Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mikor kezdte a hozzátáplálást?

Ki mikor kezdte a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kisfiam, kizárólag anyatejes. Mintha mostanában csökkenne a tejem. Havi szinten több mint 1 kg-ot hízott, a súlya rendben van. Meztelenül: 5420 gr (mai mérés)

Viszont az étkezéseknél mintha mindig éhes maradna. Egy evésre keveset eszik. 3 óránként eszik általában, éjszaka valamikor több óra is kimarad, ha nem kel, én nem szoktam keltegetni. Kell-e aggódnom, hogy éhezik a gyerek (zöld széklet, amikor többet eszik, akkor sárgásabb) vagy csak a havi hízással törődjek? Érdemes-e ebben a korban mást is megpróbálni? A tápszer nagyon nem ízlett neki, ki is jött belőle. Valamikor az anyatej is, sokszor van, hogy sokat bukik. Más tápszert próbáljak, vagy pürét, gyümölcslevet, nem tudom, hogy mik a lehetőségek..?



2013. ápr. 1. 22:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Szia! Moremilk kapszula vált be nekem nagyon!!!! Csaszaros voltam es az 5. napon indult be a tejem csak, ez segitett!! Próbáld ki ha gondolod!! Ne add fel a szoptatast, sikerülni fog!!! :)))


3 honapos kislány anyukája. A kislányom kizárólag anyatejes.

2013. ápr. 2. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
30%
lehet lepontozni! nekem már szülés után nagyon kevés tejem volt és azt is csak ugy tudtam adni ha lefejtem mert a lánykám lusta volt "küzdeni" érte, gyűjtőből hozott tejjel pótoltam, két hónaposan kórházba kerültünk oda nem lehetett hozott tejet bevinni így onnantól tápszeres, de nagyon fogta a hasát, fájt neki, kőkeményet kakilt, szenvedett, először csak székletlazításra adtam neki őszilevet, de aztán kapott almalevet, répalevet, majd három hónapos kora előtt egy héttel megpróbáltam az almapürét és azt is jóízűen elnyammogta, azóta mindennap kap valamit pürét tízóraira és a kis pocakja és kakija is rendben. nem mindig kell mindent úgy csinálni ahogy Nagy könyvben megírták, mi sem úgy nőttünk fel...
2013. ápr. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

6 és fél hósan kezdtük a hozzátáplálást (akkor kaptunk időpontot a doktornéninknél, és meg akartam kérdezni, mi a hivatalos menet).

Kb. 3 hetes volt a babám, amikor 2 hétre kórházba kerültem és tápszeres lett. De amikor visszatértem, nagyon akart szopizni (nem szerette a tápszert). Kb. egy hónapig darabig hibrid volt, aztán nagy munkával újra utólértem az étvágyát. Nekem is a MoreMilk kapszula vált be, na meg, hogy addig és annyiszor hagytam szopizni, amíg és ahányszor csak kérte.

3 hónapos kora körül minden babánál van növekedési és így étvágyugrás pár napig / egy hétig (legalábbis ezt olvastam és nálunk is volt). Én nem mértem szinte sosem... szerintem, amíg nem kel újra gyakrabban éjszaka vagy nem sír és cuppog napközben vígasztalanul félóránkénti szopi mellett is, nem hiszem, hogy éhezne. Az meg, hogy puhább a cicid vagy gyorsabban eszik, illletve arányaiban picit kevesebbet hízik, természetes, ahogy ügyesedik, erősödik és nő.

2013. ápr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Szerintem hívj fel gy szoptatási tanácsadót, valószínűleg azt fogja javasolni, hogy tedd olyan gyakran mellre, amilyen gyakran csak tudod: 2 óránként mindkettőre pár napig, ennél jobb tejserkentés nem kell. Teljesen normális, ha ilyenkor már lelassul a súlygygyarapodás, nem fog havi 1 kg-ot hízni. Mennyivel született?

Az elején én is mértem, aztán heti 1x, hidd el bőven elég. Nem esznek egyformán minden etetésre, reggel általában többet, mert hígabb a tej este kevesebbet, mert sűrűbb. Adj pár napot 3-4-et így a tejserkentésre, figyelj a gyerkőcre, akár óránként is mellre teheted, ilyenkor arra, amelyikből utoljára szopizott, hogy zsírosabb tápláló tejhez jusson.

6 hónaposan kezdtük volna, de 7 hónaposan fogadta el először a kóstoltatott ételt, most 9 hónapos 2x eszik kanalasat, 8 hónaposan váltottuk ki a tízórait , 2 hete az uzsit. Ne tápszert adj, cicit!

2013. ápr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Az egyik válaszadó jót írt. Növekedési ugrás lehet, nálunk 2,5 hétig tartott minden ilyen időszak. Ha adsz neki mást is akkor rosszabb lesz.
2013. ápr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

de éppen ez az, hogy most több mint 1 kg-ot hízott!

tehát nincs a súlyával gond. :)


2650 grammal született, most több mint 5 kg. az öklét rágja mostanában, nem tudom eldönteni, hogy azért mert éhes maradt, vagy a foga miatt, azt mondta a dokinő, hogy valami elindult..ill. a pocakja is fáj mostanában. de arra még nem vettünk semmit.

2013. ápr. 2. 16:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!