Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos babátok egy napja...

6 hónapos babátok egy napja evés szempontjából hogy néz ki?

Figyelt kérdés
Elsősorban a már hozzátáplált babák érdekelnének, akik már kiváltottak 1-2 étkezést. Mikor, mit és mennyit eszik? Mert az én csöppem olyan jó étvágyú, hogy bármennyi kaját képes lenne megenni, és kíváncsi lennék a kortársak mennyit esznek?

2012. szept. 25. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi reggel már nem szopizunk.6 körül ébred,8-9 fele van a reggeli,ami gyümölcs keksszel.Dél körül ebéd:ha épp olyanja van,akkor megeszi amit főztem neki,ha nem ,akkor egy üveg bébi étel.Délután 3-4 fele szintén gyümölcs keksszel,este fürdés előtt pedig én még adok neki valami laktatót,mert sokszor ébred alapból este szopizni és így később lesz éhes.Ez lehet tejpép,de lehet ami megmaradt az ebédből.Lefekvés előtt szopi.

Persze az időpontok az alvás időpontja szerint tolódhatnak.Az én fiam már 7 hós,de mi hamarabb kezdtük a hozzátáplálást és már 6 hós kora körül is így volt nálunk.Nekünk ez vált be.

2012. szept. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

És mennyi gyümölcsöt és tejpépet és egyebet eszik meg egyszerre? És mennyi időt bír ki vele a következő étkezésig?

2012. szept. 25. 23:35
 3/8 Alaque ***** válasza:
Nem bántásképp, nincs gyerekem, és egyáltalán nem értek hozzá, így nem tudom, honnan tudni, hogy mikor éhes és mikor van más baja, de ha minden sírás miatt megeteted, akkor esetleg hozzászokhat ahhoz, hogy a problémák általános megoldása az evés, és így bármennyit meg tud enni. Nem lehet?
2012. szept. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem erről van szó. De mivel nincsen gyereked, nem is tudhatod, hogy mire gondolok. Akinek van gyereke, az pontosan tisztában van vele...

A kérdés az, hogy mondjuk egyszerre gyümölcsből, főzelékből, anyatejből, tápszerből éppen mennyit eszik, és melyik napszakban.


Egyébként csak hogy megnyugtassalak, az én gyerekem naponta 4x eszik, és nem ez esetleges hisztijeitől függően...

2012. szept. 26. 00:10
 5/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok:

Megmondom őszintén , hogy én ránézésre teszem ki az adagját a tányérjába.De kb. minden adag akkora, mint egy átlagos üveges bébiétel.A korábban írt etetések között már nincs szopi ,nasi,stb.(nálunk anyatejes ugye a kisfiam),tehát kibírja a következő etetésig.

Van mikor kicsit kevesebb,vagy kicsit több az igény;ez ugye változik.De körülbelül ennyit eszeget meg.Nem tudom ez "jó-e" norma szerint;első babánk.De szépen fejlődik. 3170 grammal született és 6 hónaposan volt 8 kg.Nem duci kis srác,olyan pont jó. :)

2012. szept. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én még nem váltottam ki egy étkezést sem, de azért hátha hasznos amit írok. Nekünk van egy babaszakácskönyvünk, amiben azt írják, hogy 150ml egy átlagos étkezés, ami ugyanannyi, mint az üveges bébiétel. Az én lányom 7 hónapos, de 70-80 ml-nél sosem eszik többet... így mindig szopizik utána.

Amúgy reggeli szopizás, tízórai gyümölcs gabonapéppel, ebéd valamilyen főzelék, uzsonna ugyanaz mint a tízórai, ha maradt, ha nem, akkor csak gyümölcs, vacsi a főzelék maradéka. Nálunk még mindenből marad, így kétszer eszi egy nap. Este szopizik még lefekvés előtt.

2012. szept. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az lemaradt, hogy 3,5-4 óránként eszik.
2012. szept. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Igen, valóban így lehet egyébként, hogy 150 ml egy átlag adag, ami kb 1 üveges bébiétel, ami 190 g. Egy másik adat szerint amit találtam pedig 200-250 g egy baba adagja.

Azért érdekes a kérdés, mert én főzök a picimnek, és simán bepuszilná a 250 g-ot, sőt! :)

Mert eleinte nagyon nem foglalkoztam a méregetéssel, azt mondták, hogy bízzuk az ösztöneire mennyit akar enni. De ha valami nagyon ízlik neki, és így van egyébként a tejcsivel is, akkor bármennyit megenne belőle, utána meg a felesleget kibüfizgette, mármint a tejből, kaját nem szokott. Most már, hogy nem szopizik naponta olyan sokszor, fejni szoktam, így a vacsit üvegből kapja, úgyhogy most már határt szabok az étvágyának. Persze hisztizik, hogy enne még, de kitapasztaltam, hogy kb 200-220 ml ami jó neki. Egy kis játékkal elterelem a figyelmét, büfi után meg már minden ok.

Ezért bizonytalanodtam el, hogy mivel teszek jót neki, ha engedem, hogy amennyit szeretne, annyit egyen, vagy itt is a 200-220 g körüli mennyiséget tartsuk.

De kipróbáltam, hogy a 200 g is elég neki 3 órára, csak olyan rossz, hogy minden kaját így zárunk.

Egyébként nagyon nagy baba, mondjuk már születése óta (4150 g és 58 cm.) Jelenleg olyan 72 cm és 9-10 kg között saccolom...de pont holnap megyünk a státuszvizsgálatra, úgyhogy kiderül hol tartunk :)

2012. szept. 26. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!