Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás 2 kérdés:...

Hozzátáplálás 2 kérdés: elektromos párolóló, gyümi bevezetés?

Figyelt kérdés

1. Érdemes-e vennem elektromos párolót? Ilyesmire gondolok:

[link]

Vagy elég egy párolóbetét az edénybe?

Mik azok, amiket majd párolni kell/lehet?

2. 4 hós tápszeres babánál most ősszel mivel kezdhetek és utána mi jöhet? Védőnő almát mondott elsőnek. Ezt nyersen adhatom a levét, vagy már a reszelt almát is, mennyit belőle és hány napig? Vagy pároljam meg és turmixoljam? (botmixerem van, az jó?)

Utána még mik jöhetnek és hogy kell elkészíteni őket?

Bocs, de első baba, jól szeretném csinálni a hozzátáplálást és a tapasztalt anyukáktól- Tőletek jobb tanácsot kérni, mint könyvekből vagy védőnőtől! Előre is köszi!



2012. okt. 24. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:

:)

Először is: NE AGGÓD ENNYIRE TÚL!!!Felesleges.Bár pár hónappal ezelőtt nekem is bárki mondhatta volna ezt,legyintettem volna rá.

Tök felesleges ilyen kütyükre ennyi pénzt kiadni (még ha megteheted sem). Esetleg akkor,ha később tudod hasznosítani a konyhában magatoknak is.És baba függő is,mert pl. az én kisfiam nem eszi meg a párolt ételeket. :(

Lehet párolni a sárgarépát például,és még elég sok zöldséget.

a védőnő jól mondta,az almával javasolt bevezetni a hozzátáplálást.Először csak a levét (rostok nélkül,hogy lé állagú legyen hiszen ehhez van hozzászokva a pici). Nyersen lereszeled az almát,kinyomkodod a levét és azzal kóstoltasd.Aztán ha már úgy látod,hogy elfogadja,akkor lehet neki a reszelt részét is adni.Javasolt 2-3 nap szokatás a dolgok között,hogy legyen ideje a babának megszoknia az új ízeket és az új állagot.Reszelést kiválthatod turmixolással(botmixer-TÖKÉLETES!!) is.Én úgy adtam neki az almát és a gyümölcsöket az elején,mert krémesebb,darab mentesebb volt.Aztán ah már az almát elfogadta és megszerette,akkor dúsíthatod neki más gyümölcsökkel.Mondjuk a Ti esetetekben annyiban nehéz,hogy ugye már nincs szezonja.Szerintem arra mindenképpen figyelj oda,hogy külföldről behozott,ki tudja mivel kezelt gyümölcsöt ne adj neki!Akkor inkább az üveges bébiétel.Azok bevizsgáltak.Az alma után jöhet a barack,körte,szilva,sütőtök,stb.Almát még meg is lehet főzni picit,később husival dúsíthatod.

Én pl. az almát reszelem neki és ahhoz adok sütőtököt és IMÁDJA!Bátran lehet később kombinálni,de elsőnek még csak szokja meg az ízeket.És minden esetben figyelj oda a babádra,hogy Neki mik az igényei, mert lehet hogy nem a "nagy könyv" szerint fogja megszeretni a dolgokat,amivel semmi baj nincsen. :)

Nekem is első baba ,már 8 hónapos és iszonyat válogatós! :(

2012. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem van elektromos párolóm, de mégis az ikeás párolóbetétet használom inkább, sokkal egyszerűbb. Én mindent párolok a csöppemnek: répa, krumpli, sütőtök, zöldborsó, sőt, még az almát is szoktam, mert úgy jobban szereti. Egyedül a húst főzöm neki vízben.

Sajnos ősszel nem nagy a választék, de az alma, körte, banán elérhető, sütőtök, gesztenye, cékla, krumpli, répa..ezek mind mehetnek szépen lassan, és ezek beszerezhetők.

Én is lereszelt almából kinyomkodtam a levét, azzal kezdtünk, pár kanálnyival. Aztán következő nap már reszeltből kapott pár kanállal, és mivel nagyon ízlett neki, már másnap megevett egy egész adagot belőle :) Imád enni... :)

A párolt dolgokat meg botmixerrel turmixoltam, egy kis vizet löttyintettem hozzá a főzővízből, vagy van aki anyatejjel csinálja, de nálunk az nem jött be, nem szerette...

Sok sikert!

2012. okt. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!