Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Idosebb korosztalyt kerdeznem...

Bogarszemu kérdése:

Idosebb korosztalyt kerdeznem csecsemok hozzataplalasarol. Mik a tapasztalatok abbol az idobol, mikor nem volt sok lehetoseg?

Figyelt kérdés
edesanyam, nagyanyaim meseltek, hogy mi bizony 2 honaposan mar folyekony tejbegrizt(buzadarat) ettunk, ami a cumisuvegen atfolyt.. Meghozza tehentejbol. Persze semmi bajunk nem lett. Ki hogyan csinalta anno? Tapasztalatok?

2012. okt. 18. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Bár még fiatalnak számitok a kicsit kevesebb mint 30 évemmel,de nagymamám nevelt engem és a 10 évvel fiatalabb unokaöcsémet is.

Emlékszem hogy 5 naposan amikor hozzákerült és otthagyta az anyja,akkortól felfőzött vízzel hígított tehéntejet kapott (tápszer nem igazán volt falun).2-3 hónaposan már mozsárban összetört almát is evett,aztán kakóval összekevert tejet (többévesen is megivott napi 2 liter bocitejet). Amikor még nem volt foga,akkor összetörve kapta amit mi,utána már ugyanazt.Gyanitom én ugyanigy voltam etetve.

Egészségesek vagyunk.

Nagymamám 7 gyereket és 3 unokát nevelt fel így.


(bezzeg 5 éve amikor anyámnak becsúszott öcsém,akkor már tápszer,agyonféltés,nagymamám földig alázása mert a 6 hónapos gyereknek huslevesbe főtt répát adott...és csodálkoznak hogy a gyerek allergiás mindenre)

2012. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Én kiskoromban hígított tehéntejes tejbegrízt kaptam, meg kekszes-almát 2 hónapos koromtól, mert anyukám nem tudott szoptatni. Allergiás vagyok a tehéntejre, ugyanúgy, ahogy a szomszéd fiú is és az egyik unokatestvérem is. A mi korosztályunkban nagyon sok a tejérzékeny, tejallergiás. Attól, hogy sokaknak szerencséje volt és nem lett baja, nem azt jelenti, hogy nincs semmi gond a korai tehéntej bevezetéssel. Felesleges kockázatvállalás. Szerintem.
2012. okt. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a párom nagyija is épp mostanság meséli mi hogy volt régen. ő sem tudott szoptatni, volt tehenük, azt kaptak a gyerek (4 lánya volt). a grízt ő is említette,meg a kukorica kását, kekszet, gyümölcsök,zöldségek minden mennyiségben. régebben azért nem volt ennyi káros adalékanyag. nem dobozos tejet kaptak a gyerekek...

nagyon szeretnék úgy 60-70 évvel ez előtt élni! a gond is kevesebb volt!

2012. okt. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is hallottam vizezett tehéntejről meg pirított lisztről vízzel.

Én 32 éves vagyok, és anyám már tudott venni üveges bébiételt meg tápszert.

Apám idejében meg a tejtestvér volt megszokott, ő mesélte, hogy az anyja szoptatott másik idegen csecsemőt is, mert az ő anyjának nem volt teje.

2012. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár én 22 éves vagyok, de azért válaszolok... Mivel első baba voltam anyukámnak, így mindenben nagymamámra hallgatott. Miután anya kihozott a korházból, sajnos nem volt teje, így kezdetektől tehéntejet kaptam vízzel hígítva és abba daráltkekszet... Mamám mindennap elment a boltba, hozta a tejcsit. 3 hónaposan otthon hagyjtak mamámmal pár órahosszára, mikor visszaértek aludtam... kb 5 órahossza alvás után anyu megkérdezte mamát, h miért alszik a gyerek ennyit, mit adott nekem. Mondta mama, h csirkehúslevesből husit, répát, zöldségeket összepépesített és azt ettem.Gyanítom onnantól ilyeneket ehettem. Anya majdnem inkfartust kapott, de mondjuk teljesen egészséges vagyok.
2012. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó: anyáink korában 3 hós kortól már ment a hozzátáplálás, szóval nem ördögtől való, amit nagyanyád tett...
2012. okt. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkodtam. Én is, generációnk legtöbb tagja már bőven egyéves kora előtt napi szinten kapott tehéntejet, kakaót, cukros ételeket, teát, ilyesmit. Ehhez képest semmi bajunk...

A parlagfűre mondjuk allergiás vagyok, de nem hiszem, hogy ez amiatt lenne, hogy túl korán kaptam tehéntejet...

Félévesen már minden nap kétszer ittam kakaót tehéntejből. Ennyit a tápszerekről, agyonféltésről, modern kutatásokról, reformkonyháról...

2012. okt. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!