Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Melyik gyümölcsöt milyen idős...

Melyik gyümölcsöt milyen idős kortól lehet adni? Esetleg receptek, hogy változatos is legyen és megszeresse?

Figyelt kérdés
2013. jún. 1. 01:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ez az aktuális


[link]


Nagyon variálni az elején nem tudsz, nem is érdemes...

2013. jún. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok, ez még jobb, mert hónapokra van bontva


[link]

2013. jún. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Még mindig én; a zöldségek gyümölcsök nagyjából maradtak. (A másodikban viszont pl a gabonaféléket később ajánlják, azokat pedig szintén az elsők között érdemes elkezdeni)
2013. jún. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A gyumolcsot nem kell veluk megszerettetni, nezz utana kicsit a fruktoznak. Nem veletlenul utaljak a gyerekek a zoldsegeket es a gyumolcsoket. Bar a gyumolcsoket konnyebben megszeretik. A gabonafeleket meg teljesen felejtsd el, nezd meg Szendi Gabor honlapjat, ha tobbet akarsz tudni a gabonafelekrol...
2013. jún. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltessük azért mindenkire a paleolit táplálkozást....
2013. jún. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyümölcs meg a paleoban is van....
2013. jún. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Dudok Andrásné ***** válasza:
Szerintetek nagymamáink ,anyukáinknak volt ilyen étlapjuk?És mennyi egészséges idős ember van?!!!! Csak gondoskodás és szeretet!A kérdező is ilyen,de sok kismama egymástol és a netről ilyezgetik egymást.Szerintem majd szereti vagy nem ő eldőnti, mi nem nagyon tehetünk ellene.Általában az édeseket szeretik,de az én unokám még szopott mikor tátott szájjal nézte, hogy eszünk. A savanyu uborkát a szájáhot tettem és alig birtam elvenni ugy szopta.Jo babázást!!!
2013. jún. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként én nem tudom milyen gyerekek utálják a gyümölsöket, enyémek szívesebben eszik, mint pl a csokit. Amúgy ha a gyerekek ízlésére kéne hallgatni mindenben, akkor kb egész nap csokit enne a gyerekeknek a 90%-a.

Egyébként jó, paleozol, de tudhatnád, hogy a zöldségek jók, illetve a gyümölcsök is, csak épp abból kell kevesebb, e szerint. Meg az alacsony fruktóz tartalmúakat részesíti előnyben.

No, de. Én is így étkezem, mióta a 2. babámnál terhességi diabéteszt állapítottak meg nálam, és szénhidrátszegény diétára fogtak. Viszont. Egy babának azért szüksége van szénhidrátra. Ami meg a tésztákban van, a magas cukortartalmú gyümölcsökben, kenyérben... (1-3. választ írtam én)

2013. jún. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

En nem eroltetem a paleo-t...


Gyumolcs pedig a nem jol informalt paleo-ban van...nem csak a fruktoz miatt, hanem mert a legtobb gyumolcs a barlanglakok koraban ehetetlen volt.


'Egy babának azért szüksége van szénhidrátra. Ami meg a tésztákban van, a magas cukortartalmú gyümölcsökben, kenyérben... (1-3. választ írtam én)"

Na egy dolog a gyumolcs, a fruktoz meg a zoldseg, de hogy a tesztaban meg a kenyerben levo szenhidratot meg jobban el kene hagyni es tavol maradni tole...Gluten-nak nezz utana.

2013. jún. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem akarom a gyereket paleoztatni, csupán arra vagyok kíváncsi, hogy milyen receptekkel lehet vele megszerettetni a gyümölcsöket. Engem pl nem nagyon etettek gyümölcsökkel, ennek folyománya, hogy nem is nagyon szeretem őket, pedig számos vitamin forrás megtalálható bennük és elég sokat betegeskedtem/betegeskedek emiatt. Nem csak gyümölcsökkel akarom telenyomni a gyereket, de fontos, hogy a magas vitamintartalmúakat szeresse.
2013. jún. 8. 02:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!