Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adjak 10 hónaposomnak...

Mit adjak 10 hónaposomnak vacsorára?

Figyelt kérdés

1,5 foga van.

Reggel: szopik, ebéd: főzelék, uzsonna1: gyümölcs, uzsonna2: túró/joghurt/tejpép, vacsora: szopi volt eddig, de úgy tnik nem elég neki. Tápszerrel pótoljam, vagy valami mással?



2012. júl. 9. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:

2 uzsonna? az hogy jön ki nálatok? :)

azt add neki amit ti is esztek, kenyér belsejét, kis sajttal, májkrémmel, vagy az ebéd maradékát, főzeléket husival.

jobb lenne amúgy ha délelőttre beiktatnád a gyümit mert az gyorsan lebomlik (víz+cukor), az nem tápláló, 1,5 órát bír ki vele max :) belekeverhetsz kis darált kekszet, sinlacot is, az már úgy jó szénhidrát.

nekik még az egész napi bevitt számít, szóval nem feltétlenül kell az utolsó evést növelni, hanem az egész adagot. persze ennyi idősen már szüksége van vacsira, csak nem tudom délután hogy férne be nektek még egy 4. étkezés, könnyebb lenne először délelőttre berakni hisz akkor még csak 1x eszik. na meg aztán a reggeli szopi után a reggelit is bevezetheted :)

2012. júl. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

8-kor: reggeli, 12: ebéd, 15.30: uzsonna1, 18.30: uzsonna2, 21: vacsora.

Délelőtt volt a gyümi (11 körül), de pont azért cseréltem, mert nem evett rendesen főzeléket utána (14 körül). Egyébként azóta a napirendje (alvásai) is ezen időpontokhoz alakultak. Ezen nem akarok, nem is fogok változtatni, hacsak a köv. fejlődési ugrásnál ő nem alakítja magának máshogy.

Kenyeret eddig nem kapott. És más darabosat sem. Pépeset, félig pépesített kajákat eszik.

2012. júl. 9. 22:34
 3/6 anonim ***** válasza:

akkor adj neki a reggeli szopi után a te reggelidből, kicsi kenyér bél falatkákat, nagyon fog neki tetszeni :) kis felvágottat, paradicsomot, sajtot piciket csippencs neki :)

enyémnek 10 hónaposan még nem volt foga de már azt ette amit mi, darabosan, nagyon ügyesek az ínyükkel, nagyon jól tudnak fogak nélkül is rágni :) na meg ha lenne elől 8 fog se mennétek vele semmire, a rágók meg későn bújnak ki, szóval tényleg bátrabban próbálkozhattok már a darabossal :)

2012. júl. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a lányomnál kiegészítettem tápszerrel a tejet, amikor kevés lett neki. Először szopi, utána tápszer. Ha ez nem tetszik, akkor ki kell kísérletezned, hogy mi az, amitől estére nincs semmi baja a pocijának, és könnyen megeszi, tápláló étel. Egyébként a 10 hónapos fiam szintén nem ebédel, ha délelőtt a reggeli és ebéd között eszik bármit, szóval ezt mi is délutánra toltuk. Ez nem baj :)
2012. júl. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még valami: most kezdjük a délelőtti evés visszaállítását, mert változott az alvásideje, így későbbre csúszik az ebéd. Esetleg ez is beválhatna.
2012. júl. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy hét múlva tölti a 10. hónapot a kislányom. Nekünk 4 fogunk van.De nagyon furi mert mi már a pudingokon meg az eleve pépes dolgokon kívül(mármint ami alapból pépes) mi már darabosat eszünk. Már ő eteti magát igaz még kézzel és nekem nem engedi. 6 hetes korától a babakekszet egészbe beturta a szájába és bepánikoltam, hogy lenyeli és ki akartam szedni a szájából, ő pedig nem engedte kipöcölni, hanem leküzdötte. Adtam neki bagettet a kezébe, hogy az ínyének jól essen a rágás mire ő rendesen cincálva ette nem csak csócsálta:) Nagyon falánk. Igaz husis kislány, de nem dagi. 9 hónapos státuszon azt mondták akkora magassága és súlya mint egy átlag 1 évesé. Még persze járni nem tud, de kapaszkodás nélkül áll meg négykézláb kotor.:D Ezért nekem olyan furcsa, hogy vele egykorúak nem próbltak még szilárdat. Persze biztosan nagyon babafüggő a dolog. Én kizárólag hipp bio bébikaját akartam neki adni ami sokáig ment is. Aztán egyszer csak nem volt hajlandó csak amit én csináltam. Így vettem neki egy aventes bébiételkészítőt ami párol és turmixol. Azóta már nagyon ritkán turmixolok, de a pároló az nagyon jól jött. a répát is csak megpucolva beledobálom és megfogva úgy eszi a kis nyuszim:) Sajnos ha én etetem csokis bébipudinggal akkor pl 3 kaalat is kell neki adjak mert hevesen tiltakozik, hogy én adjam mert ő akarna belenyulni. Viszont egy bajunk van nekünk is ám, hogy ő nagyon cumisüveges. Bár 3 hónapos korától magának megtartja...de nem issza a vizet csak a hipp instant teáit. Abból viszont brutális mennyiséget. szeretném pohárra szokatni de éjszaka is megiszik kb 8dl teát... Már mossuk a fogunkat az elmex babafogkrémmel. De mi értelme van így ha issza a cukrosat? Tényleg nem dagi egyébként. formás és husis, de nincs tokája meg nagy pocakja. nagyon hosszú. Viszont rengeteget eszik és sokat is iszik de mind cukortartalmú... Reggel este kap csak tápszert. Én úgy tudom, hogy az esti tápszert viszont még nem ajánlott kiváltani. Szerintem kínáld meg tápszerrel utána. Mi eleve tápisak voltunk így nálunk nem volt más választás. Ha volt a családban tejérzékeny illetve megelőzés céljából amúgy is hippoallergén tápszert javasolnak 1 éves korig. Ezeket a dobozon HA jelzéssel látják el. Nekem mondjuk a tejpépre allergiás is lett, mert HA-t kapott mindig is, egyszer pedig megkóstoltuk a tejpépet sajnos. Így mivel nálatok ez szerepel a menük közöt így nem indokolja semmi, hogy azt adj neki. Ami jó fajta az a Milupa, beba-pro, hipp... A dobozon megtalálod a jelzést a neki megfelelő életkorhoz.
2012. júl. 10. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!