyelvével, de aztán belejött.
2012. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"7-es válaszoló, mi ez a hülyeség,hogy azért tolja ki,mert még nem érett meg rá a gyomra? Semmi köze hozzá,azért tolja ki,mert még a szopóreflexe működik,egész idáig csak szopizott,nyilván meg kell szoknia,tanulnia kanállal enni. "

Ez nem a szopóreflextől van, hanem amiatt, amit az előbb is írtam: a baba nem érett meg a dologra, és ezt a szervezete tudja, emiatt kitolja az ételt, amire a gyomra a nincs felkészülve. Ilyenkor pihentetni kell a dolgot egy ideig, és néhány nap után újrapróbálkozni. Aztán ha megint kitolja, akkor újra pihentetni. A baba tudja, hogy mikor kell neki más az anyatejen/tápszeren kívül. És a 3-4 hónapos még nagyon pici, és baromi ritka, hogy ennyi idősen már kevés legyen neki az anyatej/tápszer.

2012. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

7. vagyok megint. Közben véletlenól találtam egy cikket, ahol leírják a hozzátáplálásra való érettség jeleit, és külön kiemelik a a nyelvvel kilökést:

[link]

"Bár, két egyforma igényű baba nincs, néhány meghatározó jel utalhat arra, hogy a pici elérte azt a fejlődési szintet, amikortól megkezdődhet a hozzátáplálás:

- a baba segítség nélkül jól ül

- "elvesztette" azt a reflexét, hogy a szilárd ételt a nyelvével automatikusan kilöki a szájából

- a baba tud és akar rágni

- a csecsemő szemmel láthatóan szeretne részt venni az étkezéseken

- mutató- és hüvelykujjával képes felcsippenteni ételt, vagy más tárgyakat. (Ha a baba használja ujjait, és a tenyeréhez dörzsöli az ételt (tenyérfogás), az nem helyettesíti a felcsippentés fejlődési fokát.)"

2012. máj. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
nos, en is ugy tudom, mint ahogy az utolso leirta. a bibi ott van, hogy a dokink ramparancsolt, hogy 5 honaposomnak vezessem be a glutent. naponta kell adni egy pici kanal kekszet anyatejben, de kilokdosi. erdekli a kaja, nagyon izlik neki, sir, ha nem kap tobbet, de meg semmi jele annak, hogy erett lenne ra. ez a reflex is megvan meg.
2012. máj. 29. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!