Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meddig kell az új ételt...

Meddig kell az új ételt először pár kanállal adni?

Figyelt kérdés

Van olyan időbeli határ, amikor a babák emésztőrendszere azt is elbírja, ha az új ételből egész adagot eszik?


Konkrétan karalábét adnék, lehet előszörre sokat is?


Már hónapok óta hozzátáplálunk, 3 étkezés ki van váltva.



2013. febr. 7. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy mennyi idős a babád, de a "K" betűsöket (pl. Karalábé, Karfiol, Kelbimbó stb.) legutoljára kell bevezetni, az étrendbe, mert bánthatja a kicsi pocakját!!!

Én csak 1 éves kora után kezdtem ezekkel megismertetni. Nem volt semmi probléma!

Én az új ételeket legalább 3-4 napig adtam pár kanállal, hogy szokja az ízét azután megint 3-4 napig másfélét kapott...és így tovább! Egy étkezésnél a pár kanál új étel után kapott olyat, amit szeretett, vagy már ismert! :)

Szerintem, ha látod, hogy valamit szívesen eszik, akkor adhatsz Neki már egész adagot is belőle! Nálunk is volt ilyen. Nem kellett szokatni, mert egyből bejött! (pl. csirkehús borsókrémmel, 1.életévétől a paprikás csirke, vagy a fehér mártásos csirke tésztával) :) :)

2013. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ez az pár kanállal dolog sosem ment, mégsem volt soha hasfájása a fiamnak semmitől. Kelbimbót például 5 hónapos kora óta eszik és imádja. Szerintem teljesen babafüggő,hogy hajlamos-e hasfájásra.
2013. febr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

9 hónapos múlt, karfiolt evett már. Végül nem főztem sokat.


Köszönöm.

2013. febr. 7. 14:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én babám már mindegyik új ízből egész adagokat eszik. Nem csak pár kanállal, az egy étkezést is pár nap alatt váltottuk ki és nem 2 hét alatt ahogy sokan írják, mégis teljesen egészséges a pici.
2013. febr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!