Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nagy súlyú, anyatejes babák...

Nagy súlyú, anyatejes babák anyukái: hamarabb kellett elkezdeni a hozzátáplálást, vagy ki tudtátok várni a 6 hónapot?

Figyelt kérdés

Fiam 4 hónapos, és állandóan enne. Kizárólag anyatejet kap. Nagyon nagy súllyal született, és éjjel-nappal 2 óránként eszik két mellből. Emellett elég nyugtalan, nem jól alszik. A védőnő azt tanácsolta, hogy kezdjük el a hozzátáplálást esténként sinemil péppel.

Más is járt így? Kicsit szomorkodom, úgy várnék még a hozzátáplálással, de már hulla vagyok. :(



2013. febr. 4. 15:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%
bírd ki ezt az időszakot, nem azért kel, mert éhes, ez idegrendszeri kérdés.
2013. febr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem jövő héten lesz 6hónapos, múlt kedden adtam fel, mert minimum 8szor kelt egy éjjel. Adtam neki sinemilt, először utálta, azóta viszont akkora élvezettel eszi, hogy már azért is megéri. Nagyon rossz érzés volt, mert feltétlen ki akartam a 6 hónapot várni, de ez azért nem akkora baj talán. Egyébként 3 nap kellett hozzá, és már csak 3szor kel. Ami nekem hatalmas segítség, mert külön szobában alszik.

Szóval szerintem próbáld meg. Almát én is csak jövő héttől fogok adni.

2013. febr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

6 hónaposan kezdtük volna a hozzátáplálást, teljesen elutasított mindent a fiam, csak a cici. 3-4 naponta próbálkoztam, de semmi eredménye nem volt, így hagytam. 7 hónapos korától a gyakori kelések miatt este adom én Sinemilt cumisüvegből, mi is 60-al kezdtünk, most 90-120 között kap, attól függően, hogy mikor volt a délutáni szopi, azért hogy még fürdés után szopizzon. A helyzet javult, de nem sokat: éjfélkor ébred ugyanúgy, csak annyi változott, hogy visszaalszik az éjjeli felkeléseknél, ami kb.3 még mindig. Kajával megy az átverés: délelőtt kóstolgatunk: először pár korty üvegből aztán kanalazunk, de max. 60-70 amit megeszik és nincs megőrülve egyik kajától sem.....A védőnőm szerint vannak ilyen anyatejes fiú babák, akik 8-9 hónaposan kezdenek el rákapni a kajálásra, a dokim szerint sem kell pánikolni (csak kitartani), ha nem veszít a súlyából és minimálisan is, de hízik, nincs gond. Nem szabad erőltetni és nem is kell, több gond lehet ebből a későbbiekben.

Örüljünk, hogy van tejcsink, és szopiznak!

2013. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!