Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A hozzátáplálás megoldás lenne?

A hozzátáplálás megoldás lenne?

Figyelt kérdés

Kisfiam jövő héten tölti a 4 hónapot. 1 hónapja szenvedés az evés. Napi 950 miliket evett meg(lefejt anyatej+tápszer fele fele arányban), de 3 hete kb 800akat akar megenni, de azt is 7szerre.van,hogy csak 690 mili.Ezelőtt 6szor evett egy nap. Mostmár hétszer próbálom etetni,mert nem nagyon akar hízni. Sokszor evés után 2 óra múlva is van,hogy visszabukik, nem is merem őt gyakran emiatt hasra tenni,pedig úgy fejlődne szépen. Egyébként általában jókedvű, viszont mostanában sokat sír. Eddig sosem kellett altatni,magától elaludt, de most már naponta 3szor nyűgös,nem tud elaludni csak simán,ringatni kell ölben. Ha sétálni visszük akkor meg nézelődik,nem alszik.

A hozzátáplálás segítene abban,hogy ne bukjon sokat vissza, és hogy visszajöjjön újra az étvágya? Szerintem 100 milliliter után 2 óra múlva bukni nem normális dolog. De ez mondom 3 hete jött elő,mióta kevesebbet eszik.



2013. febr. 17. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
orvossal beszéld meg. Ártani nem ártasz, ha megpróbálod hozzátáplálni, de először csak gyümölcs (alma) levével kezd. Az én babám is nehezen hízott tápszer mellett, gyerekorvos tanácsára 4 hósan elkezdtem a hozzátáplálást.
2013. febr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekünk azt mondta, hogy 4 hónaposan fél alma és egy fél keksz.Ezzel kezdjük. De hogy az alma ízét megszokja, adhatom neki már jövő hét elején az alma levét?Csak simán?
2013. febr. 17. 11:27
 3/9 anonim ***** válasza:

A 700-800 ml azért nem annyira kevés szerintem. 7 hónapos babámnak kb. ennyi az adagja (3 hósan ő is 1000 körül evett). Persze biztosan a 950 ml után nehezebben fogadod el, hogy most ennyit eszik, ezt megértem.

Ha a dokival megbeszélted, akkor kezd el nyugodtan. A bukáson általában segít, mert sűrűbbek a szilárd táplálékok.

A hízás is lelassul egy idő után, főleg, ha a születési súlyát is megduplázta már vagy majdnem megduplázta (ezt nem tudom).

2013. febr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Először szoktak az alma levével kezdeni, aztán az almával és aztán az alma+keksszel. Legalábbis nekem így "kellett" csinálnom, de nincs kőbe vésett szabály.
2013. febr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kezd nyugodtan, és igen,először az alma levével.

Nagyon tudom ajánlani ezt a reszelőt:

[link]

(100 ft-os boltban kapsz 300 ft-ért is)

Ezzel reszelsz egy kis almát, első nap adsz egy kis levet,2.nap már egy pici pépet is adhatsz mellé,aztán ha nincs semmi baja tőle emeld picit az adagot.

Én is 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást,tök ügyes volt fiam, 1 hét elteltével már képes lett volna 1 almát megenni.4,5 hónaposan vezettem be a glutént kekszel,utána már evett kekszes almát,azt hiszem alig volt 5 hónapos mire egy egész étkezést kiváltottunk vele.

Kisfiam 3 hónapos korától minden nap 1x akkorát kakilt, hogy átázott mindene,de még én is tiszta kaka lettem,ha az öleben volt.Nem mertem menni vele sehova,mert zuhanyoztatni kellett mikor kakilt.Az alma olyan szépen megfogta a székletét, utána nem volt gondunk.

Szerintem nektek is segítene a hízásban és a bukizás is megszűnne.

2013. febr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Remélem beválik!
2013. febr. 18. 10:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia nekem ma 5 hónapos a babám, csak szopizik,

december eleje óta nyűgös az evés, voltunk kórházban is mert nagyon keveset evett és ezért a pelenkában voltak piros foltok a koncentrált vizelet miatt..

A kórházban azt mondták hogy refluxos és hogy fejjek le a tejből azt sűrítve adjam oda és utána szopizhat...


csináltam egy ideig de aztán próbálgattam elhagyni és hát nem láttam semmi összefüggést aközött hogy adom-e neki vagy sem...


Most már 100 %osan biztos vagyok benne hogy akkor kezdtek el mozogni a kis fogcsírák, azóta nyálzik is és hullámokban rátör a fogfájás és akkor 4-6napig kevesebbet eszik (pl a múlt héten 700ml) de utána pótolja (850-900), csak közben fejni kell hogy tej mennyiség ne csökkenjen...

MÁR BÁNOM HOGY ADTAM NEKI A SŰRÍTŐT, ...


Remélem tudtam segíteni, lehet hogy nálatok is a fogcsírák mozgolódnak...

2013. febr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én is a fogára gyanakodtam, de ez majd csak idővel derül ki, hogy van e egyáltalán köze hozzá. Nálunk is időszakos, bár nekünk naponta változik.Egyik nap jól eszik,másik nap kevésbé.

Tegnap voltunk tanácsadáson. Annak ellenére, hogy kevesebbet eszik 2 hét alatt nőtt 450 grammot és kb 1 centit. Szóval megnyugodtam, valószínűleg ennyi az igénye.

Mondjuk a doktornő megnézte a torkát is, kicsit piros neki, és lehet,hogy mikor a kaja a torkához ér, akkor kezd el ordítani és ezért eszik keveset.Sajnos nálunk sokszor az evés sírás közben zajlik.De reméljük az a szirup amit a doki most írt hatni fog,és visszajön a kicsim étvágya.

Sok minden lehet a pakliban, sajnos beszélni nem tudnak, így minden találgatás.

2013. febr. 20. 10:03
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, nekem tegnap nagyon szépen evett ma pedig alig, volt hogy csak 100 grammot pedig összesen 6szor eszik...

Nálunk biztosan a foga egész nap mindent gyömöszölt a szájába és nyűgös volt..

Ja és mostanában elkezdte rágni a cicimet szopizás helyett... hát nem valami jó... :(

2013. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!