Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit, mikor es mennyit eszik/ev...

Mit, mikor es mennyit eszik/evett 5 honapos babatok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást (anyatejes). Most 5,5 hónapos almát barackot répát evett eddig. Tízóraira mert azt akarom kiváltani.
2013. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még szoptatom 5 hónapos kisfiamat.

De már kóstoltatom vele az almát pár napja. Nem tapasztaltam hogy fájna tőle a hasa. Igaz, nem is eszik belőle túl nagy mennyiségeket kb. 50-et tudok belediktálni de egyenlőre úgy érzem ez is elég.


Sajnos már nem annyi tejem van mint az elején ( akkor szó szerint úsztam a tejben, azt se tudtam hova kapjak mert le is kellett fejnem, egyiket fejtem másikból spriccelt közben. A fagyasztó tele van anyatejjel.

Most viszont már előfordult este 2-szer is hogy szopizta volna a fiam, de nem igazán jött az a mennyiség aminek kellett volna ( na jó a 100 az mindig kijön de azért többnek kellene). Így muszáj volt felmelegítenem a fagyasztottból de azt meg nem akarja cumisüvegből elfogadni.


Szóval próbálkozom most már lassan 1-2 etetést kiváltani, hogy azért elég legyen neki a tejci.


5-ször eszik 1 nap.

Reggel 6-kor kel, akkor szopizik ( ma pl. 170-et), utána alszik egyet. 10-kor újra szopizik. aztán elmegyünk elintézni a bevásárlást stb-t. 13-kor újra szopizik, aztán alszik egy nagyot délután. 16-kor gyümölcsöt adok neki ( mert észrevettem ha ilyenkor szoptatom akkor estére az utolsó evésre egyszerűen nem elég a tejem és csak kínlódik ő is meg én is. Szóval egyenlőre az uzsonnát váltottam ki gyömölccsel és így bőségesen elég neki a tej a vacsorához, ami 8-fél 9 körül szokott lenni. Utána alszik reggelig.



Valahogy majd változtatni szeretnék mert a tízórait kéne gyümölccsel kiváltani, de akkor mit adnék neki uzsonnára??!!!

Szóval töröm a fejem. De 1 hét múlva kb. elkezdem adni neki a főzeléket aztán majd kialakul.

2013. máj. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!