Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hallottatok már erről az új...

Hallottatok már erről az új kutatásról a hozzátáplálásról?

Figyelt kérdés
[link]

2013. márc. 7. 14:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Hmm..még jó, hogy nem követtem soha semmilyen hozzátáplálási táblázatot. Nagyjából mindig tudtam mi az ajánlás de ettől függetlenül mindig úgy etettem a lányomat ahogy én jónak éreztem. Ez nem azt jelenti, hogy "hurrá 4 hónapos lett, és beletömtem egy tányér babgulyást"..de sosem voltam olyan óvatos, nem kanalazgattam almának a kifacsart levét 4 napon át mire végre ehet egy kanál alma pürét (nem is almával kezdtem a hozzátáplálást). Főztem répát kapott 3-4 kiskanállal..pocak nem fáj,allergia nincs..másnap jöhet a teljes adag amennyit kíván.

Lányom 7 hónaposan kapott főzelékbe tojást..fehérjét is (10 hósan falta a pulykamelles rántottát) Húslevesből pulykahúst, répát, krumplit 5,5 hónaposan kapott. Sajtot, natúr joghurtot, túrót 7-8 hónapos kora között.

Most lesz 1 éves..szerencsénk volt abból a szempontból, hogy soha semmire nem volt allergiás. Most már szinte mindent eszik amit mi..nem fűszerezem agyon az ételeket és ha lehet a sót és a cukrot kerülöm.

Tejet sem kap...nem azért mert nem ajánlják..ha tudnék venni nem (mű), porból készült - bocit soha nem látott tejet, akkor már kapott volna.

Nagyjából ennyi..iránymutatónak jók ezek a táblázatok, főleg első gyermekes anyukáknak, de azért jó lenne ha evés téren is kicsit előjönnének azok a bizonyos anyai ösztönök...4-5 évente változnak az ajánlások..és ezeket hajlamosak vagyunk véresen komolyan venni. Pl: "2 nap múlva lesz 6 hónapos az anyatejes lányom..nembaj ha most kezdem a hozzátáplálást és nem várom meg hogy pont 6 hónapos legyen??" ........

Azt már nem is részletezem, hogy ahány ház annyi szokás..ahány ország annyi szokás...mindenhol más az ajánlás.

Persze ezzel a mondókámmal senkit nem akarok támadni..semmi baj azokkal sem akik szigorúan a jelenlegi nagykönyv szerinte táplálja gyermekét (főleg ha allergia gyanús a pici)...csak kicsit frusztráló, hogy annyira bele tudnak sulykolni dolgokat az anyákba, hogy foggal körömmel ragaszkodnak egyes dolgokhoz, és félnek elrugaszkodni.

Hát ennyi.:)

2013. márc. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!