Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák, segítségre lenne...

Anyukák, segítségre lenne szükségem! Hozzátáplálással kapcsolatosan! (? )

Figyelt kérdés

Előre is ezer bocsi a sok kérdésért, de nagyon fiatal anyuka vagyok (19), és nagyon szeretnék mindent jól csinálni! :)


Répával kezdtem a hozzátáplálást, mert a manóm refluxos, ezért az alma (savassága miatt) egyenlőre kizárva.

Ha répával eljutunk odáig, hogy megeszik egy teljes adagot, akkor utána adom a sütőtököt. Abból először megint csak egy kanállal adok, növelve az adagot napról-napra.


Az lenne a kérdésem, hogy

- ilyenkor mivel kell kiegészíteni az 1 (2-3) kanál s.tököt? Répával, amit már megszokott, vagy ahogy a répánál is csináltam, tápszerrel?

- ha most 180 ml tápszert (amiből 200 lesz keverés után) eszik, akkor azt mennyi püré váltja ki? 180g? Vagy kevesebb?

- a krumplit (amit a sütőtök után vezetek be) hogyan készítettétek? Azt is a főzőlével kell hígítani?

- volt olyan anyuka köztetek, aki adott avokádót is a babájának? Állítólag lehet!


Köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 7. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:

No, szép sorban, ahogyan én csinálnám:

1. A pár kanál sötőtököt kiegészítheted a répával. Szerintem nem fontos már tápszerrel. De akár úgy is bevezetheted a sütőtököt, hogy adod a répát, és keversz hozzá sütőtököt: ahogyan emeled az adagot, egyre kevesebb répát teszel hozzá, és egyre több s.tököt.

2. Ha ki akarod váltani azt az étkezést, és megeszik egy adag pürét, akkor én már nem adnék tápszert. Max. a végén kínálnám meg, és meglátod, elfogadja-e még, és mennyit.

3. A krumplit én szintén keverve vezetném be: vagy a répához, vagy a sütőtökhöz. Magában elég semmilyen az íze, így jobban elfogadja szerintem. Szintén főzőlével hígítva.

4. Én nem adtam avokádót.


Sok sikert! :-)

2012. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én adtam-adok babámnak avokádót, imádja, banánnal keverve az egyik kedvence volt!
2012. szept. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha lesz egy kis időm, leírom! (ezt csak azért írtam, hogy megtaláljam a kérdést:))
2012. szept. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Faff0529 ***** válasza:

Szia!


Szerintem az első két napban adja neki 5-10 kanállal az új dolgokból. Nem kell olyan rettenetesen szigorúan 1-2 kanalanként növelni. Ha kb. 5-7 napig tart egy új íz bevezetése, az teljesen jó.


Amikor új ízt adsz neki, akkor utána kapja a már megszokottat. Esetetekben a répát. De én azt javaslom,h lassan mostmár hagyd el a tápszert a répapürében és helyette a főzőlével turmixold. Ezeknek már nem kell teljesen híg/ folyós állagúnak lenniük. És szerintem nem hiányzik belőlük a tápszer. Elég táplálóak nélküle is.


Az adag. Gyerekenként változó. Próbáld meg,h 150 milit adsz neki a főziből. Meglátod,h meddig elég neki, de szerintem 3 órát kibír vele. De ha 180-at adsz neki, akkor sem lesz semmi baj, ha ennyit igényel.


A krumplit is vagy párold - ha van párolód - vagy pedig kis darabokra vágva kevés vízzel főzd. Ha elforr alóla, pótold. És igen, a főzőlével turmixolhatod ezt is. Ennél esetleg adhatsz tápszert hozzá, ha kicsit változatosan szeretnéd adni neki, mert az kb. olyan, mint a krumplipüré :) De alapvetően ehhez sem szükséges a tápi.


Az avokádóról nem tudok nyilatkozni. Én még nem adtam a kisfiamnak, de ez nem azt jelenti,h nem is lehet. :)


szép napot!

2012. szept. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!