Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki lehet egyszerre 2 étkezést...

Ki lehet egyszerre 2 étkezést váltani?

Figyelt kérdés
Nem sietni akarok, csak eszembe jutott, hogy vajon lehet-e a tízórait és az uzsit egyszerre elkezdeni kiváltani a tápszeres babámnál. Most a tízórainál próbálkozunk, először fél adag táp aztán gyümi. Fordított esetben befalna egy egész adag tápot (korábban így volt), inkább gyümiből egyen többet.

2012. okt. 29. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ki lehet, de miért?

Az a kis adag gyümölcs hidd el kevesebb tápanyagot és vitamint tartalmaz, mint a kifejezetten a baba igényeinek kifejlesztett tápszer. A babák az első évben gyarapodnak és nőnek a testtömegükhöz képest a legtöbbet, ha nincs anyatej, akkor bizony az elsődleges tápanyag nem az egy szem alma vagy üveges őszibarack, hanem a megfelelő mennyiségű tápszer!

Egy éves korig érdemes kiváltani a napközbeni étkezéseket "rendes" ételre, és a reggeli és esti tápszert megtartani, majd lassan átállítani a tejre.

2012. okt. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez csak eszembe jutott.


Egyébként a gyerekorvos már elkezdett "piszkálni", hogy ki kellene 1 étkezést váltani, mert a gyümi nem olyan kalóriadús, mint a tápszer...

2012. okt. 29. 15:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyi, nagyon kevés infót írtál, ebből én ennyire jutottam.

Még azt sem írod, mennyi idős a kicsi, de azt elárulom, hogy egy fél éves babának is korai lenne két étkezést kiváltani.

Az idősebb gyerekorvosok nagy része nem nagy tápszerbarát, és nem tudom azt sem, miért indok a kétszeri gyümölcsre a kevesebb kalória. A baba egy év alatt megháromszorozza a születési súlyát, szerintem ehhez baromira kellene a kalória (energia) tápanyag és vitamin!

Vagy annyira hízik a baba?

2012. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

elméletileg nem, mert túlterhelheted vele a pocakját, a lényeg a fokozatosság ami ugye kizárja az egyszerre 2 étkezést.

de mondjuk nem értem, hogy miért nem váltod ki a 10órait, ha egy egész gyümölcsöd megenne akkor miért adsz előtte tápszert, hogy tuti ne egyen, miközben azt írod, hogy ki akarod váltani, sőt a másodikon is gondolkodsz :)

leírva is túl van bonyolítva :)

egyébként jobb lenne az ebéd 2.nak, mert uzsi az szintén gyümölcs, tehát ott topognál még mindig, míg az ebéd az zöldség és arra van igazán szüksége :)

2012. okt. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én kiváltottam a doki javasolta,semmi baja nem lett,nyugodtan váltsd ki
2012. okt. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kíváncsicska ***** válasza:
Én majdnem egyszerre váltottam ki ki két étkezést anyatejes babámnál.Ekkor majdnem 8 hónapos volt.Ennek oka a jóval kevesebb és sokkal kevésbé tápláló tej.Semmi gondja nem lett.1 hét különbség volt a kiváltások között
2012. okt. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!