Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Jól csinálom? (hozzátáplálás)

Jól csinálom? (hozzátáplálás)

Figyelt kérdés

5 hónapos lesz a kisfiam,anyatejes még,de észrevettem hogy pár napja szinte kinézi a szánkból az ételt.

ma reggel almapürét csináltam neki,és adtam pár kanállal neki,nem gondoltam hogy ennyire ízlik majd neki! a felét megette,többet nem mertem,még maradt belőle.ezt ette egy órája.,most alszik ha felébredt, odaadhatom a másik felét,igazából vagy 5 kiskanálnyi az egész !

aztán egy óra múlva szopi úgyis.

gondoltam ezentúl mindig adok neki tízórai és uzsi gyanánt szopik között pár kiskanál pürét!

elkezdeni jó lesz így?



2013. ápr. 6. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

Hát..

-én egyetértek azzal, hogy ha 5 hónapos, anyatejes, szépen fejlődik, jó kedélyű, akkor felesleges még elkezdeni a hozzátáplálást

-ha már mindenképpen "eldöntötted" hogy elkezded a hozzátáplálást, akkor először tízóraikor kóstoltatunk pár kiskanállal (nem derült ki konkrétan mennyit adtál neki) fokozatosan naponta növelve az adagot

-első alkalommal - de amúgy egészen addig míg ki nem váltottatok egy étkezést - nem adunk többször neki egy nap. Délután azért sem szerencsés, mert ha nem bírja a pocija, akkor estére/éjszakára derül ki

- a "kinézi a szánkból az ételt"-re inkább nem írok semmit (nem a szemévek eszik a gyermek)

-a te babád, szerintem neked fontos, hogy jól legyen a pocija most és később is

2013. ápr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal nincs gond, hogy most elkezded a hozzátáplálást. De egyetértek abban az első válaszolóval, hogy csak délelőtt adj neki az új ízekből. Első nap mindig csak 2-3 kiskanállal, másnap már 1-2 kanálkával többet, és ha nincs gond, akkor harmadnap már mehet amennyi jólesik neki.
2013. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az előttem szólókhoz még annyit tennék hozzá, hogy minden új íz bevezetése után várnék néhány napot, mielőtt a következővel megismertetem, hogyha valami gond van, tudjam, hogy melyik okozza a problémát. A fő elv a hozzátáplálás kezdésekor a fokozatosság.
2013. ápr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

oké,amúgy kb 6-7 kiskanálnyi volt abból is annyi,amennyit lenyelt szóval nem volt egy egész sem,de ízlett neki mert nagyon vigyorgott és csak úgy tátotta a kis száját ahogy kanalaztam neki :)

de jó, akkor mindennap többet többet,és csak egyfélét.

2013. ápr. 6. 15:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem csináltál semmi rosszat, nyugi :)
2013. ápr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan add oda neki, ha felébred!

Szerintem nem kell rágörcsölni erre a hozzátáplálásra, 5 hónaposan már megérett a kóstolásra.

2013. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

tényleg nagyon ízlett neki nem is hittem volna

nem akarok bajt neki amúgy :)

és köszi a válaszokat

2013. ápr. 6. 16:51
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Baja egyébként ettől nem hiszem, hogy lesz, a tanácsokat hosszú távra adtuk.
2013. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!