Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nektek sem tudott kakilni a...

Nektek sem tudott kakilni a babátok hozzátápláláskor?

Figyelt kérdés
Mi egy pár napja kezdtük a hozzátáplálást. Almával kezdtem. Először leve, aztán reszelve. De nem volt kakija, így kapott kúpot, azzal rögtön kijött, de elég kemény volt, és zöldes. Előtte pedig szép aranysárga volt.(anyatejes és tápszeres vegyesen) . Mit lehet tenni,hogy szokja a pürés ételeket a kis gyomra?Minden nap kúpozgassam amíg be nem áll neki magától?Vagy adjak inkább babaételt,mert az sokkal folyékonyabb?Ti mit csinálnátok/csináltatok?Hosszasan írjátok le, kérlek!Köszönöm!

2013. febr. 25. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellett volna kúpot adnod neki.

Először is, ha megkezded a hozzátáplálást, akkor más lesz a kakiminőség, másodsorban furcsa lesz neki, hogy ki kell nyomni.

De pár nap alatt belejön,ne aggódj.

Ha eddig nem volt székelési problémája, most sem lesz.

Ez a sötétzöldes kakibogyó normális, nekük is szokott ilyen lenni, de ha sárgás főzeléket kap, pl krumplit sütőtökkel, akkor lágyabb pürészerű a kaka .

2013. febr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi a doktornő tanácsára almával kezdtük 3,5 hósan, de székrekedése lett, korainak is tartottam, végül 4,5 hósan kezdtük el. Ekkor nem volt székrekedése. Az alma székletfogó sajnos, bár az orvos azt mondta reszelve nem. Mi aztán adtunk bolti alma-sütőtököt, mert a sütőtök hajt, és jó sokáig ezt ette, ezzel nem is volt baj. Az almát kerültük önmagában. Almát most már eszik banánnal, keksszel, ezt én csinálom neki. Szerintem ha összeturmixolod, pont olyan jó, mint a bébi kaja, és legalább házi.
2013. febr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, ha nem adok neki kúpot,akkor keservesen ordít.Próbálja nyomni,mert hallom, meg pukizik jó sokat,de a kaki nem jön. Elalvás előtt kb 2 órát ordít, már napok óta,nincs más választás csak a kúp. Utána nyugodtan elalszik.


Próbáltam turmixolni is, de a botmixert nem szeretem,nekem azzal sosem sikerült pépesre csinálnom semmit. A turmixgép meg a kis mennyiséget nem kavarja,szóval marad a reszelés(amit inkább most mellőzök) vagy a bébikaja.

A dokink azt mondta kezdjük fél alma reszelve+fél keksz, de kekszet nem merek neki adni,mert az alma is így megfogja a kis székletét,nemhogy a keksz!

2013. febr. 25. 10:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az alma székletfogó én pl sütötökkel kezdtem a hozzátáplálást.Vagy vannak egészen jó tejpépek.Minden új ételt,gyümölcsöt először üvegeset adtam neki aztán ha ízlett már én magam csináltam.

2013. febr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!