Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos fiamat alig tudom...

17 hónapos fiamat alig tudom rávenni az evésre. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
ALig eszik pár falatot és joghurtot mert nem bírom rászoktatni a házi kajára. Még szoptatom is. De hiába erőltetem nem eszik szinte semmit, :( 9Ti is voltatok/vagytok ilyen helyzetben?
2013. márc. 9. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ebben a korban sokszor csökken a gyerekek étvágya. Ez normális, majd lesz megint. A másik pedig, hogy sokkal jobban leköti a világ, többet érdeklődik " kevesebb ideje marad" az evésre...
2013. márc. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem éhes. Ha aggódsz, kezdd el grammra pontosan összeírni a napi fogyasztását. Rá fogsz jönni, hogy az "alig evés" valójában nem is olyan kevés. Vagy legalábbis neki elég. Egy egészséges kisgyerek szándékosan nem éhezteti magát. Nála max annyi lehet még, hogy a szopi mellett nehezebben szokja meg, és fogadja el a más ízű, más állagú ételt. Ha a súlya rendben van, és láthatóan jól érzi magát, akkor no para. Ültesd oda az asztalhoz, amikor ti is esztek, hátha kedvet kap hozzá, hogy megkóstolja a "felnőtt" ételeket is. Csak ne erőltesd, ne tukmáld, ne foglalkozzatok azzal, hogy eszik-e, vagy sem. Nálunk a gyerekek ilyen idős korban már mindig együtt ettek velünk, és nagyon tetszett nekik, hogy bármit megkóstolhattak ami az asztalon volt, de soha nem volt muszáj megkóstolni.
2013. márc. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, az enyém 16 hónapos, és még többet szopizik mint eszik. Mondjuk a házi kosztot szereti, ha a fogára való, akkor benyom belőle egy adagot, de a joghurtot például én sem tudom megetetni vele, a kenyeret se nagyon (bár kiflit rágcsál valamennyit), gyümölcsből is keveset, abba szoktam tenni neki egy kis joghurtot, meg esetleg egy kis gabonapépet. A husit eszi leginkább.

De kb. kétszer, max. háromszor hajlandó enni egy nap, és nem túl nagy mennyiségeket.

Nem erőlködök rajta, majd eszik többet amikor akar, meg ha olyan van ami ízlik neki. Étkezéseknél mindig én is vele eszem, hétvégén meg együtt mindenki, ezzel is próbálom inspirálni.

2013. márc. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lányom 18 hónapos Ő is szopik még,nagyon rossz volt az étvágya,többet volt beteg jóformán csak szopott.De most már többet tudunk lenni a szabadba,észre vettem,hogy fokozatosan többet eszik és kevesebbet szopik.Legyél türelmes kínáld ne erőltesd,elfog kezdeni enni.Most fogzanak azért is rosszabb az étvágyuk.Nyugodj meg,majd elkezd eszegetni.
2013. márc. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi nektek!
2013. márc. 9. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!