Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cipős tapasztalatok? Segítstek...

Cipős tapasztalatok? Segítstek dönteni.

Figyelt kérdés

Iker babáim 11 hónaposak. A szobában kapaszkodva lépegetnek,ácsorognak,és egy ideje az udvaron is sétálni akarnak. Tehát vezetgetni kell őket. Mivel mostmár hideg van vettem nekik 1-1 pár 19-es cipőt. Picit nagy, de legalább tudok alá húzni vastag zoknit. Eddig rendben is lennénk, de apuka is vett nekik "meglepi" csizmát! Egyik 19-es, másik 20-as. Tehát most van 2-2 téli lábbelijük, mind a 4 gyönyörű és drága! :)

A kérdés az, hogy szerintetek tavaszig tudják használni, vagy hipp-hopp kinövik. Mert akkor vissza visszük valamelyike, levásároljuk. De ha nem nől olyan gyorsan a lábuk és tudják használni, akkor meg jó ha van 1 váltás cipő.

Szóval nem tudom mit tgyek. Aki már túl van ezen az dőszakon és van tapasztalata, az légyszi segítsen.


2012. okt. 14. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért olyan gyorsan nem nö nekik. ha a 19-es most egy picit nagy neki, akkor ezzel tuti kihuzzátok egy darabig és a tél végére meg ott lesza 20-as.

az a jó ha a cipö egy újnyival nagyobb mint a lába. kiveheted a betétet a cipöböl és ráállítod a gyereket és ott kell lenni 1 újnyinak.


Lányom tavaly szeptemberben volt 1 éves. télre kapott egy 19-es cipöt. Ezzel egészen január végéig húztuk amikor már teljesen kicsi volt. és akkor jöttek a -20 fokok hetekig. nem akartam már venni neki cipöt így unokahugom 20-as csizmáját adtam ra 1 hónapig. Aztán már 21-es normál cipöt kapott. 22-es szandit a nyárra.


Szerintem ne vigyétek vissza. az is lehet hogy a gyerekeid lába teljesen eltéröen nö.

2012. okt. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, én úgy emlékszem, hogy már bőven iskolás voltam, mikor először vásott el a cipőm - addig mindig gyorsabban kinőttem, minthogy tönkrement volna. A kisebb gyerekek pedig még gyorsabban is nőnek.


Egyékbént olyan drága az a kiscipő? Nem lehet, hogy használjátok, és tavasszal ismerősnek, vagy akár a családsegítőnek odaadjátok? Úgy nem vész kárba a drága cipő, hiszen rászoruló gyerek használhatja. Nem tudom, hogy a te gyerekeid mennyire fegyelmezettek, de ha egyszer belementek a pocsolyába és beázott a lábbelijük, akkor másnapra jó, ha van másik.

2012. okt. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Tehát akkor megtartjuk, lesz ami lesz. Én is úgy gondolom hogy nem árt ha van váltás, pláne télen.


Igen, drágák ezek a kis bőrcipők, csizmák. 10 ezer körül vannak, és hát ikreknél minden duplán kell.

2012. okt. 14. 10:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Tavaszra tuti kinövik. Ilyenkor nagyon gyorsan nő a lábuk. FIamnak most fél év alatt 3 számot nőtt a lába.
2012. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon változó, hogy melyik gyerek lába milyen gyorsan nő.

Az én lányomnak pl. elég volt 1 szezonra 1 cipő az elején is. Ismerősöm kisfia 6 hónapja jár, és havonta cserélni kellett a lábbelijét. Eszméletlen gyorsan nő a lába.

2012. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!