Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy lehet egy 15 hónapos...

Hogy lehet egy 15 hónapos babát, akinek már 10 foga van rávenni a rágásra?

Figyelt kérdés
Kislányom 15 hónaposan még semmit nem rág, legfeljebb majszol. Ha valami nem kell neki, kiköpi. Főzeléket kizárólag turmixolva fogad el. Ha pici darabot észlel benne, öklendezik, és mindent kihány. Gyümölcsöt villával összetörve fogyasztja. 11 hónapos kora óta próbálkozom, hogy rágjon, de semmi eredmény. Mit tehetnék?
2013. máj. 29. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
babakeksz?
2013. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet. Próbáltam már babapiskótát, kenyeret, kiflit, túrórudit, de minddel azt teszi, hogy addig majszolgatja, míg teljesen megpuhul, felázik, és lenyeli. De egyáltalán nem rágja sajnos.
2013. máj. 29. 08:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezelött legalább 6-8 hónappal kellett volna adnod neki rágcsálnivalókat, akkor most tudna rágni.


Amit most meg tudsz próbálni, hogy megfött zöldségfélét nagyobb darabokban odaadsz neki, hogy kézzel meg tudja fogni és saját maga enni.

2013. máj. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aha, értem. De 8 hónapja még csak 7 hónapos volt, és egy évesen is csak 2 foga volt alul. Ezért vártam kb. 11 hónapos koráig, mert korábban nem lett volna mivel rágnia. De megpróbálom. Köszi.
2013. máj. 29. 08:52
 5/5 anonim ***** válasza:

A 7 hónapos gyereknek már lehet adni puhára fött zöldségeket, és akkor megtanul rágni, késöbb leszokik róla.


négy gyerekes anya

2013. máj. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!